Hoşgeldin Misafir
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/Email:
  

Şifre
  

Forumlarda Ara(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 3
» En Son Üyemiz: CraigVen
» Konu Sayısı: 20
» Mesaj Sayısı: 20

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 1 Misafir

 
  2017 Ekim Tracker Listesi
Gönderen: RAGOR - 10-05-2017, 05:14 PM - Forum: Oyun Dünyası - Cevap Yok

Tracker (izleyiciler) yüzünden başlamayan veya yavaş olmasına neden trackerlar artık güncellenmesi gerek. İndirdiğiniz torrentlerin trackerlarını alttakiler ile değiştirin. 

Hide Post


  GTA 5 PC Oyun Hile Kodları
Gönderen: RAGOR - 10-02-2017, 05:10 PM - Forum: Oyun Hile Kodları - Cevap Yok

GTA 5 bilgisayar için tüm oyun hileleri sizinle. Kullanımı kolay tek yapmanız gereken " tuşuna basarak aşağıda bulunan hile kodlarını yazmanız yeterlidir.


Düşük yerçekimi: floater

Yanan mermiler: incendiary

Hızlı yüzme: gotgills

Hızlı koşma: catchme

Süper zıplama: toptoit

Aranma seviyesini yükseltme: fugitive

Aranma seviyesini düşürme: lawyerup

Yönetmen modu: jrtalent

Silah ve ekstra mermi: toolup

Can ve zırhı doldurma: turtle

5 dakika ölümsüzlük: painkiller


  PES 2018 Transfer Yaması İndir
Gönderen: RAGOR - 10-02-2017, 05:05 PM - Forum: Oyun Yamaları - Cevap Yok

[Resim: header.jpg?t=1505659663]

PES açılımı ile Pro Evolution Soccer 2018 serisi için lisanslı transfer yaması yayınlandı. Ayrıca bir çok lisanssız ligin lisanslama güncellemesidir. 

Kurulumu kolaydır,  Pro evolution 2018/belgelerim/konami klasörüne atın.

Rar şifresizdir.
Boyut : 1.5 GB

[Linkler (URL) ziyaretçilere gizlidir, linkleri görmek için Tıkla ve üye ol.]


  ALIAS - Tam Oyun Çözümü
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:05 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

Faydalı bilgiler...

Oyun boyunca gitmeniz gereken yönü kestirebilmek için haritanızdan veya ekranın üst tarafındaki kırmızı yön oklarından faydalanın.

Inventory'deki bir eşyayı kullanabilmek için yapmanız gereken sol ok tuşuyla inventory'i açtıktan sonra aşağı – yukarı ok tuşlarıyla istediğiniz nesneye gelip space tuşuna basmak.

Özellikle nöbetçilerin bol olduğu yerlerde aşağı ok tuşuyla "enhanced vision"a geçtiğinizde ekranınızda beliren kırmızı oklar sayesinde nöbetçilerin nerede olduğunu anlayabilirsiniz.

Varmak istediğiniz yer haritanızda yeşil bir noktayla gösterildiğinden sık sık haritanıza bakmayı unutmayın.

Dövüşlerde veya kimi tehditkar durumlarda sağlık durumunuzu sağ üst köşedeki mavi çizgilerden takip edebilirsiniz. Bu çizgilerde azalma olduğunda ilerlemek yerine biraz beklerseniz durumunuz yavaş yavaş artıya doğru düzelecektir.

Birden fazla adamla aynı anda dövüşmeniz gerektiğinde sabit durup hepsiyle birden uğraşmak yerine sağa sola kaçarsanız çoğunlukla adamlar tek tek saldırmaya başlayacağından daha az darbeyle işi halledebilirsiniz.

MONTE CARLO

1. Mr. Sark'ın şöförünü takip edebilmek için iz sürücü serumu kullanmak ve Ajan Dixon'dan aletlerinizi almak.

Kumarhaneye girdiğinizde hemen sağdaki koltuklu bölmede Dixon'ı içkisini yudumlarken bulabilirsiniz. Kısa bir konuşmanın ardından aletleri alın. Odanın diğer ucundaki bölmede ise Sark'ın şöförünü bir kadınla laflarken görüyorsunuz. Yanına gittiğinizde sizden bir bloody mary getirmenizi isteyecek. Bara giderek barmen kadınla konuşun ve içkiyi isteyin. Kadın arkasını döndüğünde tezgahta duran bardağa inventory'nizdeki serumu katın ve tepsiyi alarak şöföre götürün. Adam içkisini içtikten sonra oradan uzaklaştığınızda merkezle aranızda geçen dialog sonucu yeni hedefinizi öğrenin.

2. Mutfaktaki soğuk hava deposundan diski almak.

Mutfağa gitmek için barın arkasına geçerek tezgah boyunca ilerleyin. Sağdaki kapıdan girin ve "Save Point"te oyunu kaydedip merdivenlerden çıkın. Kapının önünde "stealth mode"da ilerlemenizi ve eşyaların arkasına saklanarak yürümenizi tavsiye eden mesajı dinleyin. Bu arada garson kılığınızı inventory'nizdeki stealth giysinizle değiştirin. Buradaki amacınız iki korumaya yakalanmadan soldaki buzluğa gitmek. Eğer yakalanırsanız adamları bir temiz dövün.

İpucu: Ben önce düz ilerleyip buzluk hizasına gelince sola dönmeyi denedim. Ama her seferinde yakalandım ve oyun adamlarla dövüşmeme izin vermeden otomatik olarak lobiye geri yolladı beni. Daha sonra mutfağa girer girmez önce sola sonra ileri yürüdüğümde yine yakalanmama rağmen hemen yanıbaşımda duran kepçeyi kaparak adamları eşek sudan gelinceye kadar dövdüm [Resim: smile.png] 

Soğuk hava deposuna girdikten sonra düz ilerleyip sola döndüğünüzde büyük bir buz kalıbının içinde diski (daha doğrusu disketi) göreceksiniz. Eğer kepçe hala elinizdeyse bunu kullanarak buzu kırın ve diski alın. Değilse etrafta işinize yarayacak bir kaç şey bulabilirsiniz. Merkezle konuşun ve yeni hedefinizi öğrenin.

3. "Gersh Room" denilen odaya sızıp "Makina" hakkında bilgi edinmek.

Haritanızı incelediğinizde 3.katın çiziminde hedefinizin yeşil bir noktayla belirtildiğini göreceksiniz. Buzluktan çıkıp ileri yürüdüğünüzde ev bölümüne geçen kapıları göreceksiniz. 3. kata çıkabilmek için asansörü kullanmanız gerekiyor ki burada 2 seçeneğiniz var. Eğer hemen karşınıza çıkan "save point"i kullanırsanız ve o sırada nöbetçi sizden tarafa bakıyorsa diğerlerini de alarma geçireceğinden yolunuza devam edebilmek için önce adamları alt etmeniz gerekecek. İkinci seçeneğiniz ise kameralara yakalanmadan soldaki duvar boyunca ilerleyip önünüze çıkan kutunun arkasına saklanmak. Sonra koşarak koridoru geçip, asansörün düğmesine basarak asansöre binmek. Siz içeri girer girmez asansör kendiliğinden hareket edecek ve Marshall'la aranızda kısa bir konuşma geçecek. 

Asansör durup da kapılar açıldığında anında karşınıza çıkacak 2 adamı dövdükten sonra yolunuza devam edin. Önünüze çıkan kapıyı açmadan önce oyunu kaydedin. Kapıyı açar açmaz karşınıza çıkacak olan adama da haddini bildirin. Hemen solunuzdaki bardan silah olarak kullanabileceğiniz boş içki şişelerini alın. (tedarikli olmakta her zaman fayda vardır). Odanın ortasındaki masanın sağ tarafında bir telefon solunda ise bir notebook var. Notebook'un yanına geldiğinizde bunu hacklemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Inventory'nizdeki modemi kullanarak bilgisayara bağlanın. Bilgileri aktarabilmeniz için doğru şifreyi girmeniz gerekiyor. Deneme yanılma metoduyla şifreyi kolayca bulabilirsiniz. (ilginçtir hem CAB hem de BAC şifre olarak işe yaryor). Bilgileri aktardıktan sonra geçen konuşmada kumarhanenin altında bir silah yeri olduğunu öğreniyorsunuz ve bir sonraki hedefinize yöneliyorsunuz.

4. Kumarhanenin bodrum katındaki silah bölümünü araştırmak.

Tekrar asansöre binerek 0 yazan butona basın. Asansörden çıkınca bir koridora geliyorsunuz. Kameraya yakalanmadan ilerleyin. Koridorun sonunda bir başka asansör var ancak ne yazık ki bozuk. Yukarı doğru bakarsanız bir havalandırma penceresi göreceksiniz. Sağ taraftaki dolabı (koliye de benziyor ama) çekerek asansörün önüne yerleştirin. Üstüne çıkıp pencereden içeri girin. Sağa doğru ilerleyip köşeye geldiğinizde kendinizi aşağıdaki çıkıntıya bırakın. Tekrar sağa ilerleyip merdivenden aşağı inin. Oyunu kaydedip ekranın alt tarafına kalan kahverengi bölüme yöneldiğinizde bodruma varmış olacaksınız. Ara videoyu izleyin. Videoda gitmeniz gereken yönü kestiremezseniz haritanızdan veya ekranın sağ üst köşesindeki yön oklarından yararlanın. Bulunduğunuz yerden sağa doğru ilerleyin. Buradaki nöbetçiyi haklamanız gerekiyor. Bu arada adam alarmı çalıştırsa bile paniklemeyin çünkü diğerleri gelene kadar kapıyı geçecek vaktiniz var. İçeri girerek ilerleyin ve oyunu kaydedin.

Bir sonraki odada karşınıza yine iki adam çıkıyor. Adamlardan önce yerdeki metal sopayı almaya çalışın ve doğal olarak adamların işini bitirdikten sonra bir sürü monitörün bir arada olduğu konsola gidin. Marshall size güvenlik koridorunu nasıl geçeceğinizi anlatacak. Öncelikle inventory'nizdeki "razor prism" i kullanmanız gerek. Bunun için de güvenli bir yere ihtiyacınız var. Tekrar bir önceki odaya dönün. Haritanıza bakarak gitmeniz gereken yeri tespit edin. Yakalanıp dayak atarak veya yakalanmadan kapıya ulaştığınızda kilitli olduğunu göreceksiniz. Inventory'nizden maymuncuğu alarak kilidi açın. Bunun için bir kaç kez sağ ok tuşuna ve space'e basarak sağdaki dişliyi düşürün. Aynı şeyi soldaki dişli için sol ok tuşunu kullanarak tekrarlayın. İçeri girip odanın sonuna ilerleyin ve prizmayı kablo kutusuna (sigorta kutusuna da benziyor) yerleştirin. Kutudan uzaklaşır uzaklaşmaz içeri giren nöbetçiyi eğer daha önceden ele geçirdiğiniz ve silah olarak kullanabileceğiniz herhangi bir şey varsa bununla yoksa kenarda duran tahta saplı fırçayla dövün. Dışarı çıkıp haritanızı ya da kırmızı yön oklarını takip ederek güvenlik koridoruna gelin. Oyunu kaydedin. Marshall size üç kameranın hangi sırayla nereyi gösterdiğini anlatacak ve ekranın sağ üst köşesinde her kameranın o anda nereyi gösterdiğini izleyebileceksiniz. 
Kameralara ve nöbetçilere yakalanmadan odanın sonundaki kapıya gidin. (Bu bölümü epey uğraşarak geçtim. Üstelik nasıl becerdiğimi de hiç bilmiyorum). Oyunu kaydedin. Kapı açılır açılmaz bir kişiyle daha dövüşmeniz gerekecek. Daha sonra merdivenlerden aşağı inin ve yerdeki sopayı alın. Tam bu sırada razor prismin adamlar tarafından bulunduğunu ve geri almanız gerektiğini öğreneceksiniz. Aynı anda da merdivenlerden aşağı inen nöbetçi sizi fark edip bağırmaya başlayacak. Adamın işini bitirdiğinizde beliren search yazısı uyarınca üstünü aradığınızda prizmayı bulacaksınız. Bundan sonra kırmızı yön oklarını takip ederek ilerleyin ve olabildiğince az yara alarak önünüze çıkan adamlardan kurtulun. Oyunu kaydederek merdivenlerde silah değiştirin. Kimseye çaktırmadan güvenlik odasını geçin. Her tarafı basınç sensörleriyle donatılmış yere geldiğinizde bir sonraki görevinizi öğreneceksiniz.

5. Araştırma (Science Lab) Laboratuarına sızmak.

Ara video ve dialoglardan sonra, daha önce geçtiğiniz güvenlik odasına dönüp adamı dövün ve köşede duran silahla masanın üstündeki güvenlik kartını alın. Modemi kullanarak şifreyi girin. (CA veya DC, her ikisi de uyuyor) ve notebook'unuza yeni bir harita yükleyin. Haritadaki yeşil nokta yeni hedefiniz. Buraya ulaştığınızda kapıyı açmak için güvenlik kartını kullanın. İçerideki adamları hallettikten sonra oyunu kaydedin. Sağdaki düğmeye basarak arka taraflardaki bir yerde bir kapıyı açmış olacaksınız. Geri dönüp hedefinize doğru ilerleyin. İster durmadan koşarak ister dövüşerek girişe vardığınızda soldaki cihazı kullanarak (kontrol paneli gibi bir şey) içeri girin. İçeride aynısından bir tane daha var. Bunu da kullandığınızda bulunduğunuz yerin bir asansör olduğunu göreceksiniz. İkinci kata çıkın ve oyunu kaydedin. Kırmızı yön oklarını ya da haritayı kullanarak duvara doğru koştuğunuzda yine bir havalandırma olduğunu göreceksiniz. Ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz oyunu kaydedip ilerleyin, ara videoyu seyredin.tam kurtuldum diye sevinip yeni bir save pointe geldiğinizde Marshall size hareket algılayıcı sensörlerden bahsedecek. Olabildiğince hızlı koşup kimseye ve özellikle de sensörlere bağlı olarak harekete geçen duvara monte edilmiş makinalıya yakalanmadan ilerideki kamyona ulaşıp arkasına atlayın. Tekrar bodruma geri dönüyoruz.

Haritanıza baktığınızda yeşil dikdörtgenlerle işaretlenmiş 2 pencere göreceksiniz. Amacınız bunlardan üstünde bir merdiven olanına ulaşmak. Merdivene ulaşmayı başarınca oyunu kaydedin ve iskeleye (köprüye) tutunarak ilerleyin, düşmemeye dikkat edin. Havalandırmadan içeri girerek tekrar oyunu kaydedin. İleriye doğru yürüyün ve merdivenden aşağı inin. Sensörlerle korunan bilgisayar odasına gidebilmek için boruların altından sağa doğru ilerleyip ızgarayı çıkartın. Zıplayıp boruyu kullanarak sonuna kadar ilerleyin ve buradaki bilgisayarı ****'leyin. (Umarım daha önce kullandığınız 3 harfli şifreyi hala hatırlıyorsunuzdur). Böylece hem sensörleri etkisizleştirecek hem de notebook'unuza yeni bir harita yükleyeceksiniz. Kırmızı yön oklarını takip ederek ilerleyin ve oyunu kaydedin.

6. Lazer prototipini ele geçirmek.

Koridorları takip ederek prototipin bulunduğu odaya kadar ilerleyin. Buraya girebilmek için geçerli bir parmak izine ihtiyacınız olduğunu öğreneceksiniz. Ekranınızda yeşil üçgenlerle yerleri belirtilen bilimadamlarından herhangi iki tanesini yakalayın ve inventory'nizdeki aleti kullanarak her ikisinin de parmak izini alın. Tekrar geri dönüp parmak izlerini kullanmak istediğinizde bunun hiç de kolay olmadığını göreceksiniz. Burada da Marshall imdadınıza yetişecek. İlk cihazda modeminizi kullandıktan sonra 50 saniye içinde ikinci cihaza gidip parmak izini kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda sizi yolunuzdan alıkoymak isteyen kötü adamlardan da kurtulmanız lazım. Eğer zamanında yapabilirseniz odanın kapısını açmayı başaracaksınız. İçeri girip prototipi aldığınızda bu görev de tamamlanmış olacak. Bu esnada Dixon'dan Mr. Sark'ın "Gersh Room"a (ilk bilgisayarı hacklediğimiz oda) gittiğini öğreniyorsunuz.

İpucu : Parmak izini kullanmanız gerektiğinde eğer ilk seferinde başarılı olamazsanız oyunu yeniden yüklemek yerine tekrar ilk bilgisayarı hackleyip başarana kadar deneyebilirsiniz.

7. Gersh Room'a gidip Anna ve Mr. Sark'ı gözetlemek.

Gersh Room'a gidebilmek için asansöre yöneldiğinizde alarm sistemini etksiz hale getirmeden yukarı çıkamayacağınızı öğreniyorsunuz. Sistemi çalıştıran 3 tane alarm kutusu var. Birincisi hemen sağınızda, ikincisi bilim adamının odasında, üçüncüsü ise daire şeklindeki koridorda. Lazer prototipini kullanarak bunları imha ettikten sonra asansöre binip yukarı çıkın.

Kata geldiğinizde yine bir karşılama komitesi ile cebelleşmeniz gerekiyor. İşlerini bitirdikten sonra Gersh Room'a giderek barın arkasına saklanın ve ara videoyu seyredin. Bu noktada tez vakitte odadan çıkmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Önünüze çıkan adamları alt ederek asansörle aşağı inin ve oyunu kaydedin. Burada tekrar 3 nöbetçiyle başa çıkmanız gerekecek ve sonunda Sark'la karşı karşıya kalacaksınız. Sark'la hesabınızı gördükten sonra kumarhane kısmına gidin ancak kapılar kilitli olduğundan her zamanki gibi haritanıza bakarak hedefinizi gösteren yeşil noktaya doğru ilerlemeniz gerekecek. Bir miktar daha dövüşün ardından pencereden dışarı kendinizi atarak Dixon'ın arabasına atlayın.

CIA merkezinde lazer incelendiğinde iki parçasının eksik olduğunu ve bunları ele geçirebilmek için Suudi Arabistan'a gitmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz.

SUUDİ ARABİSTAN

Sahte kimliğinizle kendinizi tanıtıp görevliyle biraz lafladıktan sonra giriş için bir güvenlik kartına ihtiyacınız olduğunu öğreniyorsunuz. Tabii daha çok güvenlik sistemlerini tahrip etmeye alışık biri olarak bu amaçla üst kata çıkıyorsunuz. Bu arada sahte bir kimlikle dolaştığınızdan kimse size bulaşmıyor. Sağdaki merdivenlerden çıkıp kapıdan geçtiğinizde üst kata çıkmış oluyorsunuz. Bundan sonraki hedefiniz güvenlik terminalini bulmak. Bu esnada etrafın lazer ışınlı bir sistemle korunduğunu ve bunları etkisizleştirebilmek için inventory'nizdeki ışın kesiciyi (beam interruptor) kullanmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Bu aşamada isterseniz kostümünüzü de değiştirebilirsiniz. Basitçe kesicileri ışınların çıktığı noktaya yerleştirerek ilerleyin. Sadece iki kesiciniz olduğundan geçtiğiniz her noktada kesicileri yerinden alıp bir sonraki noktada kullanmanız gerekiyor. (Kesicileri yerinden almak için tekrar inventory'den beam interruptor'ı seçin. Hedefe yerleştirdiğinizde bu kez halka kırmızı olunca space'e basarak geri alın). En sona geldiğinizde terminalin biraz daha ileride, diğer tarafta olduğunu görüyorsunuz. Işın kesicileri kullanarak terminale ulaşın ve modemle hackleyin. Böylece ana bilgisayar (mainframe) odasına giriş izni sağlamış olacaksınız.

Balkonun kenarına giderek aşağıdaki kapıdan içeri girin ve oyunu kaydedin. Yine modemi kullanarak mainframe'i hackleyin. Bu esnada yakıt hücrelerinin saklanmış olabileceği 6 tane kemik olduğunu öğreniyorsunuz. Kemiklerin yerleri şöyle zemin katın kuzeybatı tarafında ve köşede, zemin katın güneybatı tarafında kalan odada, yine zemin kattaki ortadaki odada. Son olarak da birinci katın kuzeybatı köşesinde (bazı noktalarda birden fazla kemik var). Neşenize göre, istediğiniz sırada kemikleri toplayın. Yalnız bol bol dövüşmeniz gerekeceğini unutmayın. Bazı kemikler kutularda ya da dolaplarda olduğundan ister maymuncuğunuzla kilitleri açabilir, isterseniz muhafazaları kırabilirsiniz. Tam da işinizin bittiğini düşündüğünüz sırada hem Anna'nın geldiğini hem de kasa dairesinde bir başka kemik daha olduğunu öğreniyorsunuz.

Birinci kat haritasında kasa dairesi yine yeşil bir noktayla işaretlenmiş durumda. Kasaya açılan odaya geldiğinizde nöbetçi sizi tanıyacağından dövüşmeniz gerekecek. Burada epey sayıda adamla boğuşacağınızdan etrafta gördüğünüz ve silah yerine geçebilecek her şeyi kullanın. Öldürdüğünüz adamların silahlarından faydalanmayı da unutmayın. İşiniz bitince kapıya gidin ve oyunu kaydedin. Sağdaki merdivenlerden aşağı inerek ulaştığınız her katta yine merdiveni bulup aşağı inmeye devam edin. Kasa katına geldiğinizde oyunu kaydedin, kapıyı inceleyerek dialogları dinleyin. Kasaya açılan güvenlik kapısını kapadıklarını öğreniyorsunuz. Duvardaki Rambaldi sanateserlerinin tamamını taşıyamayacağınızdan inventory'nizdeki fotoğraf makinanızla 30 saniye içerisinde fotoğraflarını çekmeniz gerekiyor. Süre dolduğunda Sydney kasanın dışına kaçacak. Bu noktada merkezle aranızda uzun bir konuşma geçecek. Dışarı çıkabilmek için tek çareniz zemin katın arka tarafındaki yangın çıkışını kullanmak. Aşağı indiğiniz merdivenleri kullanarak yukarı çıkın. Birinci merdivenden sonra dinleyeceğiniz dialogla birlikte Anna'nın kaçmaya başladığını öğreniyorsunuz. Ekranda beliren ve Anna'nın yerini gösteren yeşil bipleri takibe başlayın. Bu arada Marshall'ın yakalandığını da öğreniyorsunuz.

İpucu : Anna'yı takip ederken önünüze çıkan korumalarla dövüşmek yerine sürekli yeşil bipi takip edin. Çünkü dövüşerek vakit kaybeder ve yeşil bipi kaybederseniz Anna'yı da kaybedeceğinizden mission fail olacak ve son kayıt noktasından başlamanız gerekecek. Sonuçta çatıya ulaştığınızda Anna helikopterine binerek gözden kaybolacak ve sizde kendinizi müzenin dışında, bir takın yıkıntıların arasında bulacaksınız. İlerideki save pointte oyunu kaydedin. Ortam çok karanlık olduğundan termal veya gece görüşüne geçin. Nöbetçilere yakalanmadan bütün mekanı araştırın. Sonunda bir kapıya geldiğinizde içeri girerek sağa dönün ve yukarı çıkın. Koridorun ortasına geldiğinizde sol tarafa ışık olan kapıdan içeri girin. Tel çiti takip ederek etrafı araştırın. (Haritanızda da siyah ince bir çizgiyle işaretlenmiş.) önünüze çıkan save pointlerde oyunu kaydederek yolunuza devam edin. Bir noktada nöbetçiler sizi fark etse de siz yolunuza devam edin sonunda yolunuza çıkan çıkıntıya tırmanarak merdivenlerden çıkın ve kapıdan içeri girin. Ara videodan sonra Marshall'la başbaşa kalıp durum değerlendirmesi yaptıktan sonra 45 saniye içerisinde maymuncuğunuzu kullanarak kilitleri açın ve şifreyi girerek bombayı etkisiz hale getirin. Ara videodan sonra CIA merkezinde Budapeşte'ye giderek bir akıl hastahanesinde kapalı tutulan Ajan Jacobs ve Caplan ismindeki bir bilim adamını kurtarmanız ve yakıt hücresini bulmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Ayrıca eğer yakıt hücresini bulamazsanız bedeli ne olursa olsun onu imha etmeniz gerekecek.

Akıl hastahanesine girebilmek için çalışanların kullandığı bir güvenlik kartına ve biometrik bir koda ihtiyacınız olduğundan lokal bir dövmecide işe başlıyorsunuz.

ROMANYA

Hemen karşınıza çıkan adamı hakladıktan sonra üstünü arayarak anahtarı alın ve duvardan bir ıstaka alarak , anahtarı kullanıp kapıdan çıkın. Adamların işini bitirdikten sonra güvenlik kartını bulmak için adamların üstünü aradığınızda birinin kolundaki dövmenin tam da bulmaya çalıştığınız şey olduğunu öğreneceksiniz. Merkezle konuştuktan sonra kendinize bir dövme yapın. Artık hastahaneye gitmeye hazırsınız.

Binaya girebilmek için sağ tarafınızda bulunan parmaklığı aşmanız gerektiğinden çöp kutusunu parmaklığa doğru iterek üstüne çıkın. Çöp kutusunu itmenize mani olabilecek sandık ve eski sandalyeden onları parçalayarak kurtulabilirsiniz. Parmaklığa tırmandıktan sonra tek bir nöbetçiyle karşılaştığınızda adamı öldürerek silahını alın. Dümdüz koşarak çöp bidonlarının arkasına daha sonra da ilerideki araçların arkasına saklanarak giriş kapısının hizasına gelin. Buradaki nöbetçileri arkaları dönükken vurabilirsiniz. Olur da sizi fark ederlerse dövüşmek yerine hızla kapıya koşun, sağdaki düğmeye basarak açılan kapıdan içeri girin ve merkezle konuşun. Oyunu kaydettikten sonra soldaki demir kapıdan içeri girin. Tek başına olan nöbetçiyi sinsi bir hamleyle hakladıktan sonra silahını alın. Dümdüz ilerideki kapıya koşun. Önünüze çıkan nöbetçileri haklayıp, silahınızı sürekli yenisiyle değiştirmeyi unutmayın. Adamlarla işiniz bitince bir tanesinin üstünden Dr. Caplan'ı hücreden çıkarmakta işinize yarayacak anahtarı alın. Dr. Caplan'ın hücresi ileride solda. Uzun bir dialoğun ardından adamı ana giriş kapısına götürmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Sizi takip etmesini söyleyerek yola koyulun. Bu arada ön kapıya gelene kadar adamın arkanızda olduğuna emin olun. Çok hızlı giderseniz size yetişemeyeceğinden game over olma durumu var. Ana kapıya ulaşıp adamı sağ sağlim teslim ettikten sonra yeni hedefiniz morga girmek olacak.

Dr. Caplan'ın hücresinin bulunduğu koridordaki asansöre binmeniz gerekeceğinden oraya gidin. Bu arada koridordaki güvenlik kameralarını EMP'inizle etkisiz hale getirebilirsiniz. Asansöre binince 1.kata çıkın. Morga ulaştığınızda kapının kilitli olduğunu ve başka bir giriş kartına ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Koridor boyunca koşarak ve adamlardan hiçbiriyle dövüşmek riskine girmeden sonuna kadar ilerlediğinizde (sanki çıkmaz bir koridora girmiş gibi karşınıza duvar çıktığında) yolun sonundan sola dönerek merdivenden yukarı çıkın. Eğilerek havalandırma ızgarasından içeri girin. Demir iskelede önce sağa, sonra sola, sonra tekrar iki kez sağa dönerek ilerleyin. Tam da gazetesini okuyan nöbetçinin üstüne geldiğinizde parmaklığın bir kısmı düşerek adamın dikkatini dağıtacak. Adamın hareketlerine dikkat ederek ona çaktırmadan aşağı inin ve sinsice işini bitirdikten sonra silahını alın. Bu arada diğerleri tarafından da fark edilmiş olacağınızdan silahlı adamlardan başlayarak hepsini haklayın.

Kurşununuz bittiğinde silah değiştirmeyi unutmayın. Son olarak silahsız adamları da ıstakaları kullanarak pataklayın. İşiniz bitince oyunu kaydedin ve hedef seçmiş olduğunuz nöbetçinin üstünü arayarak anahtarı alın. Odadan çıkabilmenizin tek yolu kuzey tarafta kalan kapıyı kullanmak. Maymuncuğunuzla kilidi açtıktan sonra stealth mode'a girin ve olabildiğince çabuk iki nöbetçiyi öldürdükten sonra son sürat morg kapısına koşun. Karşınıza çıkan adamlardan kurtulup anahtarı kullanarak içeri girin. İçerideki adamları da etrafta gördüğünüz ve silah olarak kullanabileceğiniz nesnelerle hakladıktan sonra merkezle konuşun. Aradığınız dövme odanın sağ tarafındaki dolaplarda. Soldan ikincisini açarak DNA tarayıcınızı kullanın ve dövme örneğini alın. Marshall'la konuştuktan sonra sağ taraftaki x-ray makinasını (ayaklı abuk şey) sürükleyerek cesedin yanına getirin ve kullanın.

Yine Marshall'la aranızda geçen dialog sonucu morgun deposuna gitmeniz gerektiğini ve iki tane kimyasala ihtiyacınız olduğunu öğreniyorsunuz. Depo ileride kilitli bulunan oda. Burada ister maymuncukla kilidi açabilir ister senin arkanızda kalan camlı odadaki görevliyi etkisiz hale getirerek odanın anahtarını alabilirsiniz. Depoya girdiğinizde iç tarafın telle çevrili olduğunu göreceksiniz.

Nöbetçiye yakalanmadan sağınızda kalan kutunun ve dolabın üstüne çıkarak boruya tırmanın ve boruda ilerleyerek odanın diğer tarafına geçin. Nöbetçiyi hakladıktan sonra süründüğünüz borunun altında kalan rafa zıplayın ve rafta yürüyün. Önünüze bir eşya çıktığında rafa tutunarak yürümeye devam edin. Böylece birinci şişeyi alın. Son şişenin bulunduğu rafla ilkini aldığınızın arasında epey bir boşluk olsa da yürümeye devam ettiğinizde Sydney otomatik olarak ilerideki rafa atlayacak. İkinci şişeyi de alın ve oyunu kaydedin. Bu odadan geldiğiniz gibi çıkarak labaratuara gitmemiz gerekiyor.

Ele geçirdiğimiz yeni dövme sayesinde bu kattaki her odaya rahatça girebildiğinizden etrafı araştırmak iyi bir fikir olabilir. Haritanın en altındaki küçük odaya gitmemiz gerekiyor. Bu odada doktor ablayı ve yanındaki salakları hakladıktan sonra kadının giysilerini alarak kılık değiştirin. Yön oklarına göre bir kat yukarı gitmeniz gerektiğinden morgtan üst kata çıkan merdivenleri kullanarak üst kata çıkın. Oyunu kaydedin. Koridorda hemen ilk sağda gitmek istediğiniz labaratuar var. Bu arada kılık değiştirmiş olduğunuzdan güvenlik kameralarınca görülmek gibi bir derdiniz yok ama hala nöbetçilerle dövüşmeniz gerekiyor. Odaya girdiğinizde yeni lazer prototipinin de orada olduğunu göreceksiniz. Merkezle konuştuğunuzda prototipin içinde prizma ve yakıt hücresinin olması gerektiğini öğreniyorsunuz. Ancak her ikisi de orada olmadığından yeni hedefiniz bunları bulmak.

Prizmalar aynı odada 3 tane büyük beyaz muhafazanın içindeler. Ancak bunları incelediğinizde kilitli olduklarını ve kilidi açabilmek için hacklemeniz gereken bir bilgisayar olması gerektiğini öğreniyorsunuz. Bilgisayar labaratuarın ikinci katında ancak odadaki merdiveni kullanarak çıkmak isterseniz otomatik bir silah yerleştirilmiş olduğundan hiç şansınız yok. Kahverengi kutunun üstüne çıkarak boruya zıplayın ve ilerleyerek diğer kata geçin. Bilgisayarı hackledikten sonra prizmaları alabilirsiniz. Bu arada Sark oraya doğru geldiğinden prizmaları prototipin içine yerleştirmeniz ve o gelmeden saklanmanız gerekecek. Prizmaları yerleştirdikten sonra üst kata çıkmak için kullandığınız kutunun içine saklanın.

Sark etrafı inceledikten sonra son testler için Jacobs'ı getiriyor. Bu arada prizmaların son dakikada oraya yerleştirildiğini de keşfettiğinden daha fazla adam getirmek için gidiyor. Sark gider gitmez 60 saniye içinde hemşireleri halletmeniz, lazeri etkisiz hale getirerek Jacobs'ı kurtarmanız gerekiyor. Jacobs'la konuştuktan sonra lazer prototipini duvardaki iki panel üzerinde kullanın. Merkezle konuştuktan sonra tekrar prizmları alın ve ekranda op-tech yazısı belirince (sol tarafa dönün) inventory'nizdeki nitrogliserini yakıt hücresinde kullanın. Biraz önce patlattığınız paneller sayesinde açılan yolda ilerleyerek oyunu kaydedin. Rafların üstüne çıkarak stealth mode'a geçin ve çaktırmadan kapıdan çıkın. Yeni hedefiniz için merkezle konuşun. Şimdi Sark'ı bulmanız ve bir DNA örneği almanız gerekiyor.

Hemen stealth mode'da Sark'ı takip etmeye başlayın. Zaman zaman Sark durup arkasına bakacağından etraftaki eşyaların arkasına saklanmayı unutmayın. DNA örneği takibin bir noktasında tamamlanmış olacak ve Vaughn Marshall bu örneği incelerken sizin Sark üzerinde kullanılmak üzere sakinleştirici bulmanız gerektiğini söyleyecek. Haritanıza bakarsanız gitmeniz gerekenin hangi oda olduğunu göreceksiniz. Depoya vardığınızda hemşireyi hallettikten sonra üstünü arayarak şırıngayı alın.

Tekrar haritanıza bakın. Almanız gereken uyuşturucuların bulunduğu ecza deposu haritada işaretli. Mümkün olduğunca az dövüşüp bolca koşarak depoya vardığınızda tezgahın üstüne atlayın. Oyunu kaydederek uyuşturucuları alın. Bundan sonraki hedefiniz Sark'ı bulmak. Bu katta gitmediğimiz tek oda var, Sark da bu odada. Kısa bir konuşmanın ardından Sark'la dövüşeceksiniz. Yere düştüğünde şırıngayı kullanın ve onu etkisiz hale getirin. Adamı dışarı çıkarmak için bir tekerlekli koltuğa ihtiyacınız olacağından hemşireyi hakladığınız ecza deposuna giderek oradaki sandalyeyi alın. Geri getirip Sark'ın koltuğa yerleşmesini izleyin ve oyunu kaydedin.

Binadan dışarı çıkabilmek için öncelikle bu kattaki asansöre gitmeniz gerekiyor. Eğer arabayı hızla iterseniz alarmı çalıştıracağınızdan sakin sakin yürüyün. Maalesef bu şekilde nöbetçileri sorunsuzca geçseniz bile ecza deposunun orada bir doktor sizi fark edip alarmı çalıştırarak arkasında kapıyı kapatacak. Asansöre girdiğinizde elektrik olmadığını ve manuel olarak çalıştırmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Üstteki havalandırmadan dışarı çıkın. Asansörün tam karşısına denk düşen odadaki ameliyat masasını kullanın. Oyunu kaydedin. Tekrar havalandırmayı kullanarak kontrol panelini inceleyin. Bu esnada yakıt hücresinin patlamak üzere olduğunu öğreniyorsunuz. Asansör katta durduğunda havalandırmadan aşağı atlayarak dövüşmeye başlayın. Elinizi çabuk tutun. Sark'ı şimdilik orada bırakarak ilerideki bütün adamlardan kurtulun. En sonunda geri dönüp Sark'ı alarak ön kapıdan teslim edin ve CIA merkezinde yeni görevinizle ilgili videoyu seyredin.

HONG KONG

Bu bölümdeki ilk göreviniz kontrol odasını bulmak ve kameraları bozacak bir alet yerleştirmek. Dixon görevlilerle uğraşırken siz de etrafı araştırın. Balkondaki save pointte oyunu kaydedin. Merdivenlerden aşağı inip Vaughn ile konuşun. Kontrol odası kapısında NO yazan oda. Bu odanın solundaki kadınlar tuvaletine girin. Stealth mode'a geçerek kadın korumayı haklayın ve üzerindeki giriş kartını alın. Kartı kullanarak kontrol odasına girin ve korumayı etkisiz hale getirin. Marshall'la konuştuktan sonra ileriki köşedeki yeşil parlak nesnenin yanına gelin. Op-tech yazısı çıkınca kameraları bozacak aletinizi kullanın. Yerdeki mavi kağıdı alın (katın planını gösteriyor).

Buradan çıkarak odaya girmek için güvenlik kartını ilk kullandığınız yere gidin ve diğer kapıdan içeri girin. Sinyal bozucunuzla güvenlik kamerasını ardından da nöbetçiyi devre dışı bırakın. Bu arada kamera tekrar çalışmaya başlayınca bir kez daha bozun. Odanın diğer tarafındaki kapıdan çıkın. Diğer odada sağdaki kapıdan çıkın. Bir sonraki odada ta ki save pointe gelene kadar aynı şeyi tekrar edin. Merdivenlerden en üst kata çıkıp içeri girin. Bir sonraki odaya geçerek iki korumayı hallettikten sonra soldaki kapıdan geçin. Kapının hemen dışındaki kamerayı bozduktan sonra koşarak ilerlemeye devam edin.

Oyunu tekrar kaydedip kamerayı bozduktan ve korumayı hallettikten sonra koridor boyunca ilerleyin. Videoyu seyredin. Sağınızdaki kapıdan girerek saklanın. Odada yalnız kalınca sağınızdaki çift kapıya yönelin. Uyuyan nöbetçilerin orada hafif çıkık duran kitabı gizli bölmeye geçmek için kullanın. Bu arada nöbetçileri halledip birinin üzerinden kütüphanenin anahtarlarını alın. Gizli bölmede masadaki haritayı alın, bilgisayara giderek harddrive downloader'ı kullanın.

Biraz önce girdiğiniz çift kapıya giderek güvenlik kartıyla kilitleyin. Bilgisayarın yüklemesi bitince cihazınızı alıp hızla odayı terkedin ve sağ taraftaki açık pencereden çıkın. Projektörlere yakalanmadan sağa doğru ilerleyin. Merdivenden çatıya çıkın ve soldaki borulara tırmanın. Çanak antene gelinceye kadar sağa doğru ilerlemeye devam edin. Burada kontrol panelini kullanarak statik gürültüyü kesene kadar anteni hareket ettirin. İşiniz bitince geldiğiniz yoldan geri dönerek pencereden içeri girin ve iki nöbetçiyi halledin. Bir tanesinin üstündeki güvenlik kartını alın.

L2 yazan kapıda kartı kullanarak dışarı çıkın. Sırasıyla gireceğiniz bölümlerde önce sol, sonra sağ ve sağ kapıları kullanarak merdivene gelene kadar koridorda ilerleyin. L2 yazan kapıda yine kartı kullanın. Soldaki haritayı alarak gitmeniz gereken odaya bakın. İçeri girince merdivenlerden inin ve aşağıdaki kapıdan geçerek oyunu kaydedin ve karşınızdaki odaya geçin. Buradaki nöbetçilere yakalanmamak için hareket halindeki sandıkların üstüne çıkarak diğer tarafa geçene kadar ilerleyin. Harddisk downloader'ı bilgisayarda kullanın.

Açılan kapıdan çıkarak merdivenlerden inin ve nöbetçiyi halledin. Merdivenin sonundaki kapıdan girerek soldaki kasaya gidin ve elması alın. Açılan kapıdan çıkarak garaja gidin ve sağdaki asansörü kullanın sonra düz ilerleyin. Kamerayı geçince sola dönün ve kamyonun arkasına atlayın. Kamyondaki bilgisayarı hackleyin. Haritanızda 4 tane yangın alarmının yerini tespit ettikten sonra bunları bularak çalıştırın. Binaya girdiğinizde parti olan odaya vardıktan sonra Dixon'ı bulun. Bu arada kötü abileri dövün. Dixon'la birlikte dışarı çıkarak Rio De Janerio Gece Klubüne gidin.

RIO DE JANERIO

Sola doğru devam ederek korumalardan kurtulun. Merdivenlerdeki kadın korumayı da hallettikten sonra merdivenleri takip edin. Bir sonraki çatıda uzak tarafta kalan merdivenlerden aşağı inerek sokağa ulaşın. Sola doğru ilerleyip Anna'yı takip ederek küçük bir kapıdan içeri girin. Aşağı inin ve soldaki kapıdan geçin. Korumalara yakalanmadan ileride soldaki kapıdan çıkın. Kamyonların yakınındaki merdivenleri kullanarak yukarı çıkın. Koridorda önce ekranın sol üst tarafındaki sonra da sol alt tarafındaki kapıları kullanın. Dışarı çıkarak sokağın sonundaki çöp bidonlarının yanında Dixon'la buluşun. Soldaki korumalara yakalanmayın. Şirin silahınızı aldıktan sonra sokağın diğer tarafındaki kilitli geçide delin ve silahı kilidi açmak için kullanın.

Geçitten geçerek arabanın oradaki koridora girin ve oyunu kaydedin. Kayıt noktasının sağındaki kapıdan diğer odaya oradan da uzakta kalan kapıya gidin. Soldaki kırmızı kapılardan çıkın. Adamların işini bitirdikten sonra asansöre giderek *** Code Scrambler'ı kullanın ve bir kat aşağı inin. Girdiğiniz odada lazerlere yakalanmamak için sağa doğru devam edin. İlerlerken güvenlik kamerasını silahınızla imha etmeyi ve lazerleri etkisizleştirmeyi unutmayın. Üzerinde E harfi olan kapıdan girerek sola dönün ve merdivenlerden yukarı çıkın. Soldaki koridoru takip edip yine üstünde E yazan siyah kapıdan içeri girin.

Mutfağa giderek adamları halledin. Kırmızı kapıdan çıkarak bir sonraki kırmızı kapılara kadar koridorda ilerleyin. Sürekli ilerleyerek sağdaki kırmızı kapılardan girip oyunu kaydedin. Tabii yolunuza çıkan adamların icabına bakmayı unuymayın. Silahınızla kamerayı imha edin. Kapıdan girerek soldaki merdivenleri kullanın, sonra sağa dönün. Silahınızı kullanarak lazerlerden kurtulduktan sonra soldaki kapıdan çıkarak bilgisayarın yanına gelin. Ara videoyu izleyin.

Kilitli kapıda silahınızı kullandıktan sonra donunca tekme ya da yumrukla işinizi görün. Lazerleri geçtikten sonra önce sola sonra sağa dönün. Diğer lazerleri de geçtikten sonra sağdaki kırmızı kapılardan girin ve adamları halledin. Güvenlik kartını kullanarak sağdaki kapılardan çıkın. Soldaki merdivenlerden yukarı çıkın ve oyunu kaydedin. Sağdaki kapılardan geçtikten sonra önce sağa sonra sola gidin ve mavi odanın kapısına gelin. Kapının kilidinde scramblerı kullandıktan sonra içeri girerek bilgisayarı hackleyin. Odadan çıkarak koridorda önce sola sonra sağa ve sonra tekrar sola ilerleyin. Sağdaki metal kapıdan çıkarak tavandaki camda inventory'nizdeki DV Recorder'ı kullanın. Ara videoyu izleyin.

C.I.A. ROTUNDA

Haritanızdaki yeşil noktaya gidin ve buradaki masadan tabancayı ve giriş kartını alın. Oyunu kaydederek haritanıza tekrar bakın ve yine yeşil noktaya gidin. Sark'ın saklandığı hücrelere geldiğinizde parmaklıkların arkasından ateş ederek adamları uyuşturucu oklarınızla halledin. Giriş kartını Sark'ın hücresinde kullanın.

RIO DE JANERIO

En yakın koridora girerek nöbetçiyi haklayın. Karbondioksit uyarısı olan mavi boruya vurarak sızdırmasını sağlayın ve önünde durarak kendinizi iyice soğutun. Mümkün olduğunca hızlı hareket ederek ısınmadan lazerleri geçin ve kırmızı kapılara ulaşın. Oyunu kaydedin. Soldaki merdivenlerden inip önce sağ sonra soldaki kapıdan çıkın. İster buradaki boruda kendinizi soğutarak isterseniz silahınızı kullanarak lazerleri geçin ve koridorun sonundaki merdivenlerden inin. Silahınızla kamerayı imha edin. Önce sola sonra sağa giderek kapıdan çıkın ve dans alanındaki adamları haklayın. Açılan kapıdan çıkıp odanın sonundaki kırmızı kapıları kullanın.

RUSYA

Sağa doğru gidip nöbetçiyi hallettikten sonra sonic booster'ınızı aşağıda kamyonların olduğu panelde kullanın. Kamyon şöförünün söylediği parolayı kaydedin. Giriş kapısının ilerisindeki merdivenden çatıya tırmanın. Bilgisayarı hackleyerek giriş kapısının oradaki otomatik silahları etkisiz hale getirin. Kapıya gelerek sonic booster'ı kullanın ve içeri girip oyunu kaydedin. Gardiyanları hallettikten sonra soldaki ofise girin. Karşınıza çıkan kapıları ve koridorları takip edin, son kapıyı maymuncuğunuzla açın. Önce sola sonra hafifçe sağa döndüğünüzde bir kaidenin üstünde göreceğiniz kontrol panelinde razor prism'inizi kullanın.

Giriş kodunu öğrendikten sonra prizmayı alın, nöbetçilerle dövüşün ve soldaki merdivenlere gidin. Kameranın altındaki bilgisayarı hackleyin. Kodu kullanarak kapıdan geçin ve asansöre ulaşın. Burada karşınıza çıkan teyzeden kurtulun ve asansör durunca çıkıp oyunu kaydedin. Sola giderek merdivenlerden çıkın, kenar boyunca ilerleyin ve beam interruptor'ınızı lazerlerde kullanın. Havalandırmadan çıkınca sola dönün ve boruları takip ederek ilerleyin. Sağa döndüğünüzde göreceğiniz bilgisayarı hackleyin. Bir platform görene kadar ilerleyip sağa dönün, soldaki boruyu takip edin. Üstüne çıkabileceğiniz boruya gelince zıplayın ve diğer bilgisayarı da hackleyin.

Aşağı atlayarak karşınıza çıkan nöbetçilerden kurtulun, kadın olanın giysisini alarak üstünüzü değiştirin ve beyaz giriş kapısından içeri girin. Sakince ilerleyin. Kılığınız soğuk geçirdiğinden sağlık durumunuz bozulsa da kimseyle dövüşmek zorunda kalmamanız daha iyi. Merdivenlerden inip soldaki kapıdan geçin ve üstünüzü değiştirin. Sağdaki panelleri hackledikten sonra gelen adamlarla dövüşün ve açılan kapıdan çıkın. Oyunu kaydedin, yukarı tırmanarak aşağı inin ve Sloane'ın yanına gidin. Maymuncuğunuzu kullanarak dışarı çıkarın ve bir güzel pataklayın.

Dışarı çıkıp soldaki merdivenlerden yukarı çıkın ve soldaki kapıdan girin. Tankı kullanarak sağdaki buz kütlesini kırın ve açılan koridora gidin. Oyunu kaydederek soldan devam edin sonra sağdaki merdivenleri kullanın. Bu odada Anna'yla dövüşmeniz gerekecek. İşiniz bitince sağdaki lazerin üstünde beam interroptor'ı kullanın. Lazer ışının siz engellemeden önce gittiği noktada razor prisminizi kullanın. Diğer taraftaki kapıdan çıkarak oyunu kaydedin. Soldaki merdivenlerden çıkarak içeri girin. Koşarak merdivenlerden çıkmaya ve tırmanmaya devam edin. Odanın ortasındaki makinanın switch'ini kullanın , geri dönüp dışarı çıkarak merdivenlerden yukarı çıkın ve asansöre binin.

Çıkınca koşmaya devam edin, sağdaki merdivenlerden çıkıp yukarı tırmanın. Soldaki kapıdan içeri girin. Sağdaki kapıdan geçip merdivenden yukarı çıkın. Sağdaki kapıdan girdikten sonra tekrar sağdaki merdivenlerden çıkın ve zıplayıp boruya tutunarak karşıya geçin. Aşağı inince bidonların üstündeki çıkıntıya tutunarak ilerlemeye devam edin. Sola giderek yine ortadaki makinanın switch'ini kullanın. İlerideki rampadan çıkarak asansöre gidin. Sağa doğru devam ederek soldaki koridora girin. Koridorları takip edip en sonunda bir kapıya ulaştığınızda maymuncuğunuzla kilidi açıp dışarı çıkın.

Geçmiş Olsun..!


  Icewind Dale II - Tam Oyun Çözümü
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:04 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

İçindekiler

1. İlk adım; dengeli bir grup kurmak.
2. Genel stratejiler; save-save-save! Ve diğerleri.
3. Çözüm

Öncelikle şunu söylemeliyim; Icewind Dale II Infinity Engine ile yapılmış oyunlar arasındaki en zor oyun. Bu yüzden "party"mizi oluşturmadan önce iyi düşünmeliyiz. Yakın dövüş ve büyü arasındaki dengeyi kurmak en önemli nokta. Kendinize şunları sorun; "bir Bard bana gerçekten lazım mı?", "Cleric yerine Paladinle idare edebilir miyim?".

Benim kurduğum party ise şöyle;

Human Conjurer: Biliyorum, fireball'u seviyorsunuz. Oraya buraya yıldırımlar düşmedikçe rahat edemiyorsunuz. Ama bu oyun büyüye, ateşe dayanıklı yaratıklarla dolu. Size gereken şey, siz yaratıkları uzaktan oklarken ya da teker teker baltayı kafalarına indirirken geri kalanları oyalayacak yardımcılar.

Human Monk: Eskisi kadar güçlü değil galiba. Ama ne olursa olsun her party de bir tane olmalı. Oyunu bitirdiğimde zırh veya kalkan kullanmamasına rağmen en yüksek AC onundu. Asıl gücünü 15. level'dan gösteriyor.

Human Ranger: En sonunda ranger özelliklerini tamamen kullanabileceğimiz bir oyun var karşımızda. Bol miktarda charm edilecek hayvan, yol bulmanın zor olduğu bir orman, dual wielding, çok kullanışlı yaylar. Bu oyun rangerlar için bir cennet olmayabilir ama kendi çöplükleri sayılır buralar ne de olsa! En çok adam öldüren, en çok işe yarayan karakterim.

Shield Dwarf Fighter: Olmazsa olmaz karakter. Bol HP, Warhammer, Axe, Crossbow uzmanı. Paladin'e multi class yapabilirsiniz. (Holy avanger için)

Drow Cleric (Tempus)/Sorceror: Bence en iyi deity. Irka gelince, adamlar oyuna drowları eklemiş, almasak ayıp olurdu. Daha sonra Sorceror olarak direk saldırı büyülerini yapmaya başladı. En çok işe yarayan 2. karakterim (yüksek dex-light armor kullandım)

Halfling Rogue: Neden bilmiyorum, bu vatandaşı multi class yapmadım. Aslında lock pick dışında pek işe yaramadı. Oyunda gerçekten tehlikeli tuzakların sayısı sadece birkaç tane. Sanırım araya kaynadı ve multi class olmadan oyunu tamamladı. En azından uzak mesafeden iyi atışlar yaptı, hakkını yemeyelim. Destek elemanı işte.

Dwarf, monk ve ranger ana vuruş gücünü oluşturuken, conjurer kalabalık yaratıyor, drow düşman büyücülerinin büyülerini bozuyor, rogue ise ana vuruş gücümün yere yıkması için düşmanları sıraya diziyor. Oyun boyunca bu taktikle ilerledim.

2. GENEL STRATEJİLER

İlk kural; Save edin, çok save edin, ayrı ayrı bloklara save edin!

Önce büyücüleri halledin.

Herkesle konuşun, herşeyi toplayın.

Kalabalık grupları yapabiliyorsanız teker teker üstünüze çekin.

Potion'ları saklamayın. Olabildiğince faydalanın onlardan.

Çağırdınız yaratıklardan sonra en iyi taktik charm büyüleri. Karşı taraf bir kişi azalır, sizin takım bir kişi artar. Daha güzel ne olabilir ki?

Parayla silah, zırh almayın.

Satacağınız ekipmanı doğru kişiye satın. Bazı tüccarlar daha iyi öneriler yapıyor.

Boşu boşuna rogue ya da ranger ile haritayı dolaşıp karşınıza çıkacak tehlikeleri öğrenmeye çalışmayın. Düşmanlarınız çoğu zaman oradan buradan çıkıyor.

Save-Save-Save.

Save demiş miydim?

Savaşırken adamlarınız dağıtmayın. Birbirlerine yakın dursunlar.

Siz düşmanlara gitmeyin, onlar size gelsin.

Düşmanlara direk zarar vermektense onları felç etmek, yavaşlatmak çok daha faydalı olabilir.

Olup olmadık yerde Rage yapmayın.

Fazla oyun oynamayın, gözünüz bozulur! 

3. ÇÖZÜM

PROLOGUE/CHAPTER 1

- Targos

Kaptan Hedron ile konuşup gemiden inin. Ulbrecle konuşmadan önce buradaki tüm goblinleri öldürmemiz lazım. Rıhtımdan çıkarken Reig Redwaters sizi durduracak. Bir healer ile yaralarını tedavi etmeyi önerin (300 EP). Diplomacy ile ölen arkadaşının ekipmanını isteyebilirsiniz. Warehouse'a gidin, Magdorla konuşun. Siz aramaya başladığınızda içeri birkaç goblin gelecek. Onları öldürün, healing potionları alın ver birinin Reig'e verin (400 EP). Ters dönmüş sandalın oradaki dwarf Journ ile konuşun. Size evindeki tuzakları geçerseniz bulduklarınızı almanıza izin verecek.

Hemen aşağıdaki eve girin, kadını kurtarın. Bu kadın bizim kaptanın annesi, gemiye geri dönüp kaptana haber verin (400 EP). Warehouse'un doğusundaki bir adam bizden yardım isteyecek. Salty dog'a gitmekle uğraşmayın, içeri siz girin.İçeride birkaç tane goblin var,üç tanesi okçu.Kırın kafalarını ve alt kata inin. Goblin-goblin sappers ve Rukworm'u öldürüp scroll'u alın, bunu Ulbrec'in karısına götürüceğiz. Aramızda hain olduğunu öğreniyoruz. Bu hain ise Phaen. Onu da aradan çıkartıp amirinize rapor verin. Şimdi dışarı çıkın ve tüm haritayı dolaşıp her eve girip bütün goblinleri öldürün.

Salty Dog'a uğrayın. Buradaki barbarla konuşun, önce biraz braegh satın alın. Barbara taşıdığın wolf charm'ı sorun. Wolf Charm için onunla içki yarışmasına girin. Yüksek constitution'u olan bir karakterle yapın bunu ama dwarf olmasın. Yarışma bittiğinde wolf charm sizindir (300 XP).

Şimdi şehir merkezine çıkın. Ulbrec ile konuşun. Yaralıların olduğu çadıra gidin. Valin'e yanınızdaki braeh'i verin. Gorradun'la konuşun, mektubu alın. Mektubu Denlama verin, size "bombalı" mektup olarak geri verecek (300 EP). Haritanın batı kısmındaki evde Kolouhm'la konuşun. Goblin'in söylediklerini Maye çevirebiliyor (450 EP). Inn'e gidin hayalet hakkında konuşun. Kolouhm ile hayalet hakkında konuşun, size bir şişe verecek. Bu şişeyi Ulbrec'in karısına gösterin.

Gece inn'e gidip şişeyi bartender'a gösterin (400 EP) sonra da hayaletle konuşun. Salty Dog'a gidin, hayaletin kocasının teknesinden bir parça alıp hayalete verin (800 EP-gözyaşını isteyin). Bir cleric ile hayaleti kovabilirsiniz ama sadec 600 EP alırsınız. Bartender ile konuşun (600 EP). Kolouhm'la şişe hakkında konuşun (450 EP). Ulbrec'in karısına gözyaşını satabilir veya bir dagger yaptırabilirsiniz. Bence satın.

Şimdi Palisade bölgesine çıkın. Görev aldığınız binanın doğusunda Niles isimli bir asker var, bir güzel fırça atın (600 XP). Batı tarafındaki mancınığa gidin, başındaki adamla grubunuzda bir dwarf varsa onunla konuşun, daha doğrusu onu da paylayın (450 EP). Kuzeydeki duvara gidin. Olap ile konuşun, meğerse Journ onun babasıymış. Gidip Journ'la konuşun (300 XP). Size verdiği parçayı götürüp Lumbarın oradaki alete takın.

Alacağınız ikinci görev okçular için Gallaway'lerden ok almak. 50 altına bu olayı kapatabilirsiniz (600 EP). Salty Dog'a yeniden uğrayın. Buradaki paralı askerlerle kavga çıkarmadan konuşup onları ikna ederseniz 900 EP alırsınız. Görevleri aldığınız binaya gidin, konuşurken saldırı başlayacak. 3 kanattan gelen saldırılar zor gözükebilir ama, görevleri aldığınız yerdeki healer'a geri dönüp, gücünüzü toplayıp geri dönebilirsiniz. Caballusda ölünce (900 EP), Ulbrec'e rapor verin (500 EP).

Düşman kampına doğru yola çıkın. Kampa giderken saldırıya uğrayacaksınız ama biraz evvel atlattığınız badirenin yanında solda sıfır kalır. Dereth adlı bir druidle karşılaşıcaksınız, daha doğrusu onu kurtaracaksınız (750 EP). Doğuda evi var, oradakileri temizleyin ver Dereth'e geri dönün (500 EP). Fakat iş bununla bitmiyor, bir de karısını kurtaracağız sümsüğün.

Kuzeybatıya gidin, Sabrina orada. Size önünüzdeki tehlikeler hakkında biraz bilgi verecek. Onu eve kadar götürmeyi teklif edin (350 EP). Dereth'e geri dönüp ödülünüzü alın (Scimitar+350 EP). Şimdi Torak'ın peşinden gidin. Siz onun adamlarıyla savaşırken bir priestess of Selune gelecek. Moonblade'i bulmanızı isteyecek.

Bu arada bir köylü gelip saldırmamız halinde diğer köylülerin öleceğini söyleyecek. Hide yaparak veya potion kullanarak bir kişiyi Orc kampına sokun, köylülerin tutulduğu yerin kapısını açın, köylüleri kurtarın (750 EP). Şimdi Torak hakettiğini almalı. Gidin kırın kafasını (450 EP). Şimdi mağaraya girip, moonblade'i alabiliriz. Slime, Slime zombie ve carrion crawlerden sonra Vrek ve adamlarıyla karşılaşıyoruz. Çok büyük planları fakat küçük bir beyni olan bu arkadaşa tek yönlü bir bilet kesin (900 EP). Moonblade'i sahibine geri verin (2000 altın+750 EP).

Yolumuza devam edelim. Tam geçitten geçerken Harpy, wererat saldırısına uğrayacaksınız. Fazla bir şey yok. Fakat bir sonraki bölgede hemen Arctic boar ve malarite saldırsı var. Beast claw büyüsü yapıp saldırıyorlar. Pirzola yaparak ilerleyin. Geçmemiz gereken bir köprü var ama size biraz ağaç parçası, odun lazım. Barajın desteklerini yıkarak ihtiyacınız olanı alın. Korumanız gereken köprüye vardığınızda çok az zamanınız olduğunu göreceksiniz. Bugbear, goblin, orc, malarite... Ne ararsanız var. Çabucak Ogre'leri öldürün ki köprüyü yıkmasınlar. Köprüdeki mage konuşarak sizi oyalamaya çalışıyor, konuşmayın, dalın. En sonunda zafer sizin olacak (1515 EP).

Şimdi hedefimiz düşman karargahı. Karşımıza Lord Ulbrec'in izcilerinde biri çıkacak. Ona bir healing potion verin. Burada dikkat etmemiz gereken war drumları yok etmek. Bunları yok etmezsek devamlı Worg riderlar geliyor. Ne kadar büyücünüz varsa hepsine charm person ezberletin, worg riderları kendi tarafınıza çekip oyunun bu kısmını çık kolaylaştırabilirsiniz.

Son olarak Turgruk'u öldürüp doğuya gideceğiz. Kapıyı açın, 2 ogre saldırıya geçecek. Mağaraya girin. Elit goblinleri kesin. Podmunk adlı goblin aç kalmış. Sizden örümcek istiyor. Büyük örümcek 1575 EP, küçükleri ise 525 EP. Troll ve Oroglar saldıracak. Trolleri öldürmek için ateş ya da asit gerekli olduğunu unutmayın. Vunarg'ı tehdit edin, böylece 1050 EP alacaksınız. Taskmaster ve Gump'u öldürüp wardları alın. Bunlar yukarı kata çıkmak için gerekli. Bu arada bir Whelp size bir görev verecek. Sadece söylenenleri yapıp, kimseyi öldürmeden 3150 EP alabilirsiniz. Sonra ne var ne yoksa öldürüp EP alabilirsiniz tabii ki.

Şimdi Yukarıya çıkalım. Elite Orclar, şamanlar ve bugbearları temizleyin. Şimdi kalenin içine gireceğiz. İçeride bizi yaşlı bir orc karşılayacak. Zaten fazla yaşamaz, göreceğini görmüş. Huzura kavuşturun kendisini. Sherincal ve Guthma arasındaki konuşmadan sonra teker teker odaları temizleyin. En son Guthma'yı halledin. Sonra hapishaneden Braston'u kurtarın. Onunla beraber Lord Ulbrec'in diğer izcisinin yanına gidin (2100 EP). Targos'a geri dönüp rapor verin (2100 EP). Icewind Dale hakkında kaptanın annesiyle konuşun. Oswald'ın gemisine binmeden önce hazırlıklarınızı yapın. Gemiye bindiğinizde 2. chapter başlayacak.

CHAPTER 2

Geminin enkazından alacağınızı alın, Oswald ile konuşun ve dışarı çıkın. Gemiyi tamir etmek için gerekli eşyaları bölüm boyunca toplayacaksınız. Enkazın hemen üstündeki boring beetle nest'i yok edin (1425 EP). Boring beetle shell ile Oswald'a zırh yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda yeti pelt ve winter wolf pelt kullanarak size bir çok giysi dikebilir. Biraz daha yukarıda ise Yetiler var. Sandığı açın ve periapt of wound closure'u alın. Doğuya doğru ilerleyin. Captain Yursts ile konuşun. Periapt ile yarasını kapatın (1900 EP).

Tepenin arkasına doğru ilerleyin. Örümcekleri öldürün, spider silk alın. Şimdi sıra devlerde. Benim adamlarımı taşlarla bir kere bile vuramadılar. Yakın dövüşe girmeden işlerini bitirin. Geri dönüp Captain ile konuşun. Ekipmanını alın. Bir şeye dikkat ettiniz mi? Size kurtların üzerine düşüp kurtulduğunu söylüyor ama etrafında insan cesetleri var. Haritanın kuzeybatısındaki tüccarın adamlarına benzemiyor mu bunlar? Gidip ona saldırın (gündüz saldırın ki adamları kurt adama dönüşemesin). Zor bir savaşa hazırlıklı olun.

Onunla işiniz bittikten sonra doğuya ilerleyin. Sizi durdurmaya çalışan druid ve rangerlara saldırın ve Ice temple'a giden yolu kendinize açın. İçeri geldiğinizde sizi barbarlar ve priestlar karşılayacak. Ayrıca bu kısımda 3 remorhaz var. Çoğu kapıyı açamadığınızın farkındasınız değil mi? Kapıları açmak için donmuş Neverwinter askerlerinin olduğu yerdeki tümseğe çıkmanız ve oradaki 2 kişiyi öldürüp kayaları aşağıya yuvarlamanız lazım. Sonra yerden kolyeyi alın ve Queen Remorhaz ile karşılaşmaya hazır olun.

Onu öldürdükten sonra açılan yola hemen girmeyin çünkü zarar görebilir, hatta ölebilirsiniz. Lord Rengar gelecek. Onu üzerinize çekin ve işini bitirin. açılan yoldan aşağıya inin ve uyuyan remorhazı öldürüp Zack'i kurtarın. Sizden örümceğini bulmanızı isteyecek. Örümcek yukarıda küçük odada geyiklerle beraber. Geri dönüp Zack'e örümceği bulduğunuzu söyleyin (4275 EP).

Ateşin etrafında dolanan Cult of the Dragon üyelerini öldürün. Ateşin üzerindeki eti kullanın. Sağ tarafta bir kapı açılacak. Burada bir Kristal Golem var. Gerçi buradan gitmenize gerek yok, daha sonra bu yolun çıktığı yere zaten geleceğiz. Sol tarafta ise bizi zor bir savaş bekliyor. Sherincal ile kapışmadan önce yapabildiğiniz bütün büyüleri yapıp çağırabildiğiniz bütün yaratıkları çağırın. Ama hepsini bir anda salmayın.

İlk önce tek kişiyi yollayıp kavga öncesi konuşmasını yapın. Çünkü konuşmadan sonra anında lightning bolt gelecek. Çağırdığınız yaratıklarla Sherincal'ı oyalayın, yanındakileri halledin. Sherincal zarar aldıktan sonra merdivenlerden çıkacak ve yanına gelmemeniz için merdivenleri düzleştirecek. Merdivenleri düzeltmek için kolları okla vurun. Tek başına kalınca işi bitirmek zor olmayacak (4200 EP).

Şimdi kapıdan girin ve Ice Temple'ın ilk katını temizlemeye başlayalım. Temizlik bir Ice Golem Champion ile başlayacak. Bu katta yapmamız gerekenler şöyle;


High Priestess Cathin'i öldürmek; Kendisini kolayca bulabilirsiniz.


Lysara adlı Priestess'ı öldürmek;

White Abishai'lerle konuşun. Onların kapısını da yerdeki aletle açabilirsiniz ya da aşağı kattaki gizli geçitten gelebilirsiniz buraya. Onları kurtarmak için 2. kattaki altardaki şeytani ruhu gerçek adını söyleyerek kovun (4275 EP). Gerçek adını öğrenmek içinse yine 2. kattaki Nickademus ile konuşun. Bu arada ona glacier'ı sorun, aldığınız cevabı Nathaniel'e iletin toplam 3000 EP alacaksınız. Nickademus'a maceralarını sorun 5175 EP alacaksınız.

CHAPTER 2

Nathaniel ve diğer mahkumları kurtamak;

Kapıları lock pick ile açabilirsiniz. Büyü engelini kaldırmak ve kilitli kapıları açmak için yerdeki mekanizmayı kullanmak lazım. Kullanım aslında çok basit. Tıpkı bir kasayı açar gibi yapmanız gerekiyor. Verilen yönlere göre sağdan sola yada soldan sağa çevirip açıyoruz. Neresi için hangi kombinasyonun gerektiği kapıların üzerinde yazıyor ve sanırım oyunu her oynadığınızda değişiyor.

Nathaniel sizden eşyalarını isteyecek. Onları da daha sonra bulacağız. Bol miktarda ice troll olan bir yer var. Oradan aşağı kata inebilirsiniz. Bir de söylediğiniz yere göre sizi ışınlayan resim sayesindede aşağı inebilirsiniz. Aşağı kata indiğinizde yine bit çok kapıyı açamadığınızı göreceksiniz. Kapıları açmak için Prism'i kullanmanız lazım. Prism'in kuzeyindeki aynanın açısını değiştirmeyi unutmayın.

Oria'nın kapısını açmak içinse Combat roomda mode'u değiştirmeli ve en az bir savaşı kazanmalısınız, sonra modu bir kez daha değiştin. Deponun kapısını açmak içinse Oria'yı yenmelisiniz. Nathaniel'in eşyaları da bu katta, geri götürdüğünüzde 3150Ep alacağız. Oria'nın ölümünden sonra diğer deponunda kapısıda açılacak ve Ring of Ram'i alıp Nathaniel'e vereceğiz. Bunu yapmadan önce Zack'e tapınaklar ilgili öğrendikleriniz anlatın...

Neverwinter'dan gelenlerle konuşun ve "bombalı mektubu" verin (525 EP). Ufak bir çatışmadan sonra bu bölümden çıkın.

CHAPTER 3

Dinlenmeye zaman yok galiba! Thavara Baelm adlı kişi üzerinize saldıyor. Gerçi savaşmamak için gözünü korkutabilirsiniz ama hiç uğraşmayın, Torilden bir mikrop eksilsin. Yolunuza devam edin. Bir anda kurtlar etrafınızı saracak. Çevreci olmayı bir yana bırakın ve bu hayvanları diğer tarafa yollayın. İleride bir köy görecekseniz. Köye yaklaştığınızda bir avcı sizi durduracak ve Souma isimli elder'ı görmenizi isteyecek. Bu arada Venla the healer sizden frostrose isteyecek bunu da bir ara getireceğiz.

Bu arada Nym diye biri var köyde dikkatinizi çekti mi? Kendisini icewind dale 1 de kesmiştim. Çooook büyük suçları var bunun. İleride yine size kazık atacak benden söylemesi. Jari isimli avcıya ise bir tane winter wolf pelt verin de evlenebilsin zavallı (1575 EP). Vallahi cennetliksiniz! Şimdi Souma ile konuşun. Size bir görev verecek. Şimdi Venla ile konuşun, size kaybolan çocuklardan bahsedecek.

Fellwood'a girin, hayaletle konuşun. Ranger'ınız varsa wilderness lore ile yolunuzu bulun yoksa deneme yanılma ilede bulabilirsiniz. Genelde doğuya giden yol doğru yol oluyor. Bir dyrad ile karşılaşacaksınız. Çocukları sorun, size Lihmadan bahsedecek. Fellwood'a gelmeden önceki alanda bir çadır var. O çadıra girin ve Lihmayı sorgulayın. Suçsuz olduğunu söylerken bir çocuk çıkıp sizden yardım isteyecek. Lihma dışarı kaçacak. Ogreyi öldürüp dışarı çıkın. Lihma acaip bir conjurer! Bir sürü yaratığı üzerinize salacak. Elinizde ne varsa ona karşı kullanın ve kendisini abyss'e yollayın. 2100 EP ve güzel bir scroll case sizi memnun eder heralde.

Köye dönün,Souma size başka bir görev daha verecek. Tahvo ile konuşun. Sizden son zamanlarda kasabayı rahatsız eden hayaleti durdurmanızı isteyecek. Köyün güneybatısına gidin ve Sordirsin ile konuşun. Drinking Horn'u bulmamızı isteyecek. Fellwood'a gitmemiz gerekecek. Wilderness lore ile kolayca yönümüzü bulup dikilitaşların ortasındaki cesedin üzerinden dirinking horn'u alıp sahibine geri götürün. Sonra Tahvoya geri dönün, bu arada ondan biraz ip alın (2100 EP).

Souma size bir görev daha verecek. Kurttu ile konuşun. Leevi ile konuşun. Bir sonuç alamayacaksınız. Fellwood'a gidin ve oradaki hayalet hunter ile konunşun. Ghost-light'ları söndürebilirsek bize yardım edeceğini söylüyor. Bir kez daha ormanın derinliklerine dalıyoruz. Energy drain yapan iskeletlere dikkat ederek, wilderness lore kullanarak yolu bulun. Protection from lightning yapıp will 'o wisp ve death lightları kesin. Hunterla konuşun, size Fellwood civarında ölenlerin kemiklerini verecek ve ölen avcının yerini söyleyecek (1575 EP).

Lihmayı yendiğiniz yere gidin, haritanın kuzeybatı kısmında bulabilirsiniz merhumu. Konuşmaya çalışın, dilinden bahsedin. En sonunda konuşmaya başlayacak ve tüm olayı anlatacak. Çok belliydi zaten. Köye geri dönüp Kurttu ile konuşun (2100 XP). Souma'ya geri dönüp onunla konuşun (3150 EP).

Tam kemikleri verecekken sürpriz bir ziyaret olacak ve Isair ve Madae gelecek. Yapmaları gereken hıyarlığı yapıp, avcıları öldürüp zombiye çevirecek ve üzerinize salacak. Acımadan kesin onları, sonradan raise dead yapıp onları hayata döndürecekler ne de olsa (3000 EP). Kemikleri şimdi verin ve 1575 EP alın. Şimdi son görevinizi alacaksınız. Ormanı böyle kafa karıştırıcı bir şekle sokan Dark Treantlarmış. Bunları da diğer görevlerdeki gibi ormanda bulup kesmemiz lazım. Pek zor bir savaş olmayacak ve 2100 EP alacaksınız. Şimdi açılan yolu kullanalım.
Cold Marshes

Burada çok sayıda örümcek var, fakat yeteri kadar güçlü olmanız lazım. Pek bir güçlük çekmeyeceksiniz. Bundan sonra ise Troller geliyor. Onları da kesin. Tam rahatlarken bu sefer de barbarlar geliyor. Ya paran ya canın gibi bir şeyler duyarsanız duymamazlıktan gelin, adamlara bir güzel dalın. Şimdi ufak bir puzzle ile karşı karşıya geleceksiniz. Heralde yaparsınız bunu, çok basit (2100 EP). Bu arada güneydeki buzların üzerinden geçip frostrose'u alın ve köye bırakın bir ara (1575 EP).

Neyse kaldığımız yerden devam edelim. Wyvern saldırısı olacak, dikkat. Saldırının olduğu yerin hemen sağından yukarı çıkın Abominable Snowman ile dövüşün. Ateş dışında her halta karşı dayanıklı galiba ama eninde sonunda kırarsınız kafasını (500 EP). Bir sonraki alana geçmeden önce çok dikkatli olun çünkü oyunda ilk defa bir dragon ile karşılaşacağız. Bir white dragon ve 2 white wryn ile karşılaşacağız.

Onları öldürdükten sonra mağaraya girmekte acele etmeyin, aynı takımdan bir tane daha var içeride. Koruma büyülerinizi yapın ve içeri dalın. Saldırı hemen gelecek. Saldırıyı karşıladıktan sonra aşağı kata inin. Size ip alın demiştim galiba. Aşağıdaki hook horror sayısı hem fazla hem de nereden gelecekleri belli olmuyor, bir de yumurtaların olduğu odaya girince nasıl ve nereden çıkıyorlar anlatamam. Bu oyunun en kötü yanı da bu, düşmanlar olmadık yerlerde fırlıyorlar.

Girişin hemen üstündeki kapıyı açmak için aşağıdaki tünele girip sağ taraftaki anahtarı almanız lazım. Kapı açılınca duergarlarla karşılaşıyoruz. Onlar için birkaç görev yapabilirsiniz ama benim köle taciri duergarlara karşı hiç sabrım yoktur. Ayrıca çok iyi ekipmanları var. İşkence odasındaki bir hayalet size saldıracak, bunu engellemenin bir yolunu bulabilmiş değilim.

Neyse, tünellere girin. Birkaç umber hulk kestikten sonra Luskandaki Arcane Towerdan gelen Harshom ve saz arkadaşlarıyla karşılaşacaksınız. 4 okçu, 4 "war bear" ve 2 mageden oluşan bir grup. Zor bir savaş olacak. Çağırdığınız yaratıklarla okçuları meşgul ederken sizin okçular ile Harshom'a dalın, yakın dövüşçülerle de ayıları tutun. Diğer iki mage o kadar büyük tehdit değiller. Harshom ölünce anahtarı alın ve kapıyı açın.

CHAPTER 4

Katedrale doğru ilerlerken geçmeniz gereken iki köprü var. İlk köprü biraz sakat, adamlarınız aşağıya düşebilir. Gerçi düşenler 1 hp ile geri dönüyor. Etrafta birkaç tane "kuş" yuvası var. Bunlardan birindeki yumurtayı alın, anne "kuş" size biraz kızacak. İkinci köprünün karşı tarafında "birkaç" yeti var, üstünüze çekin ve öldürün, sonra katedrale girin.

Salisam ile konuşun. Underdak geçidini kullanmak için 8 testi geçmemiz gerektiğini öğreniyoruz. Sersa ile konuşun. Yardıma ihtiyacı var. Hocası ona ders vermekten vazgeçmiş, hocasıyla konuşsanız bile sonuç alamıyorsunuz, karizma falan sökmüyor adama. Ama bir monk'unuz varsa Sersaya siz ders verebilirsiniz (2925 EP).

Girişin yanındaki kilitli kapıyı açıp ileri girerseniz orada biri olduğunu göreceksiniz. Onu şikayet edin. Dolon'un odasına girin ve mektubu alın. Aruma'ya gidin. Kendisi ilginç bir seçim yapacak. Salisam ile konusun (2925 EP).

Şimdi aşağı kata inin ve sınavlara hazırlanın. Sınava girecek kişinin üstünde hiçbirşey olmaması gerekiyor. Ben tüm sınavlara monk ile girdim, ne de olsa hiçbirşeye ihtiyaçları yok.

Sınavlar;

Stone: 1-5-3-2-4 sırasıyla kolları çekin. 2300 EP

Shadow: Önce yukarıdaki ilk kapıya girin, sonra yukarıdaki üçüncü kapıya girin, sırasıyla aşağıdaki ilk kapıya ve üçüncü kapıya girerek sınavı bitirin. 2300 EP

Sorcery: Her lightningten sonra panellerden biri yere göçüyor. Rakiplerinizi bu paneller üzerinde öldürmelisiniz. 2300 EP

Clockwork: Rakiplerinizi tuzakların üzerinde öldürün.

Sand: Duvardaki kolları kullanıp Aganazzar's Scorcher büyüsünü aktif hale getirin. Sizi kovalayan Sand monklar zarar görüp sonunda ölecekler.

Silk: Odadaki tüm ağları harekete geçirin, böylece yeni örümcekler çıkmayacak. 2300 EP

Battle: Iron monk'u mavi noktalı yerin üzerinde öldürüp sağdaki kolu çekin, açılan odada 2 monkuda mavi nokta üzerinde öldürün ve çabucak soldaki kolu çekin. 2300 EP

Immolation: Alevlerden kaçınıp monkları öldürün. 3900 EP

Artık üçüncü kata inebileceksiniz. Mezarı açarsanız iron golemler aktif hale geliyor. Şu noktada sizin için fazla tehlikeliler, ama "şansımı deniycem" diyorsanız sizin bileceğiniz iş. Sure striking bullet ve arrows ve de 2-3 tane +3lük silahınız olması lazım. Ben denedim oldu gerçi ama çok zamanımı yedi.
Underdark

İşte size eski bir "dost" daha; Malavon. Malavon bizden drowları driderlara çeviren her neyse yoketmemizi ve kızkardeşini geri dönmeye ikna etmemizi istiyor. Driderların mağarası haritanın doğusunda. Güney kısımlarda dolaşacak olursanız bir mind flayer göreceksiniz, sizden mavi bir küreyi bulmanızı isteyecek. Bu mavi küre drider mağarasının güney kısmındaki mantarların orada.

Drider mağarasına girin. Direk kuzeye ilerleyin ve Ginaefae ile konuşun, onu Malavon'a geri dönmesi için ikna edin. Kozaların olduğu yere girmeden önce aşağıdaki büyücünün mekanını basın yoksa siz driderların kaynağına saldırırken golemleriyle ve driderlarıyla beraber oda geliyor. Bu arada burada alchemy becerisi yüksek bir karakterinizle healing potionları extra healing potinlara çevirebilir ve wyern yumurtasını kullanarak potion of strenght yapabilirsiniz. Buradaki kitapları okuyunca drider fabrikası da diyebileceğimiz Viciscamera'yı yok etmek için gerekli formülü de imal edebileceğiz.

Formülü alın ve kozaların oraya gidin. Her kozadan bir drider çıkıyor, "bayaa bi" kalabalıkla karşılaşacaksınız ona göre. Her zamanki gibi küçük gruplar halinde üzerinize çekin ve öldürün. Viciscameranın yanına gidip formülü kullanın. Burada işiniz bittikten sonra Malavon'a geri dönün, Saablec Tan ve ilk oyundaki olayları anlatıyor sonra da 5850 EP alıyoruz. Ginaefae'yi sorun, 3900 Epde buradan alın.

Şimdi bir seçim yapmanız lazım. Buluğunuz mavi küre +2 Wıs. İsterseniz bunu Mind flayer'a vermeyin. Ama "powergamer" takılıyorsanız bana STR lazım diyorsanız +2 STR veren bir kemer ve 3600 Ep alabilirsiniz küreyi sahibine vererek. Şimdi drider mağarasına giriş kuzeyindeki kapıda bir mind flayer ve adamları olacak. Allahtan mind flayerlar Baldur's Gate'teki gibi değil. Gerçi benim monk vardı, belki de bu yüzden o kadar kolay geçtim. Eğer mind flayerla sorunlarınız varsa üzerlerine undead yaratıklar salın. Beyinleri olmadığı için yakın dövüşte zayıf olan mind flayerları kolayca yiyorlar. Ayrıca chaotic commands ile koruduğunuz bir fighter işinizi görecektir.

Kısa mücadeleden sonra içeri girin. Girdiğiniz gibi Mind flayer kumandasındaki crossbow men, minatour ve golemlerin saldırısı olacak. Şimdi girdiğimiz yapı büyük bir labirente benziyor. Bazı duvarlarda siz geçerken lightning atan tuzaklar var. Bunlara saldırıp kırabilirsiniz ama lock pick yaparak tuzağın içindeki elması alıp bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Hedefimiz ortaya ulaşıp Elder brain'i öldürmek. Elder brain öldüğünde doğudaki duvarda bulunan kapılar açılacak. Bu kapıdan girin. Doğru tahmin ettiniz, bir saldırı daha var. Harpy ve earth elemental eşliğinde bir wizard ile karşılaşıyoruz. Savaştan sonra Oswald ile konuşun.

CHAPTER 5

- Kuldahar Pass 

En sonunda Turn undead yapılacak bir yerdeyiz. Bir Bane rahibi gelip her zamanki kötü adam konuşmasını yapacak. Çok sayıda Wight var ama cleric varsa sorun yok. Saldırıyı karşıladıktan sonra ilk oyunda ogreye yardım ettiğiniz yer olan watch tower'a gidin (gerçi eskiden depo gibi bir yerdi). Burada Nathaniel (ilk oyunda "sadece siz mi varsınız? Ordu nerede? diyen çocuk) ve Jermsy (ilk oyunda dolapta saklanan çocuk) ile karşılaşacağız. Bizi Hrothgar's Glen'e yollayacaklar. (Bir de Gerbash adlı dwarf nerede bilmiyorlar, kendisi Kuldahar'da, size verdiği anahtarı buraya geri getireceksiniz. Bu arada kendisine bir healing potion yada spirit essence verin 1200 EP).

Nerede kalmıştık? Tamam, mezarlıktayız. Buradaki tüm zombimsileri öldürün, koruma büyüleriniz yapın ve Hiepherus denen hainin mekanını basın. Bol miktarda Neo-Orog ve birkaç wight mevcut içeride. Turn undead ile onları yollayın. Fireball, flame strike gibi bir büyü yapın yarısı telef oluyor adamların zaten. Hiepherus kardeşe de elinizde ne varsa sallayın, hak ediyor utanmaz arlanmaz yaratık. Savaş bittiğinde toplam olarak neredeyse 4000 EP alacaksınız. Jermsy ile konuşun (2400 EP). Artık Kuldahar'a gidebilirsiniz.

- Kuldahar

Yuan ti arkadaşlarımız bize bir karşılama töreni hazırlamışlar! Ne kadar düşünceli insanlar... Yani yılanlar - ya da onun gibi bir şey. Eski dost Conlan'a bir uğrayın, oğlunu bulmanızı isteyecek. Sheemish Orrick'in kulesinde. Geri dönüp Conlan ile konuştuğunuzda 2100 EP ve indirim alacaksınız. Şimdi Isolore ile konuşun, öğrenebildiğiniz her şeyi öğrenin. Kuzeye doğru savaşarak gidin ve boyut kapısından geçin. Etraftaki birkaç yuan ti'yi temizleyin. Sunaklardan silindirleri toplayın.

Öğrencilerine ders veren yuan ti'yi dinleyin, bu sorular size de gelecek. Sonra hepsini öldürün. Öğrencilerin robe'larını giyip tapınağa girebilirsiniz. Bu arada bazı Mezrolar var pek bir işe yaramıyorlar, tapınakta yapılacak çok şey yok. Eğer yuan ti kanı taşıyan bir elemanınız varsa Grishumla konuşup Kuldahara saldırmaması konusunda ikna edebilirsiniz.

Hazine odasına girmek için çözmeniz gereken bir puzzle var. Bu puzzle'ı çözmek için önce aşçı ile sonra da liderlerinin görüş alanında bulunmaya bir assasin ile konuşabilirsiniz. Gerçi tüm bloklara lock pick yapıp blokları iterseniz kapıyı açarsanız. Zombilerin olduğu kapıyı açarsanız küçük çapta bir karmaşa yaratabilirsiniz. Eğer gardiyanı değil de tüm yuan ti'leri öldürmeyi planlayorsanız bunun size biraz yardımı olacaktır.

Silindir şeklindeki taşları tapınağın girişindeki yerlere yerleştiriseniz (2400 EP) kocamaaaan bir dragon olan "Guardian" geliyor. Bu biraz zor bir savaş olabilir. Koruma büyüleriniz yapın, yaralanan adamlarınız geri çekip heal yapın tekrar savaşa sokun ve dua edin! Guardian öldükten sonra (1600+1950 EP) geldiğiniz kapıdan geri dönün.

Yeniden Kuldahardasınız. Şimdi çağırabildiğiniz kadar yaratık çağırın ve bir orduyu karşılamaya hazır olun. Heartstone Gem'den uzaklaşmayın, düşmanların gelmesini bekleyin. Tek avantajları kalabalık olmaları, fazla zorlanmayacağınızı umuyorum. Savaştan sonra Isolore ile konuşun ve Dragon's eye'a doğru yola çıkın. 
Dragon's Eye

Buraya kadar oyunu beğenenler bir anda oyundan soğuyabilir. Oldukça gereksiz puzzle'lar ile uğraşacağız. Girişteki tipsizleri kesin ve ilk kattaki maceramıza başlayalım.

İçeride bol miktarda Pure blood thief ve warrior, lizard man var. Girişin hemen aşağısındaki sandıkları atlamayın. Girişin doğusunda kobra heykelinin olduğu yerde duran Grishum denen meymenetsizi kesin. Brazier'lere fire agathe koyun, kapı açılacak ama daha inmeyin. Aşağı inen başka bir yol daha var, buradan inin. Ancient wyvern'i kesin, taşın altındakileri alın ve yukarı çıkın.

Haritanın güneydoğusuna inin. Burası hapishane. Nheero adlı bir mage var, onu bulun. Sizden arkadaşını bulmanızı isteyecek. Arkadaşının cesedi 2. katta haritanın doğu kenarında, kaya yuvarlanan yerde (1600 EP). Geri dönüp Nheero ile konuşun. Bulmanız gereken kılıç 3. katta iron golemin orada yerde duruyor. Kılıcı cesedin oraya götürün. Cesedin sahibinin ruhu size otun yerini gösterecek.

Otu alın, nheero ile konuşup, yuan tilerin iksir yaptığı yere gidin. Alchemist yuan ti'yi tehdit edin. sap taraftaki masadan gerçek otu alın yerine sizinkini koyun. Bu iksirden size de bir tane gerekecek. O yüzden rest yapın ve bir iksir daha alın. Yanınızda wyvern tırnağı olması lazım, onları da (4 tane) sağdaki masaya koyun ve yukarıdaki sunak benzeri şeyin aşağısında kalan kolu çekin. Sonra gerçek otu geri koyun ve Nheero'ya gidin. İksiri ona verin daha sonra onunla 2. katta yumurtaların olduğu yerde buluşabilirsiniz.

İnsan haline geri geldiğinde ona herşeyi sorun, gerçi soruları sormanız için zaman geçmesi gerekecek. 3. kata inin, ortalığı temizleyin. Bir adamınıza histachii iksirini içirin. Böylece gözün altından geçebilecek. rafı tıklayın ve köprü inmiş olacak. Köprüden karşıya geçin. Effretilerle kapışmanız gerekecek. Odadaki çocuk annesini istiyor. Ama siz onun çocuk olmadığı bu noktada zaten biliyorsunuz. Onunla savaşın sizden kaçacak. Adam yiyen yılan heykelinin orada savaşa devam edebilirsiniz ama siz önce bulunduğunuz odadaki tünelden hazinelerin olduğu odaya geçin, istediklerinizi alın (medallion of the lost followers var onu unutmayın) ve suyu zehirleyin.

Suyu zehirlemeniz gereken diğer kaynaklar ise haritanın diğer 3 köşesinde. Şimdi Thorasskus ile kozlarınızı paylaşın. Bu arada orada burada bulacağınız ipleri saklayın. Artık doğu tarafındaki demir kapı açıldı. Buradan girin.
Sizi bir Cornugon ve biraz lemur karşılayacak. Onları öldürdükten sonra sağa doğru gidin. Yolunuzu kapayan kayaların oradan aşağı inin. Venomin'in intihar ettiğini göreceksiniz. Archon ile konuşup guard post'a gidin. Buradan sonrası biraz karışık o yüzden liste olarak vereceğim:


Archonla konuşun ve field of slaugher' gidin (geçitten geçerek, her geçtiğimizde bir gün geriye gidiyoruz).

Archonla konuşun ve Lord's domain'e gidin.

Werewolf'u halledin, elçi (ambassador) ile konuşun.

Archonla konuşun, 1. seçeneği seçin

Beholder ve adamlarını öldürün.

Yeniden geçide girin.

Elçiliğe gidin.

Lord Pyro's domain'e gidin.

Elçiliğe gidin.

Şimdi kralın efreetleri çağırdını göreceksiniz, aynı anda yaun ti saldırısı olacak, saldırıyı tamamen durdurmanıza gerek yok.

Yeniden geçitten geçin.

Lord Pyro ile konuşun ona bir antidote verin.

Elçi ile konuşun

Venomin'le konuşun.

Amfi tiyatroya gidin.

King Lothar'ın yanına gidin

Amfi tiyatroya gidin.

Geçitten geçin

Şimdi yapmanız gereken büyüyü yapmadan yuan ti'yi öldürmek.

Geçitten geçin

Şimdi bence çok gereksiz olan bir olay olacak. Nickademus sizi ice temple'a ışınlayacak, tüm şeytani varlıkları öldürdükten sonra yolumuza devam edebileceğiz.

Bu noktaya kadar oyunu zor bulmayanlar varsa buradan sonrası fikirlerini değiştirecektir büyük ihtimalle. Saablic Tan üzerinize half-ne varsa yollayacak. Elinizden geleni yapmanız gereken bir yer. Party elemanı olarak bir monk varsa elinizde, tek vuruşta en güçlü elemanları öldürebileceğinizi unutmayın: Bu savaştan sonra bir de oldukça güçlü orclarla kapışacağız. Gerçekten çok iyi ekipmanları var. Anahtarı alın ve elfleri kurtarın. Savaşan orc ve elfleri kendi halinde bırakın. Hızlı bir elemanınız tek başına Doğuya doğru indirin. Elf cleric ve lich arasındaki konuşmadan sonra yerden kutsal suyu kapın ve çabucak doğudaki kaynağa dökün. Tüm undead yaratıklar diğer tarafa kalıcı olarak gidecekler.

Şimdi ne kadar büyü biliyorsanız hepsini yapın çooook zor bir savaşta Saablic Tan'ı yenmelisiniz (6300 EP). Yine monk ile (eğer varsa) bir kişiyi aradan çıkartın. Bende slayer knight'ı öldürün, herif 40-40 zarar veriyor ikide bir. Dominate will ile şartları biraz lehinize çevirebilirsiniz. Kendi ordunuzu çağırmakta başka bir çare. Güzel ekipmanlar kalacak size ama evil olmanız lazım bunları kullanmanız için. Biraz kendinize geldiğinizde doğuya gidin half-dragonları kesin.

Şimdi Severed hand'e gidebilirsiniz ama gitmeyin. Holy avenger'ı almak için Kuldahardaki mezarlığa gideceğiz. Bunu yapmak zorunda değilsiniz ama bütün zorluğuna rağmen tavsiye ederim. Hem iyi deneyim kazanabilirsiniz hem de bir Paladin varsa bu mükemmel kılıcı kullanabilir. Çok zor bir savaş gibi gelmişti bana ama değil. Şeytani altılı yeniden doğunca hemen sola doğru kaçın. Önce sizi takip edenleri sonrada yerinden kımıldamayanları öldürün (5859 Ep ve adam başı yaklaşık 2000 EP). Altısına beraber dalarsanız pek şansınız olmaz. Buradaki işinizden sonra Severed Hand'e doğru yola çıkın.

CHAPTER 6

- Severed Hand

Bir defa daha tanıdık bir mekandayız. Kapıda bizi 2 chimera ve birkaç guard bekliyor. Blöf yaparak içeri savaşmadan girebilirsiniz (750 EP). İçeri girdiğimizde ise bizi beklediklerini anlıyoruz. Elinde çekiç olmayan bir köle var (Jerroh), onunla konuşun (750 EP). Ysha ile konuşun, planları alın. Xavier ile konuşun, delegate pass alın (750 EP), envoy ve köleler hakkında konuşun (1500 EP).

2. kata çıkın. Kütüphanedeki günlüğü alın ve Celdrin'le konuşun. Kau ile konuşup planları değiştirin, planları geri verdiğinizde 1000 EP alacaksınız. Ölen büyücünün sevgilisi ve çırağı (raftaki iksiri alın) ile konuşun sonra geri dönüp Celdrin'i sıçlayın. Daha sonra ise onu Vese Nejj'e şikayet edin. Vese işini bitirdikten sonra arta kalanları alabilirsiniz.

3. Kata çıkın. Dolapta bonding agent var, alın. Yanyana duran iki odanın birinde ilmater diğerinde ise Iychtu Xvim kutsal sembolleri var, bunları alın. Lycthu Xvim kutsal sembollerini biriktirmemiz gerekecek. Herhangi bir Glabrezu ile köleler hakkında konuşursanız 750 EP alacaksınız. Bu kattaki demonlar size saldıracak onları da kesin bir güzel.

4. kata çıkın ve mutfağa girin. Rafların birinde demon blood (ne arıyorsa burada?) var onu alın. Riki ile konuşun, size planını anlatacak. Gerekli olan her şey yanınızda olmalı. 2. kata inip odadaki half-dragondan izin isteyin ve zehiri hazırlayıp 4. kattaki mutfağa dönün. Zehiri çuvallara koyun (1500 EP). Nöbetçiler öldükten sonra eşyalarını alabilirsiniz.

Geri dönüp Riki ile konuşun (1500 EP). Şimdi ilmater rahibini bulalım. War tower'ın ilk katındaki hapishaneye uğrayın, herkesi öldürün ve mahkumları kurtarın. Priest ile konuşun size bir ayin yapmanızı ve neler gerektiğini söyleyecek. Tome mage tower'daki kütüphanede, bondages bir üst katta, gözyaşlarını 1. kattaki Jerreden, kutsal sembolude daha önce belirttiğim yerden alabilirsiniz.

Monkların lideri yaratığa dönüşmüş, antidote'u bulmak biraz zaman alacak. Soldaki hücredeki Puddy'i ise mage towerda Orrick ile konuşup sonucu yine Puddy'e bildirerek kurtarabilirsiniz. Mage tower'a gitmek içinse mavi noktala birleştirerek bir yıldız çizmelisiniz. Ayini yapmak için ilmater heykeliyle "konuşun" (4950 EP). Ayini yarıda bırakmak zorunda kalacaksınız çünkü Iychtu Xvim avatarı gelecek. Saldırılarınızı onun üzerinde yoğunlaştırın ve işini bitirdikten (4500 EP) sonra ayine devam edin. Ayinden sonra Riki ve rahip ile konuşun. Kutsal suyu havuza dökün. Globe of essence etrafında nöbet tutanları öldürün ve küreyi kırın. Riki ile konuşun ama War tower'a gitmeyin çünkü dönüşünüz olmayacak.

1. kata inin ve glabrezu'yu öldürün, böylece köleleri kurtarmış olacaksınız. Lychtu Xvim sembolleriniz hazırsa Cleriv Tower'a gidin ver yerdeki garip şeklin üzerine çıkın. Normalde kilitli olan yere ışınlacanaksınız. Daha önce öldürmüş olduğunuz karakterler ve şeytani cleric'e karşı savaşacaksınız.

Antidote elinizde olduğuna göre hapishaneye geri dönün ver monkların yardımını garantileyin. Şimdi war tower'a gidin ve oradaki salakla konuşun. Officer tower'a gidin ve Pudu ile konuşun. Onu kandırmayı deneyebilirsiniz (3000 EP) ya da onu ve yanındaki half-dragon'u öldürebilirsiniz. Anahtarı alın ve War tower'ın en üst katına gidin. Siz oraya ayak bastığınız anda kıyamet kopacak. Buradaki savaştan sonra dinlenin (görünmez yaratıklara karşı ve "summoned" yaratıklara karşı birkaç büyü ezberleyin -remove disease de ezberleyin) ve koruma büyülerinizi yapın, çünkü gelmiş geçmiş en zor Boss'lardan ikisiyle karşılaşacaksınız.

Çağırabildiğiniz her şeyi çağırın, Boss'lar dışındaki düşmanları finger of death benzeri büyülerle öldürün. kardeşlerden herhangi birine yeterince zarar verdiğinizde havuzun oraya kaçacaklar. Fakat suyu kutsadığınız için güzel bir sürpriz onları bekliyor olacak. Yaralarınızı sarın ve kardeşlerle son bir kez karşılaşmak için harekete geçin.

Artık yanlarında adamları yok ve oldukça kızgınlar. Her şeyinizi ortaya koyun ve dua edin! Yeterince zarar verdiğinizde Orrick gelecek ve sizden kaçmanızı isteyecek...

Oyunu bitirdiniz ama hala yapacak bir şey var. Bilgisayarı kapatın ve oyunun 2. CD'sini saklayın. Dikkat ettiyseniz "kırın" demiyorum. Ne de olsa expansion gelecek ve biz onu karşılamak durumunda olacağız... Gerçi ilk oyundan aldığım zevki alamadım ama yine de beklemeğe değer (Galiba 3rd Edition bana biraz garip geldi). Umarım yardımım dokunmuştur!


  Prince of Persia - The Sands of Time - Tam Oyun Çözümü
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:03 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

The Maharajah's Treasure Vault (%2)

Oyun başladığında sarayın içindesiniz. Tepeye ulaşana kadar, duvarın kenarında bulunan taşlara tırmanın. Boşluktan atlayın. Sağdaki taşlardan ilerleyin, onunuze gelecek olarak duvara tırmanın, ilerlerken açılan boşluklardan atlayın, kapıdan içen girin. Heyecan yapmadan ilerleyin ve karşılaşacağınız düşmanı oldurun. Pek sorun olmaz çunku tek başına kendisi. Akrobatik hareketlerle öldürdükten sonra hemen sağdaki merdivenden tırmanın.Bu sefer ıkı kişiler, ama yine sız onları da oldurun.Kapıdan içen girip suyunuzu için,şifanızı alın. Dışarı çıkıp, aşağıya inin ve karşınıza çıkan dört kişiyi de oldurun. Kapıdan tekrar içeri girip koridorları geçin, dışarı çıkıp boşluklardan atlayarak merdivenden çıkın, içeri girip,devam edip, dışarı çıktığınızda göreceğiniz dört genci oldurun. Hemen karşıda duvarın çıkıntısından, köşesine doğru ilerleyin. Yıne çıkıntıları takıp ederek açılmış deliğin içine girin. Oradakileri de öldürdükten sonra kolona tırmanın. Sırayla kolanlardan atlayarak, ust kata ulaşın. Oradan içeriye girin ve oyununuzu saklayın ki, bir daha kaldığınız yerden başlayabılesınız.

Hemen boşluktan atlayın. Sonraki boşluktan atlarken, duvardayken "boşluk" tuşuna basın ki, oradanda karşıya atlayabilsin prensiniz. 3. boşluktan da atladıktan sonra, o arada bekleyin takı diğer cümleyi okuyana kadar. O aradan duvara zıplayın karşı tarafa çıkın. Yeşıl peştemalın arkasından geçin ve gozunuz aydın, aradığınız orada duruyor. Hemen sağdaki ıkı boşluğu aşıp, karşısındaki platformdan araya girin ve sola çıkın. Vıne güzel hareketlerle heyecan yapmadan ıkı boşluğu aşıp kapının onune gelin, içen girin ve ilerledikten sonra aşağıya inip, donen ıvır zıvırlara çarpmadan karşıya geçin. Buraya dikkat. Yıne aynı şekilde sol duvardan atlayacaksınız ama sonlarına doğru yaklaşınca "boşluk" tuşuna basıp karşıya atlayın, ilkinde olarnayabılır deneyip, yapın. Sonra yine karşılıklı çıkıntılardan atlıya atlıya donen 2 ıvır zıvırın olduğu platforma gelin. Oradan da karşıya atlayıp, tabı çıkıntıyı kullanarak, kenara doğru yaklaşın. Aşağıya sarkın ve kenarlardan ilerlemeye devam edin. Burada bazı kenar kısımları yıkılacaktır. Ama unutmayın ki, ya aşağınızda yada yukarınızda sızı sağa doğru ilerletebilecek bir kenar vardır.(PoP atasözü) Sonra kolana atlayıp, sarılın. Kolonlardan teker teker ilerledikten sonra, sonuncusuna gelince aşağıya inin. Hemen bir basamak yukarı çıkıp heykelin önündeki ıkı sandığı kı rıp, ortasından yukarı doru çıkın, heykelin başına geldiğinizde, yukarı doğru çıkmak için karşılıklı duvarlardan sekerek gideceksiniz bunun içinde her sıçrayışta yeni bir sıçrayış için "boşluk" tuşuna basmalısınız. Heykelin tepesindeki kamanızı alın. Artık zamanı gen çevirebilirsiniz. Hemen karşıdaki kapıya girin ve yıkılan yerlere aldırmadan karşıya geçin, sola döndükten sonra bir suru donen ıvır zıvır sızı bekliyor olacak. Onlara çarpmadan karşıya geçin ve aşağıya inin. Oradakılere de dokunmadan geçin, işte babanız karşınızda. Olanları izleyin. Sonra çıkan adamları oldurun. Bunlar devamlı tekrardan doğuyorlar, o yüzden sız devamlı oldurun ve sonunda bitiyorlar ve oyununuzu saklamaya hak kazanıyorsunuz.

You Have Unleashed the Sands of Time (%5)

Farah'ın göründüğü kapının yanındaki delikten geçin ve yukarı çıkın. Evet, o esmer güzelin adı Farah. Yolunuzu taşlar kesince sağa donun. Merdivenden aşağıya ölmeden atlayın. Hemen aşağıdaki, en alçakta olan normalde barfiks çekmek yada bayrak asmak için kullanılan demire tutunun. Sırayla demirlerden atlayarak yukarıdaki çıkıntıya kadar gıdın. Sonra platformlardan atlayarak kapının yanındaki demiri tutup, kapının olduğu balkona ulaşın, içen girin. Farah yine görünecek ve yine onunuzu taşlar kesecek. Sizde kapıdan devam edip, demirlerden bir bir atlayarak karşıya geçin. Sağa donup gördüğünüz kapıdan içen girin. Burada sağdaki duvardan demire tutunun ve onu takıp edenleri izleyerek ilerleyin. 3 tane ust üste olan demirlerden aşağıya inin ve gördüğünüz gençleri katledin. Sonra deliğin altındaki köşede ıkı demir var. Onlara duvardan sekerek tırmanacaksınız ve çıkıntıya tutunup deliğe gireceksiniz. Sonra sarı ışığın altına girip oyununuzu saklayın.

Had I Really Seen Her? (%7)

Duz ilerleyin, kapının ağzındaki kutuları kırıp geçin. Soldaki duvarın çıkıntısından zıplayıp, demire tutunun, sonrada karşıya, ust kata çıkın. Hemen orada göreceğiniz delikten aşağıya inin. Koridordan karanlığa doğru ilerleyin. Kopruyu geçip, mavi sudan için. Karşıya zıplayıp, oradan aşağıya doğru inin. Sonra boşluktan inip Farah'ı bulun. Yaratıkları oldurun. Koridordan sağa donun. Oradaki kapıdan içen girip, balkondaki boşluktan atlayıp, odanın diğer tarafına çıkın. Kolona tırmanıp, diğerlerine atlayın ve böylelikle balkon gibi olan çıkının üzerine kadar gelin. Çıkıntıdan, duvarı kullanarak diğer kolona sarılın ve aşağıya inin. Oradan en yakın olan kolona duvarı kullanarak atlayın. Sonraki kolana atlayıp zemine ulaşın. Köşeye en yakın kolonun yardımı ile taşların üzerine çıkın. Yine duvarı kullanıp zıplayın ve bir ust kata çıkın. Kolonlar ve duvar yardımıyla, balkon parçasın gibi duran yere ulaşın. Sonra çıkıntılar yardımı ile aşağıya inip öldürmeniz gerekenleri oldurun. Demirlen kullanıp bulunduğunuz yerin karşısına geçin. Oradan kolona atlayıp aşağıya inin. Herkesi oldurun. Eğer oldurebıldıysenız, sarı ışığa gidip oyunu saklayın.

A Secret passage (%10)

Sarı ışığın sağındaki ve solundaki dolapları itin ve arkasındaki geçide girin. Aşağıya doğru gıdın ve boşluktan duvarı kullanıp atlayın. Düğmeye basın ve hemen kapıdan geçin. Kopru yıkılacak. Sağdaki duvardan koşun, hatta atlayın. Yeterli mesafeye gelince köprünün karşı tarafına geçin. Sandığı düğmenin üzerine itin ve kapıdan geçin. Girişin sağındaki kolu çekin. Hızlıca açılan köprüden ortadaki platforma atlayın. Ortadaki ıkı koldan birisi aşağı yukarı hareketi, diğeri kendi etrafında dönmeyi sağlıyor. Burası çok güzel bir bulmaca. 4 farklı sembol var. Bunlar dolunay, hilal, yarımay ve boş. Her birini doğru kombinasyonla yerlerinize oturtmanız lazım, ilk başladığınızda duvarda bir harita var. Bu haritaya bakarak kolaylıkla hangi sıra ve ne yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Başlar başlamaz dolun ay sembolünün üzerine basın ve ilk adımı bitirmiş olun. Sonra zaten size oradaki adam doğru yapıp yapmadığınızı söylüyor. Eğer sız haritaya bakıp doğru kombinasyonları bulursanız "o şimdi 1 oldu, 2 oldu..." gibi sayıyor. Sadece haritaya doğru bakın ve biraz duşunun. 4 tane kolu da yerine koyduktan sonra son bir ışınız kalıyor oda soldaki merdivenden çıkıp oradaki demire tutunun. Sız tutunduğunuzda aşağıya iniyor ve güvenlik sistemi çalışır hale geliyor. Aşağıya inip adamları oldurun ve oyununuzu saklayın.

The Palaces Defense System (%12)

Koridoru takıp edin. Edin ayrıca yerdeki tuzakları geçerken yuruyun. Göreceğiniz kolu çekerek hızlıca ilerleyin. Boşluklardan atlayın ve kenarlardan sarkarak testerelerden kurtulup, doğru zamanda karşıya atlayın. Devam edip kapıdan geçin. Zorlu gençleri katledin. Karşı köşede oyunu kaydedin.

A Booby-Trapped Courtyard (%14)

Duvardaki beyaz ışıklı yere doğru koşup zıplayın. Ona bastığınızda merkezdeki yükselen taştan demire tutunun. Duvardan karşıya atlayın. Bıçaklar sızı kesmeden sarı işarete kadar ilerleyin. En son geldiğiniz yerde yukarıda bir merdiven göreceksiniz. Taşlara çıkıp duvardan koşup onun üzerine atlayın. Tırmandıktan sonra boşlukları geçip, tuzakların üzerindeki deliğe karşısındaki taştan atlayarak ulaşın. Aşağıya inip, koridoru karanlığa kadar takıp edin. Kopruyu geçip mavi sudan için. ilerideki demirlerden karşı köşeye kadar gelin. Testereler sızı kesmeden en köşeye kadar gıdın ve duvardan zıplayarak çıkıntısına tutunun. Oradan demir yardımıyla en ust kata çıkın. Testereler sızı kesmeden karşı taraftaki çıkıntıya gıdın. En uçta göreceğiniz sarı işarete basarak, hemen açılan kapıya girin. Kolu çektikten sonra, koridorun sonundaki beyaz işarete basın ve karşısında çıkacak olan duvardan yukarıdaki çıkıntıya atlayın. Bunları yaparken olabildiğince hızlı olun, lakın kapı kapanacak.Testereler sızı kesmeden karşıdan kapıya kadar ulaşın. Sonra karşınıza çıkacak guçlu orduyu yok edin. Oyunu saklayın.

Death of a Sand King (%17)

Farah’ı takıp edin. Boşluklardan atlayın ve düşmanların olduğu alana gelin orada hepsini oldurun ki, oyunu saklayabılesınız.

III Try and Find a Way in (%19)

Merdivenlerden yukarı doğru çıkın. Soldan takıp edin, kapıyı geçtikten sonra duvar yuruyuşu yaparak devam edin. Basabileceğiniz yerler yıkılacak ve sız aşağıdaki yeşil tenteye tutunacaksınız, sonra onları kullanarak devam edin. Demirlerden atlayıp en son tenteye gelince, geldiğiniz yöndeki çıkıntıya, oradan da balkona çıkın. Balkondaki manivela kolunu bir kez kendi etrafında dondurun sonra, aşağıda açılan kapılar geçerek, adamları oldurun. Sonra oyunu saklayın.

Climbing the Tower (%21)

Odanın ortasına yakın yerinde duran taşlara tırmanın ve üzerlerindeki demin tutun. Onlardan atlayarak en sonuncusuna kadar gelin. Şimdi üzerinizde sadece bir demir bulunuyor olmalı. Ona da duvardan destek alarak zıplayıp, tutunuz sonra peşi sıra gelecek demirler sızı hiç stres yapmadan, en tepeye ulaştıracak. Hemen görecek olduğunuz san işarete, testereler sızı kesmeden basın. Hiç durmadan devam edin ki, kapı kapanmadan yetişin. Kapıdan girin. Aşağıdan Farah'ı kurtarıp, tekrar yukarı çıkın, bırakın o ışını yapsın. Sonra onun açtığı kapıdan geçin, ilerleyin en son kapıdan sonra çok karışı bir ortam göreceksiniz. Orada duvardan yürüyerek atlayın, ama zamanlamanız o kadar iyi olsun ki, kapanmadan hemen platformun kenarına gelin. Sonra yine iyi bir zamanlama ile, duvardan zıplayıp yukarıdaki demire tutunun. O köprüleri açacak. Köprüden yukarıya çıkın ve göreceğiniz kolu çekin. Acele edip bınbır akrobasi ile kapıdan geçin. Sonra yine koridorlardan ilerleyip, Farah'ın olduğu yere gelin. Oradan kapana kısılrnayıp, karşıya geçip yukarıdaki demire tutunup, köprülerin uygun hale gelmesini sağlayın. Sırayla aynı işlemleri yapıp, Farah1 la aynı platforma gelin. Aşağıya inip gençleri katledin. Sonra yerde ıkı tane beyaz işaret göreceksiniz. Bunlara basmanız gerek. Bunun için ıkı tane sandık kullanacaksınız. Ikısı de köşelerde. Birisi sandıkların arkasında, diğeri, diğer köşedeki sandıkların üstünde. Bunlara bastırdıktan sonra yukarı çıkın ve oyunu saklayın. Sonra yukarıdaki sarı işarete basarak açılan kapıdan geçin.

The Warehouse (%24)

Koridordan ilerleyin, boşluklardan atlayarak açık alana kadar gelin. Düşmanları oldurun ve oyunu saklayın.

The Sultans Zoo (%28)

Uzerı yeşillik olan tepeye çıkın oradan ağaca sarılın, tırmanın. Sonra diğer tepeden karşıda duran ağacın dalına atlayıp, kapının diğer tarafına geçin. Oradan kapıyı açın ki Farah gelsin. Kuşları oldurun ve kapıdan içen girip, sandığı kenara çekin. Farah oradan girip, kuş kafesinin kapısını açacak. Oradan içen girin ve demire tutunun sonra duvar yardımıyla, bir ust demire, oradan da ilk kata çıkın. Oradan yine diğer demire tutunabıleceğınız platforma atlayın. Oradan merdivenin olduğu kata kadar çıkın. Merdivenden çıkıp, ust kattaki duvardan koşup demire tutunun ve sonrada deliğin olduğu platforma atlayın. Delikten geçip ulaştığınız taş yerdeki, üzerinizde duran dala tutunup, manivela kolunu göreceğiniz yere atlayın. Onu bir kez çevirip açılacak kapıyı gorun ve üzerinde saklama noktası olan yere atlayın. Sonra oradan aşağıya inip, demirler yardımıyla kapının olduğu balkona gelin.

Atop a Birdcage (%28)

Hemen karşıdaki işarete basarak Farah1 in gelmesini sağlayın.Kapıdan içen girip ilerleyin. Karışınıza çıkacak böcekleri oldurun. Sonra odanın köşesine tırmanın ve oradan duvardan yuruyup yukarıdaki demire asılın ki kapı açılsın. Açılan yerdeki sandığı çekin ki Farah geçsin. Sonra o basınca kapı açılacak, ama onun için aşağıya inin ve oradan geçin. Ardınızdan hemen kapanacak. Varilleri kırın ve oradaki demin çekin. Sonra hızlı bir şekilde engellen aşarak kapıdan geçip Farah1 a ulaşın. Köprüden geçip oyunu saklayın.

Cliffs and Waterfalls (%33)

Farah1 in olduğu yere tekrar gıdın. Soldan duvardan atlayıp, ağaçlara tutunarak en yükseğe çıkın. Kuşlar saldıracak, sizde oldurun. Sonra yine ağaçları kullanarak şelalenin olduğu yere gelin. Orada bir suru kuş saldıracak, yine oldurun. Hemen köşeden tutunup köprünün olduğu yere gelin. Ve köprüden geçip manivela kolunu çevirin. Sonra ağaçtan ağaca atlayıp devam edin ve kapıya gelince içen girin. Koridoru takıp edin, bu arada böcekleri unutmayın. Karanlık ve sisli koridordan ilerleyin ve düşmanların hepsini oldurun sonra oyununuzu saklayın.

The Baths (%33)

Merdivenlerden çıkıp, yolu izleyin. Sarı işarete geldiğinizde ona basın ve kapı açılsın. Hemen kapının solundaki cismi çekin ve Farah oradan girsin. Sonra hızla kapıdan girip aşağıya inin. Sonra karşıdan demirlere zıplayıp, karşıya geçin. Duvardan bir sağ bir sol atlayarak yukarı çıkıp kapıdan geçin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

There's Something Glotving Up There (%33)

Duvarın kenarındaki heykeli duvara doğru itin ki işarete bassın. Diğer taraftakıne de duvarda yürüyerek basın, kapı açılsın. Oradan içen girip, manivela kolunu çevirin, su aşağıya dökülsün. Sonra odanın köşesinden zıplayarak demirlerden atlaya atlaya, en sondaki demin çekin. Aynı olayları odanın diğer tarafında da yapın, ve tahta kapı tamamen açılsın. Kapının onunde duran kup şeklindeki taşı aşağıya atın. Sonra ilk geldiğiniz kapıdan geçerek koridorun obur ucundaki kapıdan girin. Attığınız taşı göreceksiniz. Taşı çekerek su akan yerden aşağıya atın ve merdivenin altına surukleyın sonra merdivene çıkıp, ust kata ulaşın. Ust katta boşluktan çıkıp, gireceğiniz yerde duvarı ve demirlen kullanarak, köşedeki kapıya ulaşın. Kapıdan geçip demirlen kullanarak karşıya geçin. Köşeden girin. Varilleri kırıp içen girin adamları oldurup oyunu saklayın.

Aboue The Baths (%33)

Merdivenlerden yukarıya çıkın. Göreceğiniz kitaplığı balkona doğru itin, onun tepesinden kolonlara atlayın ve ilerleyin. En son kolondan demire atlayıp yere inin. Ve boşluğu geçip kılıcınızı alın. Sonra gen donup kılıçla tahta kapıyı kırın ve aşağıya inin. ilerleyip mavi suyunuzu için. Merdivenlerden inip geniş odaya gelin. Heykellerin solundaki kapıyı kırın ve içen devam edin. Girdiğiniz yerdeki taşı ortaya çekin, Farah geçsin. Sonra sizde onun üzerinden demirlere atlayın. En son yere indiğinizde, soldaki platforma atlayın. Oradan çıkıntılara tutunun ve gidebildiğiniz kadar uca gıdın, sonra ıkı çıkıntı aşağıya inin ve yine en ucuna gıdın. Sağa ve sola duvarlardan atlayarak en üste çıkın oradan da platforma ulaşın. Üzerinde bulunduğunuz yerden aşağıya sarkıp bir alttaki çıkıntıya tutunun ve oradan karşıya atlayın. En son olarak Farah1 in olduğu yere gelin, içendeki kolu yarım çevirin ve kapı açılsın, içen girip böcekleri oldurun. En sonra taşı kenara çekin, Farah içen girsin. Volun ucunda görünecek ve size yol açacak. Sız oradan gıdın ve ilerleyin. Orduyu öldürdükten sonra oyunu saklayın.

Day Break(%43)

Köşedeki duvardan kapıyı kırın ve ilerleyin. Sonrada sandıkları kırıp, sarı işarete basın. Açılan kapıdan geçin. Bir suru genç sızı bekliyor olacak. Onları oldurun ve oyunu saklayın.

A Soldiers Mess Hail (%46)

Merdivenden aşağıya inin ve taşların üzerine çıkın. Oradan demire tutunup en tepeye kadar çıkın. Sonra duvardaki çıkıntıyı kullanıp en yüksekteki demin tutup, balkona çıkın. Boşluktan atlayıp diğer balkona geçin. Oradan düğmeye basıp kapıdan içen girin. Kapıyı onunuze aldığınızda, sağ tarafa gıdın. Kırık kısımdan atlayıp ve demirlen kullanıp en tepeye çıkın. Burada bınbır çeşit alı cengiz oyununa dikkat edin ki olrneyesınız. işaretin üzerindeki demire tutunarak kapıyı açın. içen girip aşağıya doğru ilerleyin. Aşağıda, beyaz işaretin üzerindeki demin tutup, Farah'ın yanınıza gelmesini sağlayın. Merdivenlerden yukarı çıkıp kapının altından Farah'ın girip size kapıyı açmasına izin verin. Vukarıdakı kolu çekip köprünün açılmasını sağlayın. Aynen geldiğiniz alengirli yerlerden gen donup köprüden geçin. Orduyu oldurup oyunu saklayın.

The Dravvbridge (%46)

Şatonun solundaki kapıdan girin. Manivelayı çevirin ve kapı açılsın. Devam edip, taş ve merdivenden çıkıp yukarıdaki demirlere tutunup diğer taraftaki beyaz işaretin üzerindeki, demire tutunup çekin ki kopru donsun. Sonra Farah görevini yaptıktan sonra size bir daha "çek" diyecek. Sizde kırrnayıp çekin sonra, oda karşı taraftan çekip köprüye gelecek. Bir daha çekin, kopru yükselsin ve oda kopruyu açsın. Taşın üzerine çıkıp çıkıntıları kullanarak ilerleyin. En üstten köprüye atlayın. Köprüden boşluğa çıkın. Balkonun solundan ilerleyip, duvardan yürüyerek diğer balkona çıkın. Oradaki kolu çekin. Köprüden geçip, demirlerden atlayın, diğer balkon parçasının solundaki kolu da çekin ve Farah yanınıza gelsin o delikten girip kapıyı açsın. Kapıdan geçin hemen köprünün karşına koşun. Kuşlarla uğraşmayın zaten onlar oluyor kopru yıkılınca. Oyunu saklayın.

A Broken Bridge (%50)

Tahta yapıya tırmanın sonra oradan aşağıdaki çıkıntıya duşun, çıkıntıları takıp edip ıkı duvar arasına kadar gelin. Vere sağa sola atlayarak aşağıya inin. Acele ile sola doğru koşun sonra yukarıdaki demirden tutunup, yukarı çıkın. Diğer taraftan aşağıya inin. Sonra karşıya yine aynı şekilde kolondan zıplayıp, diğer kolondan karşıya geçin. Çıkıntıdan devam ederek yukarı balkona ulaşın, ince köprüden geçip içen girin. Hemen kapının sağındaki duvardan yürüyerek, demirlerden atlayın. En köşeye geldiğinizde oyunu saklayın.

III Meet You at the Baths (%52)

Bulunduğunuz yerden aşağıya inin ve ince duvar yollarından devam edin. Birbirlerinden atlayıp, ortada bulunana kadar gelin. Kuşlar size saldıracak, bu esnada yere düşebilirsiniz. O zaman, saklama noktasının olduğu köşeden tekrar yukarı çıkmanız gerekecek. Oradan arkanızdaki duvara atlayıp, saklama noktasından karşı köşesindeki balkona gelin. Oradaki demin çekin ve ortaya çıkacak merdivenden aşağıya inin. Açılan kapıdan geçin ve oradaki demin de çekin. Bazı böcekler dışarı çıkacak. Onları oldurup, onların geldiği yere girin. Oradaki kolu kendinize doğru çekin. Buyuk bir kapı açılacak ve yavaş yavaş kapanmaya başlayacak. Hala asıl geçmeniz gereken kapı açılmamış olacak. Sız hemen geriye donup merdivenin olduğu yerdeki duvara koşun. Sağa atlayın. Tekrar sağa atlayın. Oradan geniş kapının olduğu yere atlayın. En yükseğe çıkın. Saklama noktasının olduğu yerde olacaksınız. Duvardan koşun. Eğer yeten kadar hızlıysanız, kapı hala açık olacak ve sız tünelin olduğu bölgeye geçebileceksiniz. Tünelden devam edin. Karşınıza gelecek duvardan kapıyı, kılıcınızla kırın ve geçin, ilerleyip, tahta köprüden geçin. Sandıkları kırıp, arkasındaki çıkıntılardan devam edin. Çıkıntıların gidebileceğiniz en uç noktasına geldiğinizde, arkaya atlayın, oradan diğer tarafa atlayıp, böcekleri oldurun. Oradan taşa tırmanıp karşınıza gelecek yola devam edin. Çıkıntılardan, yine platforma ulaşın. Tahta köprüden geçip, kuşları oldurun. Sonra şelaleye gen donup, tahta köprüden geçin ve duvardan koşarak geleceğiniz yerde oyunu saklayın.

Waterfall (%55)

Tahta köprüden geçin ve taştan kapıyı kırın. Tahtalardan atlayarak, platforma kadar gelin. Oradan yine taş kapıyı kırıp, yeteneğinizi konuşturup, tahtalar yıkılmadan birinden diğerine atlayıp karşıdaki çıkıntıya çıkın. Kuşlara dikkat edin. Sonra oradan yine çıkıntıları takıp ederek. Devam edin. En uca ulaştığınızda, sarkıta zıplayın, yıkılmadan diğerine oradan tahta platforma varın. Vıne sarkıtları kullanarak, en sonunda çıkıntılara gelin. Sonra yine sarkıtlardan atlayarak, en sondaki balkona ulaşıp oyunu saklayın.

A Cavern of Ladders(%57)

Vıne aynı şey, sarkıtlardan sarkıtlara atlayarak en sondaki platforma kadar gelin. Buradan sonra hiçbir problem yok. Dikkat etmeniz gereken uç şey var: merdivenler, tahta platformlar, ve kuşlar. Onunuze gelen yoldan ilerleyin en sonraki tahtadan aşağıya uzanan en uzun merdiveni kullanarak, aşağı kapıya inin ve oradan girin. Buyuk yeşilimsi bir odaya gireceksiniz. Soldaki taşlardan yukarı çıkıp, lambanın ipine tutunun. Ve oradan diğer köşeye atlayıp oyunu saklayın.

An Underground Reservoir(%58)

Sakladığınız yerin hemen üstündeki çıkıntılara yükselin. Orada çıkıntıları izleyin ve aynı şeyi devem ettirerek ıkı kolon ilerleyin. Sonra uzerı hafif kırık olan kolondan yukarı çıkıp en uca varın. Metalden olan yere ipten zıplayın. Oradan en uca gidip, yolun yarınsında ipe atlayın. Bu ipten, biraz ilerisindeki ipe geçin. Bu atlayışta dikkatli olun, atladığınız yer önemli, yoksa diğer ıpı tutamazsınız. Duvardaki kapıya atlayın ve içen girin. Bir suru bıçak ve tuzağı geçi diğer tarafa ulaşın. Demin çekin, yarasaları oldurun ve içen girin. En son yerdeki kutuyu aşağıya atın. Sonra kum bulutunun bulunduğu bölmenin altına itin. Oradan yukarı çıkıp, çıkıntıları kafese doğru takıp edin. Kafesin üzerinden ince köprüye çıkın ve ipe atlayın, ipten, ipe atlayarak devam edin. En sondaki ipten kapıya girin. Tuzakları aşıp, yukarıdaki demirlerden bir ust platformdaki girişe ulaşın. Duvarı kırıp, sihirli sudan için. Sonra hemen gen donup geldiğiniz ipten yukarı çıkın. Size saldıran gençleri oldurup, oyunu saklayın.

Out of the Well (%62)

Kapıdan girin ve ilerleyin. Burası ciddi manada alengirli bir yer. ipe tutunup, önce beyaz düğmeye basın ve ipe tekrar atlayın. Aynı şekilde sarıya da basıp, hemen kapıdan geçin. Sonra sarı işaretin bulunduğu yerdeki kolu çekin. Beyaza basın. Burada çok hızlı olmalısınız.Tuzaklara dikkat edip karşıya geçin. Vukarı çıkıp kapıdan ilerleyin. Karşınıza çıkacak düşmanlara dersini verdikten sonra, oyununuzu saklayın.

The Sultans Harem(%65)

Perdeden geçip, duvarları kırarak ilerleyin. En uçta, yukarıdaki kolu çekin. Gen donun ve açılan kapıdan geçin. Soldan duvardan yuruyup, sona geldiğinizde karşıya atlayın. Duvarı kırıp, Farahun olduğu yere gelin. Ona savaşında yardım edin, herkes olunce oyun kendiliğinden saklanacak.

What Did You Cali Me? (%65)

Heykeli çekin ve Farah arkasından çıkacak deliğe girip size kapıyı açsın. Sonra kapıdan girip, kolu çevirin ve içen girin. Size bir ordu saldıracak. Onları öldürdükten sonra oyunu saklayın.

The Hail of Learning (%69)

Kütüphaneye ilk girdiğiniz yerdeki, geniş aynayı, kütüphaneye bakacak şekilde saat yönünde çevirin. Oradan yansıyan ışınlan takıp ederek aynaları da uygun şekilde çekin. Buradaki ip ucu, bir aynayı çekmeniz gereken yerin, tabanda koyu bir dokuya sahip olması. En son ışığın girdiği yen, kılıçla kırın. Aynayı çekip olanları seyredin. Işığın duştuğu noktadan heykele tırmanın, en yukarıdan duvara atlayın. Oradan devam edin ve demirlerden atlayarak kütüphanenin en ust katına gelin. Beyaz işarete basın. Bir raf hareket edecek. Raf ve duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Duvardan yuruyup diğer çıkıntıya ulaşın. Merdivene çıkıp, en yukarıdaki tahta kolonlara gelin. Kuşları başınızdan def edip, karşıdaki beyaz bir kristal göreceksiniz. Duvardan koşup onun bulunduğu balkona çıkın. Kristalin arkasındaki duvarı kırıp, suyunuzu içiniz. Şimdi donen testereleri tekrar geçip odanın ortasına gıdın. Oradaki aynayı odanın en uzak duvarına doğru bir kez saat yönünde çevirin. Sağdan, ıkı aynanın olduğu balkona geçin. Aynaları ayarlayıp, ışıklan kristale düşecek şekle getirin. Olanları izleyin, Farah'ın olduğu yere gelin. Sonra en uzun açılmış olan köprünün ucundan ipe, oradan da kaşıya atlayıp, merdivenden çıkın ve kırılacak duvarları kırın. Oradaki demin çekin. Sonra bir kristal birde ayna bulacaksınız. Aynayı merdivenin olduğu yere kadar surukleyın. Sonra ilk size yardımı dokunun aynalara doğru yönelin. Oradaki ikinci aynayı çekip, yerine birinci aynayı koyun. Böylece, ışık, yeni bulduğunuz kristale doğru gelecek. Sonrada kapı açılacak. Kristalin olduğu yerden, duvara çıkıp aşağıya kapıya inin. içendeki kılıcı alıp, kolu çekin. Sonra açılan kapıdan geçin. Merdivenleri takıp edin ve canavarları oldurup oyunu saklayın.

Observatory (%71)

Farah merdiveni yükseltecek. Sız karşıya atlayıp, demirlen kullanarak kristalin olduğu balkona kadar çıkın. Kolu uç kez saat yönünde çevirin. Sonra kenardaki demirden ortadaki sarkaca, oradan da karşıya atlayın. Kolu 3 kez saat yönünde çevirip, aynı sarkaçtan beyaz işarete basıp, hızlıca duvardan yuruyup demin tutun. Sonra asansörün bulunduğu platformdan aşağı inip, Farah'ın olduğu kapıdan girin. Tuzaklara dikkat ederek, kapıdan girin. Sonra işarete basıp kapıdan geçin. Kolu çekip, hızlıca, tuzaklara takılmadan kapıdan girin. Gençleri oldurup, oyunu saklayın.

Hail of Learning Courtyards (%75)

Merdivenden çıkıp, kırık olan duvarlardan yuruyun. Kuşları oldurup, ipe tutunun oradan demirlen kullanıp, balkona çıkın. Kuşları oldurup, duvardan yürüyerek, platforma çıkın, iplerden atlayıp karşı köşeye gıdın. Alt katta inip, kolu çevirin. Açılan kapıdan geçin. Koridoru takıp edip, tuzaklara yakalanmayın. Böcekleri oldurup, en sondaki balkona kadar gelin. Adamları oldurup saklayın.

On The Ramparts (%75)

Kapının olduğu taraftan ilerleyin. Demir tutunup, diğer tarafa tahtadan geçin. Yıkılan taşlardan sonra yere düşeceksiniz. Merdivenden inin ve garip arena gibi yere gelin. Burası zor. Duvardan düğmelere basıp, açılan kopru kapanmadan bir diğerine gitmeniz lazım. Demirlen ve asansörleri de kullanıp en aşağıya inin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

A Prisoner Seeking Escape (%79)

Sandıklan kırıp, san işaretin üzerine kafesi çekin. Sonra tuzakları aşıp, ıkı beyaz işaretin olduğu yere gelin. Ikısınıde çekip, açılan duvarlardan yukarı çıkın. Tahtada kuşları kovup, karşıya geçin. Vıne ıkı beyaz işrete basıp, duvarların arasından, demire tutunun. Sonra demir ve duvarları kullanıp kuyunun tepesine çıkın düşmanları oldurup oyunu saklayın.

At Last We're Here (%81)

Merdivenlerden yukarı çıkın. Düğmeye basıp acele ile açılan yerden karşıya geçin. Aynı şeyi diğer taraf içinde yapın. Diğer tarafta kutuyu merdivenlerin olduğu tarafa itin. Sonra sarı işaretin altına koyun. Kapıyı açıp, karşıya geçin kuşlar saldıracak, onları püskürtüp içen girin. Devam edip, suyunuzu için. Sonra yukarı çıkan platforma Farah'la birlikte binin, işte burada en buyuk savaş oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken Farah'ın ölmemesi. En uca ulaştığınızda, yukarıdaki kolu çekin ve asansörle çıkın. Oyunu saklayın.

The Hourglass (%83)

Platformun kenarından en yükseğe, oradan da duvar yürüyüşleriyle kum saatinin üzerine atlayın. Sonra olacakları seyredin. Devamlı aşağıya inin ve havuzlu ortama gelin. Burası biraz saçma. Farah yıkanıyor ve size kopyalar veriyor. Kapılardan dolaşırken su sesi duyduğunuz kapıya girin. Bunu bir kaç kez tekrarladıktan sonra ust katta da devam edin ve olanları izleyin. Sonra silahsız uyanacaksınız. Gençlerden kaçın ve aynaların olduğu yere gelin. Eğer bu bolümden zevk almak istiyorsanız bir sonraki satırları okumayın ve ayna problemini kendiniz çozun. Ama ben yine söyleyeyim aynaları koymanız gereken yer, tabandaki eskimiş izlerinden belli oluyor. Bunu yaptıktan sonra, kılıcı alın. Geldiğiniz yere donun ve adamları oldurun. Bu arada bana da teşekkür edin öyle guçlu bir kılıcı size verdiğim için. Oyunu saklayın.

TheTomb (%90)

Geldiğiniz aynalı odaya donun. Tahta kapıyı kırın. Duvardan yuruyup merdivenleri kullanarak en üste çıkın. Adamları oldurup oyunu saklayın.

Farah Come Back!(%90)

Unutmayın, kamanız olmadığı için zamanı gen alamazsınız. Platformun kenarından aşağıya duşun, ilerleyip tahtaya ulaşın. Oradan demin kullanıp yukarıya çıkın. Tahta kapıyı kırın, ilerleyip, suyunuzu için. Taşlara tırmanın. Çimenlik kaplı platforma kadar gelin. Hemen arkadaki tahtaya tutunup ilerleyin. Oradan diğer tarafa kadar ulaşın. Volda karşılaşacağınız yarasaları oldurun. En son noktada biraz zor olan duvardan duvara atlayışı yaparak en üste gelin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

Climbing the Tower of Dawn (%93)

Duvarı kullanarak demire tutunun. Sonra en tepeden, çıkıntıları takıp ederek, kolona zıplayın. Diğer kolona zıplayıp, duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Soldaki çıkıntıdan donun ve yarasalarla savaşın. Oradan ıkı duvarı kullanıp en tepeye ulaşın, yine yarsalar var. Devam edip demire doğru sarkın ve tutunun. Demirin En sağına gıdın. Duvardan zıplayıp, hemen üsteki tahtayı tutun. Varasaları oldurun. Kenardan devam edip atlayın, duvarları kullanarak yukarı çıkın, çıkıntılardan geçin. En sonunda gidecek bir yer olmayan kulenin kırık tepesine geleceksiniz. Dıştan sarkıp, kırılmış olan yerden, kulenin dışına doğru atlayın ve karşısındaki duvarı kullanarak aşağıya inin. Burada ölürseniz, kabus başlıyor çunku en baştan tekrar oynamalısınız. Bilgisayarınızı sınırlenıpte kırmayın. Açılan kapıdan geçin, merdivenlerden karşılıklı olarak çıkıp, en üstteki adamları oldurun. Oyunu saklayın.

The Setting Sun (%95)

Taşlardan yukarı çıkın. Demirlere tutunup, en sonuncuya kadar gelin, duvardaki açılacak deliğe zıplayın. Oradan arkadaki ince yola atlayın ve ilerleyin. En uçtan, kırık kuleye yuruyun. Onun iç tarafından karşıya atlayarak, duvarlardan sekerek, en ustune çıkın. Soldan devam edin. Volan takıp edin ve kuşları oldurun. Duvardan yuruyup en uçtan karşıya atlayıp, kolona tutunun. Oradan hemen arkasındaki kubbeye, atlayın. Sonra yukarı tırmanıp, karşıdaki demirlere atlayın. Demirden yukarıdaki platforma atlayın ve merdivenlerden yukarı çıkın, olacakları izleyip adamları oldurun, oyun otomatik olarak saklanacak.

Honor and Glory (%98)

Bu kadar olaydan sonra, hala vezirin sızı öldürme umudu var, hatta bunun için size 3 tane kopyasını yolluyor. Onları oldurun. Vezir balkona yıkılıyor. Oyunun sonra darbesini yapın, onu oldurun. Olanları izleyin.


  James Bond 007: Nightfire - Tam Oyun Çözümü
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:03 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

1. BÖLÜM

Evet şimdi oyuna başlayabiliriz. Burada size 2 tane yol önereceğim. İsterseniz tamamen yola inin ve kendiniz ilerleyin, isterseniz hemen sağınızdaki adamı vurun ve bir kat aşağıya atlayıp kamyonun tam altınıza geldiğini görünce üzerine atlayın ve o sizi götürsün. Evet içeride güzelce bir temizlik yapın. Daha sonra ortalıkta bir gezinin. Büyük bir jeneratör göreceksiniz. Yanına yaklaşıp "E" tuşu ile onu aktif hale getirin. Daha sonra geri gelip hemen solunuzdaki araya geçip, kapıdan girin. Sağa dönün ve duvarda duran kolu hareket ettirin. Buradan çıkıp jeneratörün yanından devam eden yola girin ve tam karşınızdaki kapıdan içeri girin. Karşınızda duran elektronik kontrol paneli bulunan kapıdan da geçin ve karşınızdaki merdivenleri tırmanın; Ara Demo.

Şimdi sağa dönüp karşınızdaki kapıdan girin; Ara demo. Aşağıya inip aşağıdaki bütün kadınların fotoğraflarını çekin. Bu işi bitirince üstte duran kapıdan girin ve aşağıya inin; Ara demo. Evet tekrar üst kata çıkın kapılardan ilerleyerek devam edin. Karşıya geçmek için önünüzde duran askıların üstüne çıkın ve karşıya geçin. Biraz daha ilerleyin ve Ara demo. Daha sonra merdivenlerden aşağıya inin yoldan devam edin ve soldaki kapıdan mahzen merdivenlerine varın. Aşağıya inince kolu hareket ettirin. Gelen vagona binmeden önce cephanenizi fulleyin. Helikopter size ateş etmeye başlayınca sizde ateş edin. Bazukayla vurmak biraz zor. Bazuka merminiz biterse üzülmeyin, normal mermiyle de halledebilirsiniz. Size tavsiyem silahınızla helikopterden ateş eden adamı avlamanız. Bunu birkaç kez tekrarlayınca otomatik olarak helikopterde patlayacaktır.

2. BÖLÜM

Evet biraz zor bir bölüm. Kimseyi öldürmeyin. Biraz sağınıza dönünce kızın gidip duvara yapıştığını göreceksiniz. Siz onun yanından geçip binanın arkasından ilerleyin. Biraz gidince bir jeneratör göreceksiniz. Onu pasif hale getirip tekrar kızın yanına dönün. Siz biraz ileri doğru atılın ama tabiki çömelerek, sessizce. Daha sonra kız yapacağı birkaç artistik hareketle binaya girecek. Sizde hemen kızın biraz önce durduğu yere gelin ve jeneratörün arkasına saklanın. Yanınıza biraz sonra bir asker gelecek. Onu öldürün ve kapıları açmanıza yarayacak olan anahtarı alın. Ve oyuna ilk başladığınız binanın yanına gidip kapısından içeri girin. Kameralara dikkat ederek üst kata çıkın. Orada güzel bir temizlik yapın ve diğer anahtarı da alıp (secret ***) çıktığınız merdivenlerin hemen karşısındaki merdivenlerden inin. Kapıdan geçip en üst kata çıkın ve güzel bir temizlik yapın. Bir alt kata inip oradakileri de temizleyin. Elinize sniper tüfeğinizi alıp mermisini fulleyin. Daha sonra bir üst kata çıkıp taramalınızla bilgisayarları patlatın; Ara demo.

Hemen elinize sniper tüfeğinizi alın ve kızı koruyun. Ayrıca bina üstlerinde bulunan sniper'ları da unutmayın. Daha sonra aşağıya inin. Kamyonun arkasından hediyelerinizi alın. Hangara girin ve iyi bir temizlikten sonra kutuların yardımıyla cephanelerinizi fulleyin ve ters kapıdan dışarı çıkıp, tekrar karşınızdaki kapıdan girin; Ara demo. Hemen sağınızdakileri halledin. Ve orta katına çıkıp mermilerinizi fulleyin. Hem kızı koruyun hem de kendinizi. Daha sonra uçak hareket edecek, siz hala orada durun. Uçak "U" dönüşü yapıp gelmeden aşağıya inin. Uçak yanınıza doğru gelince üzerine doğru ilerleyin, korkmayın uçak sizi ezmeyecek.

3. BÖLÜM

Evet oyunun en hantal bölümü. Bu bölümde çok zorlanacaksınız. Çünkü her bir bölmeden, diğer bir bölmeye geçmek en azından 4 dakikanızı alıyor. Çünkü bilgisayar o kadar sık loading alıyor ki bu da oyunu soğutuyor. Oyuna başlar başlamaz adamımızı koruyun. Siz onun önünde durduğu kapıdan içeri girip temizlik yapacaksınız ve böylece bir iki oda geçince sizi gizli bölmeye indirecek; Ara demo. Siz tekrar geldiğiniz yoldan geri dönün. Gizli bölmenin olduğu odadan çıkar çıkmaz direk karşınıza yönelin ve karşı kapıdan içeri girin. Evet bu bölüm boyunca yapmanız gereken birkaç kişiyi kurtarmak ve bu bölümde göreceğiniz tek bilgisayarı da imha etmek.

Evet şimdi yol boyunca ilerleyin ve odalar arasında geçiş yapmayın (yani yeşil bir ışıkla ileri gösteren ok işareti çıkan kapılara girmeyin). Burada kütüphaneye gelince buradaki 2 kişiyi kurtarın ve gene burada bulunan bilgisayarı silahınızla imha edin. Daha sonra ana yolu takip edin ve televizyon izleme odasını geçince bir yatak odasına geleceksiniz. Hemen yatağın yanı başında duran ejderha heykeline dokunun ve açılacak olan gizli bölmeden şifreyi alın. Daha sonra bahçeye açılan bütün kapıları açın. Dışarı çıkın. Açılmayan tek bir kapı göreceksiniz (zaten kapının önüne gelince sizi yeşil ok işaretiyle uyaracak) ki o kapıya girin. Burayı hatırlayacaksınız çünkü burası oyuna ilk başladığınız yer. Hemen en sağdaki dipte bulunan kapıya girin.

İçeri girer girmez yol boyunca ilerleyin ve sağdaki en dipte bulanan kapıdan tekrar girin. Yol boyunca ilerleyin ve bir kişiyi daha kurtarın. Daha sonra bahçeye atlayın. Suyun içinde gezinin ve bir delik göreceksiniz. Oradan ilerleyin bilgisayar loading almayı bırakınca hemen sağdaki yerden çıkın. Kızı kurtarın; Ara demo. 

Tekrar bahçeye ilk atladığınız yere gelin. Burada bir ağacın dibinde duran birkaç tane taş göreceksiniz. Oradaki taşların üzerine çıkın. Ve hemen tepenizdeki elektrik kablosunun üzerinde bulunan 2 tane kırmızı renkteki lambayı patlatın. İpe tırmanın (ki bilgisayar gene tırmanmanız için uyarı verecek) ve elektrik kaçağına yakalanmadan karşıya geçin. Ve oyuna ilk başladığınız yere geri dönün. Adamımızı korurken geçtiğiniz küçük bahçe gibi yerden geçin ve bu sefer sağa dönmeyip tam karşınızdaki kapıya girin. Telefona dokunun ve kayıtı alın. Bu odadan çıkın ve hemen solunuza dönün. Şimdi burada girmediğiniz tek kapı olan ve solunuzda duran deri döşemeli büyük kahve renkli kapıyı açın ve kızı kurtarın. Ve gizli bölmeye geri dönün; Ara demo. Ninjayı öldürün. Kolay gelsin.

4. BÖLÜM

Evet, uzun bir bölüm. Soldaki kapıya ulaşmaya çalışın. Merdivenlerden çıkın ve tekrar üstteki kapıdan girin. Biraz ilerleyince binanın çıkış kapısı olan alana geleceksiniz. Burada girişteki adam uyuyor. Onu uyandırmadın masanın üstünde duran elektronik anahtarı alın ve soldan devam edin. Anahtarla açılacak olan kapıyı açın ve içeri dalın. Bilgisayardan işleminizi yapın.

Asansörlerin olduğu yere gelip asansöre binin. Burada işimiz daha da zor. Evet koridorun yanlarında üzerinde 3 tane delik olan yerlere girmeyin. Hemen soldan devam edin. İnce koridora girmeden devam edin. Kapıdan içeri girin ve diğerinden çıkın. Sola dönüp sağdaki ilk kapıya (kıtchen-mutfak) girin. Ve tekrar arka kapıdan çıkın. Biraz ilerleyin ve sağdaki ilk kapıdan girin ve gene diğerinden çıkın. Hemen sağdan devam edin ve karşınızdaki kapıya (accountıng exec) girin. CD'yi bilgisayara yerleştirip çıkın. İlerideki kapıya girin (security) ve harekete duyarlı kilitleri pasif hale getirin. Artık rahatça gezebileceksiniz.

Çıkınca soldan devam edin ve sağdaki biraz önce giremediğiniz kapıya girip buradaki bilgisayara da CD'yi yerleştirip ilerideki masanın üstünden elektronik anahtarı alın ve buradan çıkın. Kilitleri kapattığınız yere gidin ve soldaki kapıdan (işaretlerle çıkış kapısı olduğu zaten gösterilmiş durumda) girin. Aşağıya inince sağa dönüp, karşı kapıya girin. Cephaneyi alın ve ilerleyin, buradaki bilgisayara da CD'yi yerleştirip çıkın. Biraz ilerleyin; Ara demo.

Evet adamımızı yukarıya çıkartacağız. Sağ, sol yapmadan direkt çıkartın; Ara demo. Evet artık şov başlıyor. Soldan girin ve buradaki bilgisayarı da kullanıp çıkın ve yolunuza devam edin. Soldaki kapıya girin ve esas disketi alın. Temizlikten sonra odadan çıkın ve yolunuza devam edip soldaki kapıya gidin; Ara demo. Çıkınca hemen diğer kapıya girin; Ara demo.

Evet içeri girin ve sağdaki kapıyı açın. Üzülmeyin o cephaneleri birazdan alacağız. İçeride, ortada bulunan masaya doğru yönelin. Arkanızı dönün büyük sürpriz. Hemen oradan kaçın. Birkaç atışına dayanın. O demir parmaklıkları kıracak ve siz böylece de cephaneye kavuşacaksınız. Daha sonra onun işini bitirin. Kolay gelsin.

5. BÖLÜM

Evet soldan devam edin. "F" tuşu ile gözlükten yardım alabilirsiniz. Burada hiçbir pencereyi kullanmayın. Yolun bir bölümünde bir kat daha aşağıya düşeceksiniz, oradan bir kat aşağıya düşün. Ve karşılaşacağınız ilk mazgalı açıp, aşağıya düşün. Sağdan cephaneliğe ulaşın. Geri gelip diğer kapıdan çıkın. Aşağıya inip diğer merdivenlerden çıkın. Generatör yazısını takip edip odaya ulaşın ve jeneratörü aktif hale getirin. Tekrar ilk düştüğünüz yere gelip asansöre binin. Aşağıya inince hemen sağdaki kırmızı bidonu patlatın ve yolunuza devam edin. Kapıyı açıp geri dönün. Ve bu sefer de diğer tarafa yönelin.

Soldaki yoldan devam edin. Soldaki panelden 1 ve 2 nolu tribünlerin çalıştırılması gerektiğini göreceksiniz. Bu odadan çıkın ve asansörün karşısındaki kapıya girin. Kolu aktif hale getirin. Bir üst kata çıkıp alanda bulunan ve daha önce giremediğiniz 2 kapıya da girip tribünleri aktif hale getirin ve tekrar alt kata inin. Soldan devam edip elbisenizi giyin ve karşınızda açılacak olan kapıdan girin. Evet şimdi uzay mekinin olduğu alandayız. Temizlikten sonra kapıyı açın ve ilerleyin. Lazerleri atlatarak devam edin. Evet zor bir bölüm. Adamımızı öldürmeliyiz. Korkmayın aşağıya düşünce ölmüyorsunuz.

6. BÖLÜM

Asansör bayağı bir aşağıya inecek. Tam karşınızda bir duvarla aynı mesafeye geleceksiniz ki hatırlayacağınız üzere bu duvardan geçip vakumlu tutacaklarla yukarıya tırmanmıştık. Asansör burada biraz daha duracak ve gene aşağıya doğru inecek. Hemen tam karşınızda sniper'ın teki camı kırıp size ateş edecek. Onu seri bir şekilde öldürün ve hemen tepesinin üstünde duran kanca tutacağına telefonu elinize alarak ateş tuşuna basmak suretiyle kendinizi oraya çekin. Burada yolunuz belli, ilerleyin.

Ortasında iki tane asılı şeklin olduğu alana gelince sağdaki karanlık cama ateş açın ve içeri girerek kilitleri pasif konuma alın. El bombasına sahip olduktan sonra "server room" a girin. Ve bu odanın ortasında duran şekilleri hafızanıza yerleştirin ve daha sonra bir el bombası atın ve çıkın. Merdivenlere yönelin ve 29 numaraya inip çantayı alın. Bu çanta çok işinize yarayacak. Çarpışmayı göze alamayacağınız yerlerde kullanın. Siz 19 nolu kapının önüne gelince patlama olacak ve merdivenler çökecek. Soldaki kenarı kullanarak 18 numaraya atlayın. Burada biraz gezinin ve tabanın delik olduğunu göreceksiniz oradan bir kat daha aşağıya atlayın. Burada biraz gezinin ve tekrar merdivenlere ulaşan bir kapıya geleceksiniz ve tekrar inmeye devam edin. Fakat bu sefer büyük kapıları yoklayarak inin. Biri açılacak içine girin.

Evet şimdi lazerlere dikkat ederek ilerleyin. Gene ortasında 2 şeklin asılı olduğu alana gelince sizi tuzağa düşürecekler. Uzun bir süre temizlik yapacaksınız. Daha sonra açılacak olan kapıya girin ve el bombasını alın. Dışarı çıkın ve yolunuza devam edin. Her tarafı temizledikten sonra tekrar el bombanızı tamamlayın. Ve birkaç satır önce size söylediğim "server room" da imha ettiğiniz o şeylerden bu katta ne kadar varsa patlatın. El bombasını tam önüne atmaya çalışın. Hepsini temizleyince yolun sonuna gidin ve asansöre binin. Aşağıda işimiz kolay. Ortada gezinen siyah arabayı ve onun şeklinde fakat beyaz renkte olan park halindeki 4 aracıda imha edin. Tekrar merdivenlerden yukarı çıkın ve binanın çıkış kapısına gelince gene sağdaki karanlık camı kırın ve kapıları açın. Biraz daha ilerleyin ve bu bölümü de böylece bitirin.

7. BÖLÜM

Evet soldan ilerleyin. Kulübenin içindeki bilgisayara CD'yi yerleştirin ve yolunuza devam edin. Biraz daha ilerleyince elinizdeki küçük bilgisayarla açmanız gerekecek olan bir kapıya geleceksiniz. İçeride temizliği yapın ve hemen bu odadan çıkıp yandaki merdivenlerden yukarı çıkın. Sağa dönün ilerleyin ve tekrar merdivenlerden çıkın ve füzeye şöyle bir göz atın. Buradan çıkın ve hemen tekrar sağa dönüp ilerleyin. Suya atlayın ve en dibe varıp alttaki yere girin ve bombayı yerleştirdikten sonra (üzerine doğru yönelin bilgisayar kendisi otomatik olarak yerleştirecek) soldaki platforma tırmanın. Temizlikten sonra bilgisayara cd'yi yerleştirin. Tekrar suya atladığınız platforma çıkıp ter yönden geri gelin.

Füzenin bulunduğu yere çıkıp karşıdaki alana atlayın. Merdivenler yardımıyla 2 kat çıkınca telefonun yardımıyla da 1 kat daha yukarı çıkın ve karşıya geçin; Ara demo. Yoldan ilerleyin kulübenin içinden kızı kurtarın. Yol boyunca ilerleyin. Kız geride kalsa da onu beklemeyin, çünkü o size yetişecek. Kızdan ayrıldıktan sonra kulübelerin içinde bilgisayarlar yardımıyla hangar kapısındaki girişleri açarak ilerleyin. Daha sonra suya atlayın. Köprü ayaklarının üstüne çıkın. Gene bilgisayar otomatik olarak bombaları kendisi koyacak. 3 ayağa da yerleştirdikten sonra bölüm bitecek.

8. BÖLÜM

Evet burada son hangara kadar gidin. Sağdaki dipte duran merdivenden yukarı çıkın ve tam karşınıza dönün. Oraya telefon yardımıyla geçip sağdaki havalandırma kapağından geçin ve ilerleyin. Aşağıya düşünce kapıyı açın ve asansöre binin. İner inmez karşı kapıya girin ve masanın üstünde duran mavi renkteki kağıtların (planların) fotoğrafını çekin. Daha sonra dışarı çıkıp sağdaki kapıdan ilerleyin. Biraz gidince vagona binin. Vagona binince tren hareket edecek. Tren durduğunda sizde trenden inin ve aşağıdaki kapıyı açıp içeri girin. Sağdaki bilgisayara cd'yi yerleştirip, soldaki düğmeye basın. Hemen platformun arkasına geçin ve asansör kapağı açılır açılmaz içeri girin. Aşağıya indiğinizde yol tek. Yapacağınız yol boyunca ilerlemek. En son bir alana geldiğinizde bilgisayarla kapıyı açın. Asansöre yazıların altından eğilip geçerek (closed) girin. Telefon ve gözlük yardımıyla en üst kata kadar ulaşın. Biraz ilerleyin; Ara demo. Burada aşağıda özellikle hızlı olun. Ortadaki platformda bulunan kız yukarıya çıkınca sizde onun arkasından yukarı çıkın. Geçtiği kapının önüne gelin; Ara demo.

9. BÖLÜM

Evet burada elbisenizin yakıtını aldıktan sonra ilerleyin. Ortada 4 tane füze olan bir alana geleceksiniz. Yapacağınız ilk başta aşağıdaki tuşlara basarak füze kapaklarını açmak. Daha sonra füzelerin üzerine uçup ilk başta sağdaki, sonra soldaki kolu hareket ettirip açılacak olan düğmeye basmak. Bunu 4 füzede de uygulayın. Eğer uçmak için yakıtınız biterse aşağıdan temin edin. Daha sonra size bir kapı açılacak ve o kapıdan girin. Temizliği yapın ve böylece de oyunu komplece bitirmiş olun.


Yazının da başında belirttiğim gibi oyunumuz klasik FPS'lerden. Özellikle şu aralar piyasada FPS diye yutturulan o oyunlar arasında böyle bir oyun oynamak gene de güzeldi. Oyun gerçekten de çok kısa. Ben oyunu toplam 10 saatlik bir oynamayla bitirdim ki bu oldukça kısa bir süre. Çünkü oyunda çok sık loading alınıyor. Bu kadar kötü grafikli bir oyunda, neden bu kadar sıklıkla loading alıyor doğrusu ben daha çözemedim. Neyse, artık her şeyimizi yeni gelecek oyunlara adapte ettik. İnşallah bundan sonra gelecekler hayal kırıklığı yaşatmaz.


  Medal Of Honor: Allied Assauld Spearhead - Tam Oyun Çözümü
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:02 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

Mission 1: Operation Overlord

1944, Normandiya'dayız. Uçuştan atlayıncaya kadar kontrol sizde olmayacak. Kontrol size geçtiğinde ise tetikte olun. Ahırın içinde "e" tuşu ile paraşütünüzü kesin. Sis bombası sizin isinize yarayacak çünkü sağ tarafınızda iki alman size ateş ediyor. Masanın üstünden medic ve cephaneyi alin. Pencerenin dışından size ateş açılacak. Duyduğunuz ses uçak savar (AAGUN) silahının top mermisi sesi. Dışarı çıktığınızda hedefin hem karsısından hem de yanınızda size ateş ediliyor. Suyun içinde eğilerek ilerleyin. Sağdaki eğimli topraktan adamları halledin ve AAGUN'in kontrolünü ele geçirin. Sol taraftan bir kamyon adam gelecek. Kamyonun önü gözüktüğü an ateşe baslayin. Askerler o kamyondan inmemeli. Kamyonu hallettikten sonra topraklı yoldan ilerleyin. Sağdan ve soldan yol boyunca size ateş açılacak. Size tavsiyem ağaçları kendinize siper edin.

Üç yol ağzına geldiğinizde soldaki makinelinin arkasına geçin. Arkanızdan dört asker size yaylım ateş açacak. Askerleri halledin ve ilerleyip ekibiniz ile buluşun. Takım lideri ile konuştuktan sonra AAGUN'in başına geçin ve tankı halledin. Ekibinizin yanına gidin konuşmadan sonra cephaneyi toplayıp Takım liderini takip edin. Loading...

Takım liderini koruyun, o ölürse kaybedersiniz. İlk önce degirmenin içini ve üst katini halledin. Size tavsiyem önce pencereden içerdeki üç askeri halletmaniz, böylece takımınızı tehlikeye atmamış olursunuz. Yukarı çıktığınızda bir ya da iki asker var. Pencereden uzaktan size ateş edenleri tespit edin. Çevredeki yarıklar siper almak için ideal. Değirmenden sonra sağdaki evi temizleyin, içerde en az beş asker sizi karşılayacaktır. Evin arkasından çıktığınızda hemen yandaki ahıra girin. Cephaneyi ve medic'i alın. Dışarı çıkıp topraklı yoldan ilerleyin. Karşınıza küçük bir müfreze çıkacak. Hem evin arkasından, hem sağ, hem de soldan ateş açılacak. İlk imha edeceğiniz top büyük evin hemen solundaki ahırda bulunuyor. 10 sn.de patlama gerçekleşecek. Patlamadan sonra tarlayı geçip kanalizasyon girişine ulaşın. Size yol açılacak. Kanalizasyondan çıktığınızda sol taraf kapalı. Sağdan önce barakadaki adamları halledin. Ahırın içinde üç asker olacak. Arkada da iki asker daha olacak. Karşıdaki tahta kapıya doğru yaklaşırken, takım lideriniz ön plana çıkacak. Ağır bir çatışmaya hazırlanın. 

Soldaki ikinci kapıya takım lideriniz ile yerleşin. Diğer ekip evin içini temizlerken siz karşı ahırı ve pencereleri halledin. Daha sonra evin içine girip üst katta ekibiniz ile buluşun. Takım liderinizden emirleri alın ve harekete geçin. Topun yanında üç asker olacak. Topu patlattıktan sonra topun arkasındaki merdivenlerden kayığa ulaşın. Loading...

Kayıkta yavaş yavaş süzülüyoruz. Sağ sağlim karaya çıkmaya bakın. Karaya çıktığınızda ben diyim beş siz anlayın on askerle çatışmaya gireceksiniz. Motorlu bir nazi de kaçıp diğerlerine haber verecek. İlk evin üst katlarına çıkamıyorsunuz. Topraklı yoldan ilerleyin, nispeten ilkine nazaran daha hafif bir çatışmadan sonra ikinci eve girin. Üst katın balkonundaki subayı halledin. Arkanızdan asker gelebilir. Dışarı çıkıp, takım liderini izleyin ve koruyun. Soldan, sağdan otomatik makinelilerle size ateş açılacak. Tankın çıktığı duvarın bahçesinde AAGUN bulunmakta. Tankı AAGUN ile halledin ve AAGUN'i imha edin. Mezarlık bölümünde de iki asker olacak. Topraklı yol üstünde iki asker olacak. Sağdaki ikinci binanın altında iki asker olacak. Paraşütle atılmış olan kasanın içinden beş bombayı alın. Çitli evin arkasındaki barakadaki telsizi patlatın. Duvardaki delikten ilerleyin. Kamyonun çaprazında makineli ve iki askeri halledin ve soldaki eve girin. Soldaki evin tam karşınızda kilise olması lazım. İçerdeki üç askeri halledin ve yukarı çıkın. Balkondan aşağıya atlayın ve ilerleyin. Tren istasyonuna geldiğinizde kulübelerden size ateş açılacak. Çevreyi temizledikten sonra köprünün kollarına dört bombayı yerleştirin (Dikkat size dogru gelen bir grup asker var). Kulübelere doğru kaçın. Treni imha etmeyi başardık. Görev tamamlandı.

Mission 2: The Ardennes Forest

Belçika'dayız. Ekibinizle konuştuktan sonra yola devam edin. İlerlerken ağaçları ve kayaları siper olarak kullanın. Ekibinizi de koruyun. Soldan üç ağaç geçtiğinizde büyük kayanın yanında siper alin. Sağdaki ağaçların arkasında üç asker olacak. Soldan devam edin. İki askeri halledin. Sol taraftan size Nebelwerfer ateş açacak. Başında tek bir asker var. Askeri halledip Nebelwerfer'in basina geçip düşman tankını halledin. Tank, soldan gelecek. Tankı hallettiğinizde takım lideri size sticky bomba verecek. Fitilli olan Sticky bombaları Berlin'de de çok kullanacağız. Nebelwerfer'i sticky bomba ile patlatın. Sol taraftaki tepeye dogru dikkatlice ilerleyin. İki askere dikkat. sağdaki yolun sonunda ikinci Nebelwerfer var. Nebelwerfer'i halletmek kolay siz tanka dikkat edin. Tanki sticky bombaları ile daha sonra Nebelwerfer'i halledersiniz. Nebelwerfer'in yanındaki kulede tek adam var. Geri dönüp tank enkazının arkasindan yola devam edin. Solda üçüncü Nebelwerfer'i göreceksiniz. İmha edin ve ilerleyin. Sağdaki tümseğin üstünde dördüncü Nebelwerfer var. Tanki Nebelwerfer ile halledin. sağdan ve soldan yaylım ateş altında kalacaksınız. Dar yoldan ilerleyin. Karşınızda askeri kamyon devrilecek. Kamyonun içinden üç asker çıkacak. Askerlerin makinelinin başına geçmesine izin vermeyin. Makineliyi kontrolünüze alın. Arkanızdan gelebilirler. Şimdi tellerin öbür yanına geçicez. Soldan ilerleyin. Tek başınızasınız. Simdi kamyonu bulmanız gerekiyor. Daha eve girmeden. Hoşgeldin komitesi sizi karşılayacak. Evin içinde sadece üst katta medic var, ve tabii askerler...

Evden dışarı çıktığınızda (tellerin öbür tarafındayız) sağdaki üç askere dikkat edin. İki büyük kapısı kapalı garaj göreceksiniz. Soldaki büyük kapının ardındaki tanki uçurun. Hemen yanındaki garajda ise aradığımız kamyon bulunmakta. Dört asker halledin. Loading... 

PzV41 tank savar ile içi asker dolu bir kamyonu tanklara, sniper ve askerlere karsı korumanız gerekiyor. Yalnız aracı sizin kullanmamanız ıskalamanıza yol açabiliyor. İlk anayola çıktığınızda soldan bir, sağdan da iki tank gelecek. Kule ise solda kalıyor. Uçurum kenarına geldiğinizde aşağıya yaylım ateş açın çünkü Nebelwerfer var. Koruduğumuz kamyon önümüzden geçtiğinde aşağıya kayıyoruz. Hemen kuleyi halledin. Sağdan iki, soldan üç tank gelecek. Güvenli bölgeye ulaştığınızda bölüm bitiyor. Loading...

Tam bir cephe savaşı vereceğimiz bir bölüm. Ağaçların bu bölümde pek bir fonksiyonu yok. Top ateşinden korunmak için çukurları kullanın. Bu bölümde amacımız yaralı komutanımız için doktoru sağ salim yanına getirmek. Diğer görevimiz ise düşmanın hattınıza girmesini engellemek. Bir tek asker bile hattı geçerse bölümü kaybediyorsunuz. Kahvemizi içerken kafamızda patlayan bombayla görev başlıyor. Ardından pusulayı izleyip komutanımızın yanına gidin. Size "doktoru bulup getirmenizi" söylüyorlar. Doktor bizim kamp sahamızda. Pusulaya göre doktoru bulup komutanımızın yanına geldiğinizde size yeni bir görev veriliyor. Üstünüzünü izleyip, Cephede savaşan arkadaşlarınızın yanına gidin. Sizden önce sağ tarafı tutmanız istenecek. Havan topu burada çok işinize yarıyor. Ardından sol tarafa geçin ve hemen bazukayı alın. Az sonra tankı uçuracağız. Sol tarafı da koruduktan sonra bizden tekrar sağ tarafa geçmeniz istenecek. Sağ tarafa doğru ilerlerken hemen solunuzdaki tanki uçurun. Genelde ortadan saldıracaklar. İkinci tankı uçurduğunuzda aynı yerde kalıyorsunuz. Çok fazla bir saldırı olmayacak. Son tanktan sonra görev tamamlanıyor. Loading...

Yılbaşı sabahı. Ekibimizle konuştuktan sonra hiç durmayacak top ateşi altında görevimize başlıyoruz. Eğer sabit bir noktada kalarak savaşırsanız ya da takım liderinizi koruyamazsanız. Kaybedersiniz...

Sağdan ilerlerken çukurlar ve kayaları siper olarak kullanın. Kulübenin önündeki makineliye dikkat edin. Kulübenin içini temizleyin ve bazukayı alıp dışarı çıkın. Kulübenin arkasindan yıkılmış ahırın içinde takım lideriniz ile buluşun ve kilisenin içine girin. İçerde dört asker üst katta da üç asker olacak. Üst kata çıktığınızda kutuları kullanarak kırık merdivenden tavan arasına çıkın ve sniper'i halledip. Kiliseyi terk edin. Takım liderinizi takip edin. Makineliye ve tanka dikkat edin. Soldan üç asker gelecek. Takım lideriniz sizi daha büyük bir binaya ulaştıracak, ama bu sefer sizinle içeri girmiyor. Evin içindeyken koltuğun arkasından bile asker çıkabiliyor.

Dikkat... Eve girdiğinizde solda ve sağda kapı bulunuyor. Sol kapıdan devam edin. Dört askeri halledip yukarı çıkın. Sağdan 2, 3 ve en dipteki oda da asker var. Çatıya çıkın ve üç askeri halledip aşağıya inin. Merdivenlerin altındaki kapıdan diğer kata geçin. Bu kapı az önce eve girdiğinizde sağdaki kapıdan ulaşacağınız yere açılıyor. sağdan 2,4 ve en dipteki oda da asker var. Aşağıdaki askeri de halledip dışarı çıkabilirsiniz. Hemen karşınızdaki makineliyi de halledin. Solunuzdaki binadan tek bir asker çıkacak. Devam edin. Takımımız AAGUN başında bulunuyor. AAGUN ile avcı bir uçak indirmemiz gerekiyor. Görev tamamlandı.

Mission 3: Heart of The German Empire

Yağmurlu Berlin akşamında yeni görevimize başlıyoruz. Tam arkadaşlarımızla konuşurken bombardıman başlıyor. Sağdan devam edip köprüyü geçin. Köprünün üstündeki üç askere dikkat. Kamyonu siper yapın. Makineliyi halledin. Size doğru yaklaşan bir kamyon var. Askerleri halledip kamyonu patlatın. Fitil sönerse, üzerine ateş etmeniz yeterli olacaktır. Soldan devam edin. Sağda yıkılmış binanın ikinci katında yanan varilin yanında sniper var. İlerlerken dikkatli olun sniperlar namlularını size çevirmiş durumdalar. Tanka dikkat. Kamyonun yanında yerde duran kağıdı alın. Kamyonu patlatın. Arkanızdaki sütunlu binaya girin. Gelen tankı bu tanksavarla halledebilirsiniz. Tankın geldiği yoldan devam edin. Üç askeri halledin. İki binanın arasından geçip, önünde gri araç duran binaya girin. Üç askeri halledin. Dışarı çıkıp ilerleyin. Asker dolu bir kamyon size doğru gelecek. Sağda ve solda sniper var.

İlerleyin, tankı halledip soldaki gri arabanın önünde durduğu binaya girin. Üç askeri halledin. Yukarı çıkın. Birinci katta sağdaki ilk kapıdan girdiğinizde bir kasa bulacaksınız. Kasanın şifreleri soldaki ikinci odada bulunuyor. Kasanın içinden kağıtları alın. Dışarı çıkıp askerleri halledin. Loading...

Son bölüm. Bu bölüme başlarken kontrolümüzde bir tank var. Mouse'un sağ tuşuyla makineli ve top mermisi arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Burada askerlere, tanklara ve tanksavarlara dikkat edin. Özellikle askerlere çünkü pencereden hatta balkonlardan bile size bazuka saldırısı yapacaklar. İlk solunuzda bezin var. Sağdan ilerleyin. Pusuladan sapma yapmış olabilirsiniz. İlerlerken soldan devam edin. İki binanın arasından geçip ilerleyin. Telsizden yeni görevimiz söyleniyor. Köprüye doğru ilerlerken karşı köprüyü yıkın. Rusların yanina dönün. Pozisyon alin. Sadece yarim yıkılmış köprüden dört tank gelecek. Biraz dayanın, karşı tarafta 2-3 tank daha patlattıktan sonra hava desteği geliyor. Uçak köprüleri yıktığı zaman Tankınızı askerlerin yanına doğru sürün. Görevi tamamlandınız. Muhteşem sinematik bir demoyla oyunu bitirdik.


  Mafia: The City Of Lost Heaven - Tam Oyun Çözümü
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:02 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

İlk olarak bazı konulara değinmek istiyorum. Öncelikle her zaman hız limitini kullanın (F5). Yetişmeniz gereken yerlere her zaman yetişiyorsunuz. Bu hız size yetiyor yani. Çünkü bazı görevleri tam bitirmeye yakınken polis tarafından kovalanmak pek hoş olmuyor. Ayrıca görevlerin aralarında Bertone gibi araba tamircilerine uğrayın, size ekstra görevler vererek yeni arabalara kavuşacaksınız. Ayrıca bazı yerlerde gizli karakterlerden de ekstra görevler alabiliyorsunuz, ben bir kez rastladım, ödül olarak araba kazandım. Belki siz de rastlarsınız, özellikle aşırı ıssız mekanlarda, garip tipler bunlar. Her zaman benzininizi kontrol edin, görevlere başlamadan önce, giderken, benzininizi kontrol edin, azsa gidip depoyu doldurun.

Her zaman göreve gitmeden Vincenzo ile Ralph'e uğrayın, gerekli bilgileri alın. Kovalamaca sahnelerinde sizin peşinize düşmüşlerse durun ve sizi kovalayanlar arabalarından indiklerinde siz inmeyip sadece onları ezin. Bu onları öldürmenin en kolay yolu. Kovaladığınız kişileri de öldürmek için önlerini kesin veya arabadan inmelerini bekleyin, siz inmeyip onları ezerseniz daha kolay öldürürsünüz. Artık oyunun çözümüne geçebiliriz.

01 - An Offer You Can't Refuse

1930 yılı. Taksimizle etrafta takılırken, bir mafya kovalamacasına şahit oluyoruz. Adamlar yakınımızda kaza yapıyorlar, ardından bizden yardım istiyorlar. Zorla. Onları kaçırmamız gerekiyor burada. Diğer elemanlardan yeterince uzaklaştığımızda haritada gitmeniz gereken yer belirecek. Adamlardan uzaklaşmak için keskin dönüşler yapın, ara sokaklara girin. Devamlı soldan yanaştıklarından karşıdan gelen arabaları da çarptırmak için kullanabilirsiniz.

02 - The Running Man

Burada GTA'da olduğu gibi müşteriler alıp istedikleri yerlere götüreceğiz. 5 adet müşteri taşımamız gerekiyor. İstediğimiz kişileri seçemiyoruz, birini bıraktığımız zaman diğeri biniyor. Müşterileri yerlerine bıraktıktan sonra mola veriyoruz. Arabamızda otururken saldırıya uğruyoruz. Oyunun başındaki adamlar plakamızdan bizi tanımış. Koşarak kaçmamız gerekiyor. Devamlı zig-zag çizerek ilerleyin, ara sokaklardan gitmeyi unutmayın. Haritada gözükmese bile, bazı dar yollardan istediğiniz yerlere daha kolay ulaşabiliyorsunuz.

03 - Molotov Party

Artık mafya ailesinden oluyoruz. Aile bireyleriyle tanışmanın ardından, bize saldıranlardan intikam alma zamanı geliyor. Ayrıca kendimizi de kanıtlamamız gerekiyor. Garajın çıkış kapısının oradaki merdivenden çıkarak Vincenzo'dan silah alabilirsiniz. Ayrıca garajın oralarda dolanan kekeme Ralph ise, arabalardan sorumlu şahıs. Ondan da kilit açmayı ve buna benzer detayları öğreneceksiniz. Ardından yola koyuluyorsunuz. Mekana ulaştıktan sonra, arabayı biraz uzakta bırakın ve arka kapıdan girin. kapının orada bekleyen elemanın ensesize beyzbol sopası ile vurduğunuzda bayılıyor ve patlama esnasında ortalık fazla ayağa kalkmıyor. Eğer isterseniz direk bombaları fırlatın, ekstra olarak diğer elemanlarla da ilgileneceksiniz. Kokteyllerin sayısı yetmeyebilir, arkadaki benzin varillerine atarsanız yeterli zararı verebilirsiniz. Arabalar bir süre yandıktan sonra patlayacaklar.

04 - Ordinary Routine

Bu bölümde, adı üstünde, sıradan işlerle uğraşıyoruz. Bir mafyanın da sıradan işleri tabi ki haraç toplamak olacaktır. Sıra ile gitmemiz gereken yerlere gidiyoruz, paraları alıyoruz. En son benzinlikte saldırıya uğruyoruz. Adamımızın teki vurulup dışarı çıkıyor, diğeri yukarıda, onu kurtarmamız gerekiyor. Yavaş ilerleyin, tek vuruşta ölmeniz olası. Adamı kurtardıktan sonra haracımızı sahiplenen adamların peşinden gideceğiz. Hızlı olup önlerini kesin, fazla beklerseniz kaçıyorlar ve baştan başlıyorsunuz. Oyunda kovalamaca sahnelerinde bir tek bu bölümde hemen yakalamanız gerek, diğerlerinde kesinlikle biryerde duruyorlar.

05 - Fairplay

1932 yılı. İyi bir sürücü olmamız yüzünden bize bu yeteneğimizi sonuna kadar kullanmamız gereken bir görev veriliyor. Şehirde düzenlenecek bir yarış için birşeyler yapmamız gerek. Ralph'den gerekli detayları alıyoruz. Yarış pistine gidip, kapıdaki adamı arabaya alıyoruz ve içeriye ilerliyoruz. Oradaki yarış arabasını alıp Bertone'ye gideceğiz. Ama arabaya zarar gelmemesi lazım. Hız sınırını açmayı unutmayın. Bertone'ye giderek işi bitirmesini bekleyin. Ardından arabayı aldığınız yere bırakacaksınız. Tek çizik olursa, bölüm baştan başlıyor. Polislerden uzak durun.

06 - Fairplay

Asıl pilot sorun çıkardığından, yarışa bizim katılmamız gerekiyor. Yarış oldukça zor. El frenini iyi kullanırsanız birinci olabilirsiniz. Bir süre deneyerek alışmanız gerek, uzun bir zamanınız burada geçebilir, benden söylemesi Yarışın ardından Bertone'ye gidiyoruz. Bize araba çalmamız için adres veriyor. Böylece yeni arabamız oluyor.

07 - Sarah

Bizim barmenin kızına askıntılık eden serseriler yüzünen onu eve bırakmamız gerekiyor. Yolda sohbet ederek yürüyoruz. Ara sokağa girdiğimizde serseriler saldırıyorlar. Onlarla ilgilenirken kadın panik yapıp kaçacak, hemen sağ taraftaki balkonlu yerden girip onu kurtarın. Dayanıksız olduğundan, enerjisi hemen tükeniyor. Onu arkanıza alıp diğer adamlarla ilgilenirseniz daha iyi olur.

07 - Better Get Used To It

Sarah'nın başına gelenler yüzünden, olaya el atmamız gerekiyor. Patron kendi mıntıkasında böyle olayların olmasına sinirleniyor. Gerekli ekipmanı alıp Çin Mahallesi'ne gidiyoruz. Burada mekandaki herşeyden haberi olan Biff adında bir eleman var. Arada sırada ondan bilgi almaya geleceksiniz. Ondan gerekli bilgiyi aldıktan sonra serserilerin mekanına gidiyoruz. Ateş etmemiz gerekiyor ilk başta. Sopalar konuşacak yani. Serserilerle ilgilenirken araya gansterler giriyor. Silahların konuşmasının ardından da onları kovalayıp halletmemiz gerekiyor.

08 - The Whore

Bu bölümde kaka bir kadını halletmemiz gerek. Otele gidiyoruz. Resepsiyona iki kez soru sorduğumuzda, otel müdürü hakkında bilgi alıyoruz. Ama kadın hakkında bilgi vermiyor. Üstüne üstlük başka bir kadın öneriyor bize. Neyse, öncelikle en üst kata çıkıp sağ tarafa gidin, ara kapının hemen karşısındaki kapıdan girin. Orada banyo yapan kadını bulacaksınız. Konuşmanın ardından resepsiyonun oraya inin, sağ taraftan girip, yine sağ tarafta ilerideki masada oturan beyazlı adamla konuşun. Ardından onu gebertin. Anahtarını alın, diğer adamlarla ilgilenin.

En üst kattaki adamın odasına gidin, dökümanları alıp bombayı yerleştirin. Çatıdan kaçıyoruz. İlerlediğimizde polislerle ilgilenmemiz gerek. Çatı köşelerinden zıplayarak ilerleyin. Yol düz olduğundan kaybolmanız imkansız. Kilisenin üzerine geldiğimizde karşıya geçiyoruz. Aşağı indiğimizde öldürdüğümüz bir adamın cenaze töreni ile karşılaşıyoruz. Bizi görüp saldırıyorlar. cenaze törenindeki ceset sayısını artırıyoruz. Ayrıca burada Rahip Efendi'nin para ile olan dostluğuna şahit oluyoruz. Kiliseden çıktığımızda, polis bizi arıyor olacak. Kaçarken ara sokaklardan birine sığınıp, wanted leveli düşürmemiz gerek. Ardından rahat rahat merkeze dönebiliriz.

09 - A Trip To The Country

Alışveriş olayımız var. Depoya gidip Paulie ile buluşuyoruz. Birlikte yola çıkıp alışveriş mekanına gidiyoruz. Sam'in bizi karşılaması gerekiyor ama mekan oldukça sessiz. Bizim de araştırmamız gerekiyor. Ahırın oradaki yoldan ilerlediğimizde, en sondaki evin önünde kamyonu görüyoruz. Yanına gittiğimizde şoförün öldüğünü görüyoruz. O an saldırıya uğruyoruz. Geri kaçıp Paulie ile gelen adamları öldürün. Ardından ahırdan Sam'i kurtarmamız gerekiyor. Crowbar buluyoruz ve kapısını açıyoruz. Dışarı çıktığımızda kamyona biniyoruz ve bir arka taraftan, peşimizdekilere ateş ediyoruz. Oyun oldukça gerçekçi olduğundan, burada ya şoföre ateş edin, ya da tekerleklere. tekerleklere ateş etmek daha kolay bir yol. Hemen yoldan çıkıveriyorlar. 3 arabadan sonra iş bitiyor.

10 - Omerta

Frank bize yamuk yapıyor. Onu bulmamız lazım. Şehirde 2 kişiden bilgi almamız gerek. Ardından hava alanına kadar onu takip ediyoruz. Havaalanı kapısında iniyoruz ve adamlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Burada yine herhangi bir arabaya binerek size ateş edenleri ezerseniz daha rahat oluyor. Çünkü çok fazla adam geliyor. Arkadaki binada, uzun koridorun orada Frank'i buluyoruz. Bize işin gerçeğini anlatıyor. Ardından onun ailesini bulmamız gerekiyor. Sağ taraftaki, en uçtaki binada bir kadın ve çocuk var. Onlarla konuşuyoruz ve gidip Frank'i buraya getiriyoruz. Hemen ardından havaalanı girişindeki beyaz binadan, tezgahın üzerinden biletleri alıyoruz. Frank'e vererek onu yolluyoruz. Öldürmemiz gerekiyordu ama, çaktirmadan bir iyilik yapıveriyoruz. Burada geri dönüş yolunda Bertone'ye uğrayabilirsiniz.

11 - Visiting Rich People

Bu bölümde azıcık hırsızlık yapmamız gerekiyor. Gerekli ekipmanları aldıktan sonra, kasa uzmanımızı yoldan alıyoruz. Bu adamla şehirde açamayacağımız kasa yok. Malikaneye gittiğimizde, ufak kapıdan içeri giriyoruz. Burada yanımızdaki adama bekle veya peşimizden gel komutları verebiliyoruz. İlk girişte onu bekletip bahçedeki adamları halledin. Ardından binanın sol taraftaki kapısından girin. Direk girerseniz, oradaki kadın ortalığı ayağa kaldırıyor. Sol taraftan girip bir üst kata çıkın, koridordan ilerleyip kasanın olduğu odaya girin. Kasayı açarken ev sahibinin eve geldiğini göreceğiz. Hemen geldiğiniz yerden çıkın, bahçenin etrafında dolanırsanız, sizi görmeyecekler. Çünkü onlar diğer taraftan, garajın olduğu yerden geliyorlar. Herşeyden sonra, yine kaçış zamanı...

12 - A Great Deal

Otogarda bir alışveriş. En üst katta adamlarla alışverişi tamamlıyoruz ama başkaları tarafından saldırıya uğruyoruz. Herkes bir güzel ölüyor. Bizim de en alt kata kadar inerek herkesi temizlememiz gerekiyor. Burada arabaları kendinize siper olarak kullanmanız gerek. Ama fazla kullanmayın çünkü çok isabet alan araba patlayabiliyor. En alt katta, yol arabalarla kapanmış, bunlara yaklaşmayın, hemen molotov kokteyli atıyorlar. Arkadan merdivenlerden gidin. Herkesi temizledikten sonra, en üst kattan kamyonu alın. Salieri'nin deposuna gideceksiniz. Ardından işler bitince de, merkeze döneceksiniz.

13 - Bon Appétit

Patronun karnı acıkmış. Pizza yemeye gidiyoruz. O ısmarlıyor. Ama tadını çıkartamada yine saldırıya uğruyoruz. Garibim pizzacının mekanı darmadağın oluyor. Arka kapıdan çıkıp herkesi temizlemeniz lazım. Ama direk dışarı çıkarsanız muhtemelen ölürsünüz. Arka kapının oradan merdivenden üst kata çıkarsanız pencereden daha rahat öldürürsünüz düşmanları. Herkesi öldürünce bizi ispiyonlayan Carlos'un evine gidiyoruz. Kapıyı kırıp içeri girin. Pencereden kaçıyor adam. Kovalayıp aşağı inin. Barakaların arasından çıkacak. Onu öldürdükten sonra 3 adam daha saldırıyor bize, öldürdüğümüzde bu bölümden de kurtulmuş olacağız.

14 - Happy Birthday

Bir gemi partisine gitmemiz gerek. Gemiye üzerimizdeki kıyafetle alınmadığımızdan, geminin karşısındaki kapıdan giriyoruz. Alt kattan gemici kıyafeti alıyoruz. Gemiye bindiğimizde üst kattaki tuvaletten silah almamız lazım. Silah kilitli olan tuvalette. Gemicilerin bulunduğu bölüme gidin, çizgili kıyafetli adamdan anahtarı isteyin. Vermeyecek. Bir tuvalette kova var, onu alıp yine anahtarı istediğimizde, o tuvaleti temizlemek şartıyla anahtarı bize veriyor. Tuvalete girdiğimizde leş gibi ortamı tertemiz yapıyoruz. Silahı alıp çıkıyoruz. Sahnede konuşma oluyor, o esnada oldukça uzaktan kafaya tek kurşunla öldürmeye bakın. Hemen ardından en alttan, hız motoruyla bizi bekleyen arkadaşımıza gidip kaçıyoruz.

15 - You Lucky Bastard

Restoran görevi. Mekana ulaştığınızda telefonu kullanıyorsunuz. Telefonla konuşan adamı vuruyor Paulie. Ardından araba bmbalama işimiz oluyor. Evin önüne gittiğimizde, şoförün içeri girmesini bekleyin. O gittiğinde hemen arabaya bombayı yerleştirin. Ardından yine kovalamaca sahnesi. Kaçmamız ve kurtulmamız gerek. Tren yoluna geldiğimizde, klasik trenin önüne itme olayına giriyoruz ama başarısız oluyoruz. Ardından adamlar limana kaçıyorlar. Limanda adamları teker teker arabayla temizleyebiliyoruz. Ardından en arkada arka arkaya duran vagonlar var. Yollardaki makaslarla oynayarak, rayları depo binalarına doğru çevirin. Ardından vagonlardaki takozları çekin. Sol taraftaki binaya çarpan vagondan benzin akacak. Sigara atarak patlatacağız, kapısı açılacak. İçeridekileri temizleyeceğiz. Ama asıl hedef mekandan kaçıyor.

16 - Créme de La Créme

Bu sefer tiyatroya gidip hedefi temizlememiz gerek. Ama gittiğimizde adam dışarı çıkıyor ve kaçıyor. Havaalanına gidiyoruz. Tam girişte araba bozuluyor. Biz adamların peşlerinden kalkış pistine gidiyoruz. Herkesi öldürünce arkadaşlarımız arabayı tamir etmiş geliyorlar. Yan tarafa biniyoruz. Uçağın peşinden gidiyoruz, kalkmadan vurmamız gerek. Enerjisi bitse bile kalkıyor ve ardından çakılıyor.

17 - Election Campaign

Oyunda seçim zamanı, politikacı öldürmemiz gerek. Hmm. Eski hapishane binasına gidiyoruz. Kanalizasyondan giriyoruz. Arka taraftan ilerleyip karanlık merdivenden yukarı çıkıyoruz. Bu arada serserilerle de ilgilenmemiz gerekiyor. En tepeye çıktığımızda, sniper ile adadaki konuşma yapan adamı vuruyoruz. Tek atışta vurmaya bakın, yoksa arabaya atlayıp kaçıyor. Ardından karanlık merdivenden en aşağı inerek, arka kapıdan kaçmamız gerekiyor. Köpeklerle ilgilenin, yoksa ısırırlar Dışarı çıkıp, polislerden kurtulup merkeze dönüyoruz.

18 - Just for Relaxation

Yine bir alışveriş zamanı. Taşıma kamyonunu çalmamız gerek. Köşede bekleyerek onun geçmesini bekleyin. Ardından kamyonu takip ederek gittiği yere gidin. Durduğunda, şoförü biraz hırpalayıp giriş belgelerini alın. Kamyondan teker teker kutuları indirip kamyonun çıktığı limana dönün. Dümdüz ilerlediğinizde, ikinci depoda kutuları göreceksiniz. Kapısında bir nöbetçi var, ona gittiğinizde size iş verip gidiyor. Kutuları taşımaya bakın. Adam dönecek ve size saldıracak. Herkesi ayaklandırdığından, büyük bir mafya ordusuyla ilgilenmemiz gerek. Kamyonla hepsini ezebilirsiniz. Başka kamyon kullanın, çünkü asıl kamyonun hasar almaması lazım. Kutuları alıp buluşma noktasına gidin.

19 - Moonlightning

Paulie ile banka soyma işine gireceğiz. Önce onun evinde buluşuyoruz. Çıkıp tren ile bankaya gidiyoruz. Orada planı dinliyoruz. Çıkıp ekipman almaya gerekli yerlere gitmemiz gerek. Silahları kendimiz seçiyoruz. Makinalı tüfek almayı unutmayın, gerisi size kalmış. Hızlı bir araba çalmamız da lazım. Ardından Paulie'nin evinin oraya gidip kornaya basın. Geldiğinde bankaya girin. Paulie ortamı oyalarken siz hemen soygun yapmanız lazım. Bankanın arka tarafına girin, sol taraftan servis kısmına girin. Orada kasa dairesinin kapı anahtarı asılı. onu aldıktan sonra arka taraftan üst kata müdür odasına çıkın. Kasa anahtarlarının dolapta olduğunu öğreniyoruz. Ne saçma! Onları da alıp en alt kata inin. Kasa dairesine girip en sona doğru ilerleyin. Yolsa polisleri temizleyin. Oradaki minik kapılarla ilgilenip zaman kaybetmeyin. En sondaki büyük kapıdan girin. Fena halde para var içeride ama biz minik bir torba dolduruyoruz. Of! Paraları alıp oradan toz olun.

20 - Paulie's Flat

Paraları bölüşmek için Paulie'nin eve gidiyoruz ama onu ölü buluyoruz. Ardından gelen telefonla bir yere gitmemiz gerek. Aileden birisinin yamuğuna uğruyoruz. Ama kim olduğunu söylemem. Bu bölümde çok fazla kişinin saldırısına uğrayacağız. Yol düz, ilerleye ilerleye asıl karaktere ulaşacaksınız ama yolda çok kişiyi temizlemek gerekecek. Mermi yetersiz. Öldürdüklerinizin mermilerini alın. Sütunları siper olarak kullanırsanız sorun yaşamazsınız. En son, asıl adama gelince, balkodan balkona onu iyice yaralayın. Sonra arka tarafa, koridora kaçacak. Orada biraz daha vurursanız yaralanacak. Bizi de vurduktan sonra mermisi bitiyor. Buranın ardından, oyunun son demosunu izleyeceksiniz. Oyunun sonunda, çok iğrenç birşey oluyor. Yıllar sonra, yaptıklarınız...

Oyun hakkında sadece yapmanız gerekenlerden bahsettim, detayları atladım. Saçma olmuş olabilir ama oyunun konusu o kadar iyi ki, burada herşeyi anlatıp berbat edemezdim. Artık takıldığınız yerlerde buradan yardım alarak oyunu rahatlıkla bitiebilirsiniz. İyi eğlenceler.


  Grand Theft Auto : Vice City Ek Görevler - Tam Çözüm
Gönderen: Berk Altunkılıç - 10-01-2017, 01:01 PM - Forum: Tam Oyun Çözümleri - Cevap Yok

AMBULANS GÖREVLERİ

Oyunda ambulans görevini 12. seviyeye kadar yaptığınızda sınırsız depar atma hakkında erişiyorsunuz. Söylemesi kolay ama 12. seviyeye ulaşana kadar 100 kadar hasta taşımanız gerekiyor. Gelelim size tavsiyelerime sireni açmanız iyi olacaktır çünkü böylece araçlar size yol verirler. Ancak dikkat edin araçlar 1-2 saniyeliğine kaçıyor sonra tekrar eski yerine dönüyor yani hızlı olmazsanız siz yanlarından geçerken size çarpabilirler. Ayrıca ambulansın dengesini sağlayarak dönebilmek için el frenini kullanmalısınız. Tümsekli veya engebeli yollarda ise yavaş gitmenizde fayda var çünkü ambulans çok kolay devrilebiliyor.

POLİS GÖREVLERİ

Polis görevlerini yapabilmek için tek seçeneğiniz var: Tank veya Hunter gibi patlaması kolay olmayan araçlar kullanmak. Diğer araçlarla bu görevleri yapmanız (tamamlamanız) imkansız diyebilirim. Hunter'ı kullanabilmek için ya 100 gizli paketi toplayacaksınız ya da oyunun senaryosunu bitireceksiniz. Ancak tankı bulmak çok daha kolay diyebilirim. Bunun için Sir Yes Sir! Görevindeki tankı çalıp garajınıza götürebilirsiniz tank patlasa bile garajda olduğu için eski halinde dönecektir. Diğer yol ise 6 yıldıza ulaştığınızda gönderilen tankı çalmak. Bence "mansion" bu iş için biçilmiş kaftan; silahlarınız ve zırhlarınızı mansionun en alt katındaki odadan yenileyebilirsiniz. Bir de gizli paketleri toplamışsanız bahçeden de zırh-silah alabilirsiniz. Askerler size ateş etmek için tankı kullanmıyorlar, aksine tanktan iniyorlar. Bu durumda tanktan inen iki askeri hakladıktan sonra sizi bekleyen boş bir tankınız olacak. Tankı hemen garajınıza koyun ve save edin. Daha sonra dışarı çıkıp ölmeyi bekleyin öldükten sonra save'e geri dönün işte bu kadar tankınız hazır. Zaten tankla polis görevlerini yapmak son derece kolay. Görevleri tamamladıktan sonra zırhınız 150 olacak.

PİZZA GÖREVLERİ

Bu görevlerde hızlı olmalısınız. Aynı arabada ateş eder gibi pizzaları müşterilere atmalısınız. Bu arada pizza dağıtırken bize hızlı olmamızı söyleyen kişi "lazlow"dan başkası değil. Bilmem dikkatinizi çekti mi? Pizzaları aldıktan ve müşterilerin yerleri belli olduktan sonra nasıl bir güzergah izleyeceğinizi en kısa yoldan pizzaları nasıl dağıtacağınızı belirlemek için haritanıza bakmalısınız. Bu arada düşmemeniz gerektiğini ve özellikle de size gıcığı olan çetelerin bulunduğu yerlerde iki kat dikkatli olmanızı söylemekte fayda var. Pizza görevlerinde 10. level'a ulaştığınızda artık canınız 150 olacak.

İTFAİYE GÖREVLERİ

Aslında bu görevleri henüz tamamlayamadım. Gerçi burada da kurallar tıpkı diğer görevlerde olduğu gibi dikkatli olmak üzerine kurulu. İlk seviye görevlerde sadece araçları söndürmeniz gerekirken daha sonra araçların içinden çıkan ve 6-7'ye varan yanan insanı da söndürmeniz isteniyor. Birkaç, bilemediniz 3-4 denemede bu görevleri tamamlayabilirsiniz. Bundan böyle yanmayacak, molotof kokteyli gibi bombalar artık sizin için bir şey ifade etmeyecek.

GİZLİ PAKETLER

İşte bir diğer önemli nokta. Oyunda gizli paketleri toplayarak konaklarınızın önüne çeşitli silahlar ekleyebiliyorsunuz. Aşağıda kaç gizli paket topladığınızda elde ettikleriniz yazılı;

10 – Çelik Yelek 
20 – Elektrikli Testere 
30 – Python (Magnum .357) 
40 – Alev silahı
50 – Lazerli Suikast Silahı
60 - Minigun
70 - Roketatar
80 – "Deniz Dodosu" (Diaz'ın evinin arkasında)
90 – Tank (Askeri Üste)
100 – Apache Helikopter (Askeri Üste)

Soru: İşletme alamıyorum, bana bu saatte burayı alamazsın başka zaman gel yazıyor. Buraları almanın belli bir dakikası mı var? Ben nerede yanlış yapıyorum? Görev filan daha çıkmadı, mafyaların görevleri nasıl yapılıyor?

Cevap: İşletme alabilmek için senaryo görevlerini bitirmek gerekli. Senaryo görevlerini bitirdikten sonra işletme alablirisiniz.

Soru: Taksi görevleri nasıl yapılıyor?

Cevap: Taksilere bindikten sonra tab'e basın. Ve haritada noktalarla işaret edilen yolcuları alın. 100 yolcuya ulaştığınız zaman bir miktar para alıyorsunuz. Ayrıca bundan sonra taksideyken kornaya basarsanız arabanız uçacaktır.

MALIBU CLUB

Malibu'yu almak için 120.000$'a ihtiyacınız var. Görevleri tamamladıktan sonraysa günde 10.000 kazanıyorsunuz.

No Escape?

Ödülü 1.000$ olan görevde bankanın kasasını kıracak olan adamı nezarethaneden çıkarmanız gerek. Tabii bu çok da kolay değil. Polis İstasyonuna gidince kıyafetlerinizi giyin. Passcard'ı alın ve en alt kata inin. Adamı kurtardıktan sonra 4 yıldızınız olacak. Merkezden hızla çıkın. Adamla birlikte hemen bir arabaya binin ve Pay&Spray'e gidin. Daha sonra geri dönün.

The Shootist

Şimdi de attığını vuran biri lazım soygun için. Bu iş için Phil'in biçilmiş kaftan olduğunu öğreniyoruz. Daha sonra adamımız çenesini tutamayacak ve Phil ile iddialaşacak. Şimdi Phil'e atıcılıkta onun kadar iyi olduğunuzu kanıtlamak zorundasınız. Görevi tamamlamak için 60 puan almalısınız ben ilk denememde 72 alarak görevi tamamladım bol şanslar. Görevin sonunda 2000 $'ı alacaksınız.

The Driver

Bu sefer de soygundan sonra bizi alması için bir sürücü bulmamız gerek. Ancak adam görevi kabul etmek için ondan daha iyi olduğumuzu kanıtlamamızı istiyor. Gerçekten saçma olmuş. Neyse görevi tamamlamak için yarış başlar başlamaz arabanızdan inin ve arka lastiklerini patlatın ve tekrar arabınıza binip takibe başlayın. Bir süre sonra spin atacak spin attıktan sonra hemen arabadan inin ve diğer lastiklerini de patlatın işte bu kadar. Ödülünüzü (3000$) alın.

The Job

Tamamlamak için bolca silaha ve zırha ihtiyacınız olacağı için görevden önce bunları hazırlayın.

FILM STUDIO

Sinema dünyasına atılmamızın zamanı zaten çoktan gelmişti. Ne öyle değil mi? E o zaman biz buraya 60.000$'ı boşuna mı saydık yani? Hay Allah. Aaa görevleri bitirince de günde 9.000$ mı alıyoruz? Eee tamam o zaman sorun yok görevlere başlayalım.

Recruitment Drive

Candy Suxxx'ı nam-ı diğer Şeker Emer'i bulup getirmeniz lazım. Pembe noktaya gelin ve Şeker'i bekleyin. Şimdi Şeker'in menejeriyle konuşmanız lazım. O ve adamlarıyla konuştuktan sonra bayan Emer'i alıp Mercedes'le buluşmanız lazım. Daha sonra peşinizdeki polisleri atlatıp stüdyo'ya gidin.

Dildo Dodo

Steve filmi bitirmiş ancak gerekli reklamı yapamadığını çünkü bunun kanunlara aykırı olduğunu söylüyor. O zaman ben de uçağımı alıp gerekli dağıtımı yaparım. Ama çok dikkatli olup binalara çarpmaz ve özellikle de çakılmasam iyi olacak çünkü bir daha havalanamayabilirim. Ne de olsa bu bir deniz uçağı.

Martha's Mug Shot

Şimdi filmin yayınlanmasına karşı muhafazakar tavır alan senatör adayının seçimleri kazanmamasını sağlayacağız, nasıl mı? Tabii ki Bayan Emer'in yardımıyla. Helikopterle aracı takip edin, otelin çatısına çıkın, fotoğrafları çekin ve aşağı inip helikoptere binin. Film stüdyosunun üstüne gelip yere inmeyi beklemeden direk aşağı atlayın ve pembe noktaya ulaşın.

G-Spotlight

Bence görevi helikopterle yapın ve sinirlerinizi fazla zorlamayın . Kolay gelsin.

KAUFMAN CABS

Taksi görevlerini yapmak için 40.000$ verip burayı almanız gerekli. Neyse görevlere geçelim.

V.I.P.

Starfish adasından çok zengin birini almamız gerekli. Pembe noktaya gelince kornanıza basın ancak o da ne rakip taksi firması müşterimizi çalıyor. Eğer Uziniz varsa işiniz biraz daha kolay olacak. Taksiye ateş edin ve araba patlayacak noktaya gelince V.I.P. taksiden iniyor ve bizim taksimize biniyor. Şimdi havaalanına gidin ve görevi bitirin. 1000$ ödül alacaksınız.

Friendly Rivalry

Bu görevi tamamlamak için rakip taksi firmasının 3 arabasını patlatmamız gerekli. Bence "mitralyöz" yada "roketatar" alın ve görevi zorlanmadan bitirin. Ödülünüz 2000$.

Cabmaggedon

Mercedes bizi çağırıyor. Sanki bu işte bir iş var değil mi? Evet var. Doğru bildiniz. Pembe noktaya ulaşınca rakip firma arabalarıyla bizi sıkıştıracak. Nascar arabası gibi çevreden dolaşarak tur atmaya başlayın. Süre bitince zebra taksi gelecek ve onu yok edeceksiniz. Arabadan çıkıp ona ateş edebilirsiniz. Mitralyözünüz varsa görev çok kolay olacak. Ancak yoksa biraz uğraşacaksınız. Görevi tamamladıktan sonra 5000$ alacaksınız ve artık taksi binasından her gün 5000$ alabilirsiniz.

CHERRY POPPER ICE CREAM FACTORY

Burayı aldıktan sonra aslında dondurma değil, uyuşturucu sattığımızı öğreniyoruz. Buranın görevlerini tamamlamak için 50 kadar dondurma satmalısınız. Dondurmaları satabilmek için plaj gibi kalabalık yerlere gidin ve tab tuşuna basın. Arabanın müziği açılınca dondurma satmaya başlayabilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra günde 3000$ alabilirsiniz. Unutmadan fabrikanın fiyatı 20.000$.

SUNSHINE AUTOS

50.000$ değerindeki galeriyi aldıktan sonra şehir yarışlarını ve garaj görevlerini tamamlamanız gerekli. Biz ilk olarak listeleri tamamlayacağız. Daha sonra yarışlara nascar arabasıyla başlayacağız.

1. Liste

Ödül olarak Deluxo adlı arabayı alıyorsunuz.

a-) Landstalker
b-) Idaho
c-) Esperanto
d-) Stallion
e-) Rancher
f-) Blista Compact

2. Liste

Ödül olarak Sabre Turbo alıyorsunuz. Hillary'nin kullandığı araba.

a-) Sabre
b-) Virgo
c-) Sentinel
d-) Stretch: Bu araba malikanenin yanındaki beyaz limuzin. 
e-) Washington
f-) Admiral

3. Liste

Ödül olarak Sandking. Bu listedeki arabalar spor arabalar. Listeyi tamamlarken bunu göz önünde bulundurun.

a-) Cheetah
b-) Infernus
c-) Banshee
d-) Phoenix
e-) Comet: Porsche'a çok benzeyen araba
f-) Stinger

4. Liste

İşte yarışlarda kullanacağımız Nascar arabasını bu görevde alıyorsunuz.

a-) Voodoo: Bize sürekli çay ikram eden şişman kadını hatırladınız mı? Peki ya evinin önündeki arabayı?
b-) Cuban Hermes
c-) Caddy: Golf arabası
d-) Baggage Handler: Hava alanındaki bagaj arabası
e-) Mr. Whoopee
f-) Pizza Boy

Sokak Yarışları

Bu yarışları yapmak için Nascar arabasını açığa çıkartırsanız işiniz kolaylaşır. Benim tavsiyem Phil'den uzaktan kumandayla patlatılan bombaları alıp 3 arabanın tam ortasına koymanız. Böylece arabalar patlayacaktır. Eğer bombayı yeterince iyi koyarsanız benim gibi arabaların 3'ünü de patlatabilirsiniz.

PRINT WORKS

İşte senaryoyu tamamlamak için mutlaka almanız gereken yer. 70.000$'a alıyorsunuz ve görevleri tamamlayınca günde 8.000$ kazanma imkanınız var.

Spilling The Beans

Gemiye helikopterle gidin ve etrafı temizleyin. Bilgiyi aldıktan sonra helikoptere binip basımevine geri dönün.

Hit The Courier

Göreve başlamadan önce zırhınızın ve canınızın tam olduğundan emin olun. Silah almayı da unutmayın. Daha sonra helikopteri alın ve görev yerine gidin ve kadınları öldürün. Plate'leri alın ve basımevine dönün. İşte bu kadar.

THE SHIPYARD

10.000$ veriyorsunuz almak için. Görevleri tamamalyınca da günde 2000$ alıyorsunuz. Göreviniz botla checkpointlerden geçmek. Hızlı olmalısınız.

THE POLE POSITION CLUB

Burayı da 30.000$'a alıyorsunuz. Görevi yapınca günde 4.000$ alacaksınız. Arkadaki odaya gidin ve 600$ verene kadar seyredin. Daha sonra bir oda daha açılacak ve görevleri tamamlayacaksınız.