CS:GO Başlatma Seçenekleri - Fps Arttırma
#1
Counter Strike Global Offensive oyunu kısaca ismi ile CS:GO düşük fps sorunu çoğu kişide mevcut. Başlatma seçenekleri ayarı ile bir nevi bunu azaltmaya çalışacağız. Tamamen performans arttırmaya yönelik çalışmadır. Kullanıp, kullanmamak size ve donanımınıza kalmış bir seçimdir.

Ancak bilmelisiniz ki CS:GO fps oyunda gelişmede, adam vurmada, kaçmada bir çok olay da büyük etkendir. FPS oyunu oynarken mutlaka fps o kadar yüksek olması gerekir. İşinize yarayan veya yaramayan bir çok başlatma seçeneği kodlarını sizinle paylaşmak istiyorum.

-console

İlk kodumuz, fps ile alakası bulunmamaktadır. Oyunu ilk açtığınızda kod girmeniz için otomatik açılışta hemen açılır. Sadece size pratiklik, işinizi rahatlatan bir koddur kendisi.

-novid

Oyunun giriş ekranında Valve'nin intro ekranını bu kod ile pasif edebilirsiniz. Novid kodunu açılım yapmaya kalkarsak kendimce yorumum No Video anlamına gelir. Oyunun daha hızlı açılması için gereklidir.

-high

İşlemcinizin tam performens vermesini isteyen bir koddur. Düşük veya büyük sistemli bir bilgisayarınız varsa bile işinize çokça yarayabilir. 

-threads (Çekirdek Sayısı)

CS:GO'nun oluşturduğu yükü tüm çekirdeklere bölerek fps artışları gözlemleyebilirsiniz. İşlemcinizde bulunan tüm çekirdekleri kullanmasını sağlayan bir koddur. 

-d3d9x

Redditte birinin paylaşımı sonucu ortaya çıkan koddur. Kimisi performans artışı olduğunu söylerken kimiside etki olmadığını ve hatta düşüş olduğunu belirtenler de mevcut. Bu yüzden deneyip ona göre yazıp veya yazmamanız tamanen size kalmış.

-w (genişlik) -h (yükselik) -x (yatay) -y (dikey)

CS:GO oyun ekranınızı dilediğiniz gibi boyutlandırmanızı sağlayan bir koddur. Kendi ayarlarınızı bulanarak daha iyi bir oyun ve daha bir oyun oynamanızı sağlayacaktır.

+exec config.cfg

Eğer bir cfg dosyanız var ise, siz konsola yazmadan oyunun açılışında otomatik kendi açmasını sağlayan bir koddur. config ismini kendi cfg dosyanızın isimi ile değiştirip kullanabilirsiniz.


Genel olarak, parantez için yazdığım yerleri parantezi kaldırarak kendinize göre düzenleyin ve kullanın. Başka kodlar geliştiğinde veya biliyorsanız konu altından yazarak bildirebilirsiniz. İyi fraglar Smile
  Alıntı


Bu Konudaki Mesajlar
CS:GO Başlatma Seçenekleri - Fps Arttırma - RAGOR - 09-30-2017, 05:44 PM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi